Wydarzenia

Narodowe Czytanie: BALLADYNA

W sobotę 5 września w ramach Narodowego Czytania interpretowaliśmy Balladynę na warsztatach „Wykroić, rozczytać, zszyć" - Czy można uszyć Balladynę na miarę XXI wieku?", prowadzonych przez instruktorkę teatralną Betinę Dubiel. Oprócz przeglądu adaptacji dramatu, historii afiszów teatralnych, zabawy ciałem i wcielania się w poszczególne postaci, mieliśmy przede wszystkim okazję kreatywnie pracować z Balladyną. Podzielni na różnopokoleniowe grupy, co sprzyjało wymianie doświadczeń, projektowaliśmy nasze Balladyny używając przeróżnych materiałów. Czy Balladyna była jednoznaczną postacią? Na pewno nie. Czy udało nam się dostosować ją do dzisiejszych czasów? Oceńcie sami :) Na pewno każda z nich jest niepowtarzalna.
 
Dziękujemy Poczytalni za współpracę i gościnność.
 
Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://pik.legionowski.pl/biblioteka/images/wydarzenia/narodowe-czytanie/2020 
W ramach dziewiątej odsłony Narodowego Czytania Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie, Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie serdecznie zapraszają na warsztaty teatralno-artystyczne pod hasłem „Wykroić, rozczytać, zszyć” prowadzone przez instruktorkę teatralną Betinę Dubiel.
 
W leśnej chatce mieszkają z matką dwie siostry – Balladyna i Alina. Czy gdyby zazdrosna o mężczyznę nimfa Goplana nie namieszała w ich życiu, to wszystko potoczyłoby się inaczej, a Balladyna nie zwróciłaby się przeciwko siostrze? Pierwsze morderstwo pociąga za sobą kolejne. Czy bezwzględność i żądza władzy tkwiły w Balladynie od zawsze i tylko czekały na sprzyjające okoliczności, by się ujawnić? Jaka naprawdę jest Balladyna?
 
Ubiór może dużo powiedzieć o wewnętrznych cechach noszącej go osoby. Podczas warsztatów będziemy analizować fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna” i na ich podstawie projektować kostium tytułowej bohaterki, tak by jak najlepiej dopasować strój do charakteru postaci.
 
Czy można uszyć Balladynę na miarę XXI wieku? Sprawdźmy!
 
Warsztaty odbędą się w dwóch terminach, w różnych wersjach: na miejscu w Poczytalni oraz online.
 
5 września 2020 r., godz. 10.00-13.00, Poczytalnia (ul. Kościuszki 8A, Legionowo)
 
6 września 2020 r., godz. 17.00-19.00, online (na platformie ZOOM)
 
Zapraszamy wszystkich chętnych – dorosłych i młodzież, która ukończyła 13 lat.
 
Zajęcia są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
W razie pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania warsztatów 5 września.