Artykuły filtrowane wg daty: sobota, 30 maj 2020

Podsumowanie ankiety o kulturze

W grudniu 2019 roku z inicjatywy instytucji kultury działających na terenie powiatu legionowskiego odbyła się debata młodzieżowa pod hasłem „Dla kogo KULTURA jest ważna?”, prowadzona przez nauczycielkę Beatę Narel.
 
Zadaniem przygotowującym młodzież do debaty było przeprowadzenie w szkole, wśród rówieśników, ankiety na temat kultury. Poniżej znajduje się link do krótkiego podsumowania wyników ankiet przeprowadzonych w klasach 7-8 szkół podstawowych oraz wśród uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu legionowskiego.
 
Zapraszamy wszystkich – przede wszystkim osoby działające w kulturze oraz pracujące z dziećmi i młodzieżą – do zapoznania się ze zdaniem młodych ludzi na temat KULTURY - TU [klik] do pobrania.

Podziel się swoim talentem!

Podziel się swoim talentem!

Uziemieni, spędzamy teraz w domach więcej czasu niż zwykle. Wszelkie spotkania, wyprawy do kina, muzeum, na koncert czy do teatru musimy odłożyć na później (ach, co to będzie za wspaniały czas!). Spora część życia kulturalnego (i nie tylko) przeniosła się do Internetu. Aktorzy czytają książki, prowadzone są rozmaite warsztaty, webinaria, udostępnia się darmowe filmy, lektury i inne publikacje.

A może Wy też chcielibyście podzielić się z innymi czymś, co potraficie robić?  Może dobrze czytacie, z pasją recytujecie poezję, pięknie śpiewacie, rapujecie? Piszecie, fotografujecie, robicie na drutach? Albo tworzycie śmieszne figurki z plasteliny, malujecie, rysujecie komiksy bądź też możecie nas nauczyć składania zwierząt origami? Jeśli jest coś, co potraficie (na pewno jest!), i czym chcielibyście się podzielić online – dajcie nam znać! Pokażmy, że każdy z nas coś umie i ma się czym pochwalić!

Czekamy na Wasze krótkie filmiki (max 10 minut, nagrane np. telefonem), zdjęcia i teksty. Przesyłajcie je do nas przez WeTransfer na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wybrane propozycje opublikujemy na profilu facebookowym PIK i stronie internetowej: www.pik.legionowski.pl. Autorów i autorki nagrań/tekstów/zdjęć itd., które otrzymają na naszym profilu FB najwięcej lajków, nagrodzimy czytnikami e-booków.

Nie zapominamy o ochronie danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną: http://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html. Zgłaszając swoją propozycję ‒ tekst, zdjęcie, film ‒ pozwalacie nam przetwarzać swoje dane, a także wyrażacie zgodę na publikację nadesłanego utworu.

Ponieważ musimy być pewni, że nadesłane utwory nie naruszą niczyich praw, bardzo prosimy o przesłanie na podany adres e-mail również skanu/zdjęcia podpisanego oświadczenia:

 

Oświadczam, że przysługują mi autorskie prawa osobiste i nieograniczone prawa majątkowe do nadesłanego nagrania/tekstu/zdjęcia o nazwie ………………………………………………………………, bądź przedstawionego za ich pośrednictwem utworu. Jestem uprawniony/a do rozpowszechniania wizerunku osób nagranych na filmie/ukazanych na zdjęciu, a także przyjmuję na siebie odpowiedzialność wobec Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie za wady prawne zgłoszonego nagrania/tekstu/zdjęcia, w tym brak praw wymienionych powyżej.

  

                                                                                                                                                                              (podpis autora/autorki)

 

Konkurs na scenariusz lekcji

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie, w ramach realizacji Akademii Edukacji Regionalnej, ogłasza konkurs dla nauczycieli na scenariusz lekcji przedmiotowej lub wychowawczej związanej z edukacją regionalną.
Zadanie konkursowe polega na opracowaniu przez nauczyciela scenariusza zajęć z zakresu edukacji regionalnej dla wybranej grupy wiekowej.
Zwycięski scenariusz zostanie opublikowany w wydawanym przez Towarzystwo Przyjaciół Legionowa oraz Muzeum Historyczne w Legionowie periodyku pt. Rocznik legionowski.
Konkurs jest skierowany do nauczycieli wszystkich typów szkół z terenu powiatu legionowskiego.
Ideą konkursu jest zachęcenie nauczycieli do dzielenia się ciekawymi pomysłami metodycznymi, jak przybliżać wiedzę o regionie.
Organizator konkursu oczekuje na prace innowacyjne w doborze treści, środków dydaktycznych i metod.

Konkurs na scenariusz lekcji - regulamin

Konkurs Inscenizacji "Regionalnie - Teatralnie"

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie w ramach realizacji Akademii Edukacji Regionalnej ogłasza konkurs na prezentacje sceniczne oparte na historii regionu. W konkursie mogą wziąć udział zespoły ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, domów kultury, kółek zainteresowań itp. z terenu powiatu legionowskiego. Zgłoszenia do konkursu inscenizacji scenicznych, osnutych na ważnych wydarzeniach historycznych, przybliżających znane postacie lub prezentujące lokalne tradycje będą kwalifikowane do przeglądu, który zostanie zorganizowane na zakończenie roku szkolnego.

Szczegóły znajdziecie Państwo w regulaminie konkursu.
Konkurs Inscenizacji "Regionalnie - Teatralnie" - regulamin
Konkurs Inscenizacji "Regionalnie - Teatralnie" - formularz zgłoszeniowy

Algorytm Szaniawskiego - warsztaty dziennikarskie online
ALGORYTM SZANIAWSKIEGO
 

warsztaty online | found footage

dla młodzieży 14‒18 lat 

 

W tym roku obchodzimy 50. rocznicę śmierci Jerzego Szaniawskiego, dramaturga i felietonisty związanego z gminą Serock, twórcy postaci profesora Tutki. 

Projekt „Algorytm Szaniawskiego” to cykl 8 warsztatów dziennikarskich online (90 min) dla młodzieży, które zwieńczy stworzenie filmu o życiu tajemniczego literata Jerzego Szaniawskiego.

Found footage ‒ metoda polegająca na wykorzystywaniu fragmentów istniejących materiałów filmowych, aby stworzyć nową jakość, narrację, punkt widzenia. Jest ona uznawana za ważny nurt współczesnej sztuki filmowej. 

Warsztaty poprowadzi Magdalena Felisdziennikarka filmowa, realizatorka i redaktorka programów telewizyjnych we współpracy z Markiem Barcinskim ‒ programistą i artystą multimedialnym mieszkającym na stałe w Holandii. 

Zgłoszenia należy przesyłać do 19 czerwca br. na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona! 

Szczegółowe informacje: CKiCz w Serocku, tel. 22 782 80 70. 

Organizatorem projektu „Algorytm Szaniawskiego” jest Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Partnerem projektu jest Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie. 

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu dotacyjnego „Kultura w sieci”.

Subskrybuj to źródło RSS