Artykuły filtrowane wg daty: niedziela, 03 listopad 2019

Zaduszki jazzoweKrzysia Górniak prezentuje subtelne i oryginalne oblicze jazzu, tworzy muzykę ilustracyjną, nasyconą emocjami, nastrajającą do przemyśleń – muzyczne obrazy wspomnień i fragmenty z życia uchwycone w dźwiękach.
 

„Delikatny i kunsztowny smooth jazz spotyka się tu ze żwawością starego, dobrego fusion. (…) muzyka proponowana przez Krzysię Górniak i jej zespół to zjawisko tyleż pożądane, co spotykane raz na ruski rok.” 

– Adam Domagała (Jazz Forum)

 

Oferta Kwartetu Krzysi Górniak to wyjątkowo subtelne i oryginalne oblicze jazzu. Zespól gra muzykę mocno ilustracyjną, nasyconą emocjami i nastrajającą do przemyśleń. Ich najnowszy materiał to przede wszystkim muzyczne obrazy wspomnień – fragmenty z życia uchwycone w dźwiękach. Krzysia Górniak prowadzi utwory melodią zarówno elektrycznej, jak i akustycznej gitary,  wnosząc do ich brzmienia wyjątkowy koloryt. Jej delikatność i kobiecość w połączeniu z niezwykłą biegłością muzyczną oraz wybitnymi umiejętnościami pozostałych muzyków – Łukasza Makowskiego (kontrabas i gitara basowa), Zdzisława Kalinowskiego (piano, syntezatory) i Grzegorza Grzyba (perkusja) – sprawiają, że kwartet jest unikatem zarówno na polskim, jak i  zagranicznym rynku muzycznym. 

Krzysia Górniak – liderka kwartetu KGQ – jest zdecydowanie najbardziej znaną gitarzystką jazzową w Polsce, a przy tym również osobą bezkompromisową i profesjonalną, całym sercem oddaną sztuce. Nagrała siedem płyt, studiowała w Polsce oraz  w Austrii, i była pierwszą gitarzystką Wydziału Jazzu na słynnej Bednarskiej. Przez lata konsekwentnie dążyła do twórczej niezależności i nie poddając się presji rynku realizowała wyłącznie projekty pozostające w zgodzie z jej artystycznym ja, co w efekcie zbudowało jej renomę.

 Pat Metheny o jej płycie Tales napisał: „I have been listening to your CD – and you all sound really good on there! Nice blend between you and I think it is great that you seem to be working hard on trying to get your own group sound and concept happening!”

 

KRZYSIA GÓRNIAK QUARTET

– Krzysia Górniak – gitara

– Michał Wróblewski – piano

– Michał Jaros – kontrabas

– Krzysztof Dziedzic – perkusja

 

Wejściówki do odbioru w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku od 21.10.19 r.

 

Subskrybuj to źródło RSS