Edytor

Edytor

KINO OTWARTE na sztukę "Ostatnia rodzina"Niejednokrotnie w ramach KINA OTWARTEGO wyświetlaliśmy filmy związane ze sztuką i artystami. Pamiętacie spotkanie z malarką Martą Czarnecką po seansie niezwykłej animacji „Twój Vincent”? Albo rozmowę z historyczką sztuki dr Iwoną Lubą po wspólnym obejrzeniu „Powidoków”?

Wartościowych produkcji poświęconych sztuce jest bardzo dużo i postanowiliśmy części z nich przyjrzeć się bliżej. Rozpoczynamy nowy cykl zatytułowany „KINO OTWARTE na sztukę”!

Cykl filmów o sztuce zainaugurujemy obsypanym nagrodami dramatem biograficznym „Ostatnia rodzina”, ukazującym życie malarza Zdzisława Beksińskiego.

Wprowadzeniem do seansu będzie rozmowa dziennikarki Magdaleny Felis z Wiesławem Banachem, historykiem sztuki, wieloletnim dyrektorem Muzeum Historycznego w Sanoku, twórcą Galerii Zdzisława Beksińskiego i przyjacielem artysty.

seans online, 29 stycznia br., godz. 19.00 (obowiązują zapisy)

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: "RODZINA" na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 28.01.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. (Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html).

Zapraszamy!

Domowa pracownia strojów karnawałowych
Karnawał 2021 trwa, a my… w domach. Ale czy to znaczy, że nie możemy dobrze się bawić?! Proponujemy Wam – młodszym i starszym, wiek nie ma tu żadnego znaczenia – kreatywną weekendową zabawę pt. „Domowa pracownia strojów karnawałowych”. Zasada jest prosta: w każdy piątek, do końca tegorocznego karnawału, ogłosimy słowo bądź wyrażenie – inspirację, a Wy na jego podstawie stworzycie strój karnawałowy i pochwalicie się efektami w komentarzach pod postem na naszym facebookowym profilu.

Podane słowo może stanowić bardzo odległą inspirację. Stroje możecie tworzyć z najdziwniejszych nawet materiałów, dostępnych pod ręką (recykling górą!). Zaangażujcie całą rodzinę. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa i uruchomienie wyobraźni. Po uwiecznieniu swojego dzieła na zdjęciu najlepiej wypróbować karnawałowe przebranie w praktyce. Co to znaczy? „Tańce, hulanka, swawola”, jak pisał Adam Mickiewicz, albo po prostu „Let’s dance!”.

Wybrane stroje/pomysły nagrodzimy naszymi gadżetami, w tym wyjątkowymi malarskimi kalendarzami na 2021 rok.

Koncert życzeń dla Babci i Dziadka
❤️?? Czy pamiętacie o zbliżających się dwóch bardzo ważnych okazjach: Dniu Babci 21 stycznia i Dniu Dziadka 22 stycznia? 

Ze względu na pandemię wielu z nas, mając na uwadze bezpieczeństwo najbliższych, zwłaszcza starszych osób, ograniczyło bezpośrednie kontakty, wizyty, spotkania. Widujemy się rzadziej i... tęsknimy. 

Chcielibyśmy dać Wam sposobność do złożenia życzeń Waszym babciom i dziadkom za pośrednictwem naszego profilu fejsbukowego i strony www. Nagrajcie filmik z życzeniami, narysujcie laurkę, napiszcie list – co tylko Wam przyjdzie do głowy i uznacie, że może sprawić Babci i Dziadkowi radość.
 

Swoje życzenia przysyłajcie do nas na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20 stycznia br. Wybrane filmy/zdjęcia/teksty opublikujemy na naszym profilu FB i stronie internetowej 21 i 22 stycznia 2021 r.

KINO OTWARTE online "Błąd systemu"
Przedstawiamy kolejną filmową propozycję w ramach KINA OTWARTEGO online. Jest nią dramat psychologiczny "Błąd systemu", zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie i niemiecki kandydat do Oscara.

Szeroko omawiany debiut fabularny reżyserki Nory Fingscheidt to poruszająca historia małej Benni. „Ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Takie przypadki, jak niewinnie na pierwszy rzut oka wyglądająca Benni, w slangu pracowników socjalnych nazywane są «łamaczami systemu»” (materiały prasowe dystrybutora).

Wprowadzenie do wspólnego seansu przedstawi dziennikarka filmowa Magdalena Felis.

Zapraszamy: 22 stycznia br., godz. 20.00 (obowiązują zapisy)

UWAGA: seans dla widzów od 16 r.ż.

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: "BŁĄD" na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 21.01.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. (Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html).

Subskrybuj to źródło RSS