Archiwum

Festiwal Filmowy im. Andrzeja Kondratiuka "Ach, czego się nie robi dla sztuki"

Plenerowy Festiwal Filmowy imienia Andrzeja Kondratiuka „Ach, czego się nie robi dla sztuki!” – czterodniowa filmowa uczta złożona z różnego rodzaju dań – dobiegła końca. Podsumujmy…

 

Pierwszego dnia na serockiej plaży publiczność miała okazję po raz pierwszy obejrzeć wyjątkową festiwalową czołówkę, przygotowaną specjalnie dla nas przez Matyldę Damięcką, a wzorowaną na niezwykłej czołówce „Hydrozagadki”. Wysłuchaliśmy też arcyciekawej rozmowy Magdaleny Felis z Ajką Tarasow, drugim reżyserem wielu filmów Andrzeja Kondratiuka. Następnie rozpoczął się maraton filmowy tzw. gzowskich filmów Andrzeja Kondratiuka. W obrazach, chociażby tych z filmu „Pełnia”, kręconego we wsi Łacha koło Serocka, można było odnaleźć znane miejsca i twarze.

Drugi dzień Festiwalu stał pod znakiem magii. Czarodziejki Ajka Tarasow i Magdalena Felis po raz kolejny wprowadziły widzów w niezwykły świat Andrzeja Kondratiuka. W nastrojowej scenerii leśnego wąwozu w Zegrzynku, otoczeni przyrodą, w miejscu, gdzie tworzył Jerzy Szaniawski, spotkaliśmy się z profesorem Tutką. Zekranizowane opowiadania jak przypowiastki filozoficzne pokazały nam różne światy, niektóre jak z bajki, prezentując całą paletę ludzkich charakterów. Magiczną atmosferę potęgowały schody do... nieba?
 

Trzeciego dnia, w Nieporęcie, obcowaliśmy z kultowymi komediami: „Hydrozagadka”, „Jak to się robi” i „Wniebowzięci”. Nasz gość – ekspert w dziedzinie komedii z czasów PRL Maciej Łuczak – podzielił się z widzami wspomnieniem ciekawych rozmów z Artystą, jakim był Andrzej Kondratiuk. „Była to niesamowita postać. Jeżeli jest jakiś wzór z Sèvres artysty, to na pewno zasługuje na takie miano właśnie pan Andrzej Kondratiuk”. 

Ostatniego wieczoru w malowniczym otoczeniu Jeziora Wieliszewskiego obejrzeliśmy nostalgiczny, sentymentalny, „udziergany z Jego obrazów”, poetycki „Pamiętnik Andrzeja Kondratiuka”. Wisienką na torcie było nagrane specjalnie dla widzów Festiwalu filmowe wspomnienie Igi Cembrzyńskiej o ukochanym mężu, poprzedzone osobistym wstępem nieoczekiwanego gościa Festiwalu, aktorki Bożeny Stachury, która zrealizowała ów materiał. Dziękujemy za te wzruszenia. 

Mamy nadzieję, że podobnie jak w nas, pozostało w Was coś z tych dni – jakiś obraz, myśl, zdanie, refleksja, rozbawienie, wzruszenie… Jeśli tylko macie ochotę podzielić się tym z nami, to bardzo prosimy. 

Bardzo dziękujemy prowadzącej festiwalowe rozmowy Magdalenie Felis oraz naszym wspaniałym gościom (zarówno tym uczestniczącym w Festiwalu na miejscu, jak i „zdalnie”): Ajce Tarasow, Maciejowi Łuczakowi, Bożenie Stachurze oraz Idze Cembrzyńskiej. 

Za współorganizację dziękujemy Powiatowi Legionowskiemu. Dziękujemy partnerom Festiwalu: Miastu i Gminie Serock, Gminie Wieliszew, Gminie Nieporęt, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, Ośrodkowi Kultury w Wieliszewie, Kompleksowi Rekreacyjno-Wypoczynkowemu Nieporęt-Pilawa, a także niezawodnej ekipie Kina Objazdowego Ostrówek, Klubowi Mila w Zegrzynku oraz panu Włodzimierzowi Skośkiewiczowi z Serocka. 

Przede wszystkim zaś dziękujemy Wam, naszym widzom, że mogliśmy razem pobyć w tej niezwykłej filmowej rzeczywistości i poprzeżywać wspólnie świat wykreowany przez wyjątkowego Artystę. 

 

 
Zapraszamy na niezwykły, plenerowy, wakacyjny, jedyny w swoim rodzaju Festiwal Filmowy imienia Andrzeja Kondratiuka „Ach, czego się nie robi dla sztuki”!

 

Rok po „Filmowym REJSIE” z kultową komedią w reżyserii Marka Piwowskiego proponujemy Państwu spotkanie z twórczością wybitnego, wszechstronnego reżysera, scenarzysty i operatora filmowego ‒ Andrzeja Kondratiuka. 

 

W ciągu czterech letnich wieczorów – od 30 lipca do 2 sierpnia 2020 r. – w plenerowej odsłonie, blisko natury, tak cenionej przez patrona festiwalu, obejrzymy produkcje z różnych etapów twórczości artysty.

  

Andrzej Kondratiuk wraz z żoną Igą Cembrzyńską wybrali na swój raj na ziemi Gzowo koło Serocka. Dlatego też pierwszy dzień festiwalu nosi tytuł „Gzowska epopeja”. Wprowadzenie do niej stanowić będzie rozmowa dziennikarki filmowej Magdaleny Felis z wieloletnią współpracowniczką Andrzeja Kondratiuka – Ajką Tarasow. Tego wieczoru obejrzymy słynne produkcje: "Pełnia" (1979)  kręcona we wsi Łacha koło Serocka i na wodach Jeziora Zegrzyńskiego (z udziałem tamtejszych mieszkańców! może kogoś rozpoznacie?!), „Gwiezdny pył” (1982), "Cztery pory roku" (1984), „Wrzeciono czasu” (1995) oraz „Słoneczny zegar” (1997).

 

W dorobku Andrzeja Kondratiuka znalazł się także „Klub profesora Tutki” (1966-1968) – polski serial telewizyjny na podstawie serii opowiadań Jerzego Szaniawskiego, pisarza, który urodził się w 1886 r. w Zegrzynku położonym nad brzegiem Jeziora Zegrzyńskiego. Obejrzeć wszystkie czternaście odcinków serialu w urokliwym sąsiedztwie ruin dworku Szaniawskich? – to może być niezapomniana przygoda!

 

Trzeci dzień (a właściwie wieczór) festiwalu upłynie pod znakiem kultowych komedii z czasów PRL. Wieczorem w porcie Pilawa w Nieporęcie zobaczymy słynną, obchodzącą w tym roku swoje 50-lecie (!) „Hydrozagadkę” (1970), kręconą w tej okolicy, oraz "Jak to się robi" i „Wniebowziętych” (oba z 1973 roku) – z niezapomnianym duetem Himilsbach–Maklakiewicz. Wprowadzeniem do filmów będzie rozmowa Magdaleny Felis z Maciejem Łuczakiem, autorem książki „Wniebowzięci, czyli jak to się robi hydrozagadkę”.

 

Ostatniego dnia festiwalu zaprosimy Państwa nad Jezioro Wieliszewskie na refleksyjny seans z dokumentalnym „Pamiętnikiem Andrzeja Kondratiuka” (2006). Tego wieczoru mamy też dla Was nie lada niespodziankę! Crème de la crème na grande finale. Aktorka Bożena Stachura, przyjaciółka rodziny Kondratiuków, przeprowadziła z Igą Cembrzyńską – aktorką, muzą i żoną Andrzeja Kondratiuka – krótki, bardzo osobisty wywiad. To wręcz intymny zapis wspomnień o „Jędrusiu” oraz miłości dwojga Artystów przeplatanej ich twórczością. Ten wyjątkowy filmowy wywiad pokażemy właśnie na zakończenie festiwalu. Będzie to unikatowe wydarzenie. Nie do powtórzenia. Gwarantujemy moc wzruszeń.

 

Serdecznie ZAPRASZAMY!

 

 

‒ Musisz tyle mówić? Znam na pamięć wszystkie twoje złote myśli, wolę słuchać deszczu.

‒ Ja wiem, ja wiem, że ty nie lubisz, jak ja się kłócę z Bogiem.

‒ Nie bądź śmieszny. Myślisz, że On cię słyszy.

‒ Jeżeli jest, to słyszy.

‒ A jeżeli Go nie ma?

‒ Też będę wrzeszczał pod niebiosa.

‒ Po co?

‒ Żeby ludzie... żeby ludzie myślący podobnie do mnie nie czuli się osamotnieni. 

 

(dialog z filmu „Słoneczny zegar”)

 

 

Organizatorzy festiwalu: Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie, Powiat Legionowski

 

Partnerzy: Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Miasto i Gmina Serock, Gmina Wieliszew, Gmina Nieporęt

 

Udział w festiwalowych pokazach jest bezpłatny, w jednym seansie może wziąć udział maksymalnie 150 osób.

 

Plenerowe pokazy filmowe w ramach festiwalu będą się odbywały zgodnie z wytycznymi zatwierdzonymi przez Główny Inspektorat Sanitarny ‒ odnoszącymi się do kin samochodowych i plenerowych ‒ przy zachowaniu dystansu społecznego.

Widzowie festiwalu są zobowiązani posiadać maseczki. Na wejściu będziemy też prosić o zdezynfekowanie rąk. Zapewniamy leżaki, ale sugerujemy przyniesienie ze sobą cieplejszego okrycia (kocyk/śpiwór), na wypadek gdyby wieczór/noc okazały się chłodne. Warto też zaopatrzyć się w coś na komary (!).

 

HARMONOGRAM Festiwalu:

? 30.07.2020 r., godz. 20.30, plaża miejska w Serocku:

? Rozmowa dziennikarki filmowej Magdaleny Felis z wieloletnią współpracowniczką Andrzeja Kondratiuka, reżyserką i kostiumografką Ajką Tarasow.

? „Pełnia” (1979), „Gwiezdny pył” (1982), „Cztery pory roku” (1984), „Wrzeciono czasu” (1995), „Słoneczny zegar” (1997).

? 31.07.2020 r., godz. 20.30, Wąwóz Szaniawskiego w Zegrzynku (niedaleko Klubu Mila):

? Druga rozmowa Magdaleny Felis z Ajką Tarasow.

? serial (14 odcinków) „Klub profesora Tutki”.

? 01.08.2020 r., godz. 20.30, Port Pilawa w Nieporęcie:

? Rozmowa Magdaleny Felis ze znawcą komedii z czasów PRL Maciejem Łuczakiem, autorem książki (m.in.) "Wniebowzięci, czyli jak to się robi hydrozagadkę".

? „Hydrozagadka” (1970), „Jak to się robi” (1973), „Wniebowzięci” (1973).

? 02.08.2020 r., godz. 20.30, Jezioro Wieliszewskie (na tyłach kościoła w Wieliszewie):

? Przygotowany specjalnie dla widzów Festiwalu wzruszający wywiad-wspomnienie aktorki Bożeny Stachury z Igą Cembrzyńską  żoną, aktorką i muzą Andrzeja Kondratiuka.

? „Pamiętnik Andrzeja Kondratiuka” (2006).

 

 

 

 

Internet OFF, przyroda ON! - wyniki konkursu

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu fotograficznego „Internet OFF, przyroda ON!” ?

Otrzymaliśmy od Was mnóstwo zgłoszeń i wybór laureatów nie był łatwy. Ustaliliśmy dwie kategorie konkursowe: uczestników niepełnoletnich (do 17 r.ż.) oraz pełnoletnich (od lat 18 wzwyż).

Wyniki prezentują się następująco:

NAGRODĘ GŁÓWNĄ otrzymuje Natalia Dziekan za zdjęcie „Po rosie”. (zdjęcie to zostanie umieszczone na billboardzie na LO im. M. Konopnickiej w Legionowie)

Kategoria Pełnoletni (od 18 r.ż.)

NAGRODY otrzymują:

Justyna Turek za zdjęcia „Kopciuszek” i „Ruda Baśka”

Mariusz Mazewski za zdjęcie „Żurawie o poranku”

WYRÓŻNIENIA otrzymują:

Agnieszka Stankiewicz za zdjęcie „Viriditas”

Daniel Katkowski za zdjęcie „Kozica-Tatry”

Piotr Bolek za zdjęcie „Po deszczu III” 

Kategoria Niepełnoletni (do lat 17)

NAGRODĘ otrzymuje Jakub Wilk za zdjęcie „Zięba i jej śniadanko”.

WYRÓŻNIENIA otrzymują:

Adam Mrozek za zdjęcie „Świat widziany z dziupli”

Julia Rybacka za zdjęcie „Niezapominajki”

Jakub Wilk za zdjęcie „Ciekawska uszatka zwyczajna”

SERDECZNIE GRATULUJEMY Laureatkom i Laureatom i dziękujemy za udział wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie!

❗️ Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 15 lipca br. o godz. 12.00 w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie (ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11, 05-119 Legionowo).

 • 001_plansza
 • 01_ND_nagroda główna
 • 02_A
 • 02_JT_nagroda_1
 • 03_JT_nagroda_2
 • 04_MM_nagroda
 • 05_AS_wyróżnienie
 • 06_DK_wyróżnienie
 • 07_PB_wyróżnienie
 • 07b
 • 08_JW_nagroda
 • 09_AM_wyróżnienie
 • 10_JR_wyróżnienie
 • 11_JW_wyróżnienie
 • aparat_mini

Simple Image Gallery ExtendedInternet - OFF
Przyroda - ON!
 
 
Być może podobnie jak my jesteście już nieco znużeni stałym byciem "na łączach", online, przed komputerami i ekranami smartfonów. Chyba warto - przynajmniej na kilka chwil - oderwać się od Internetu i wyruszyć na łono natury. Mamy taką piękną wiosnę!
 
Proponujemy wyjść na spacer - do parku, do lasu, na łąkę - pooddychać świeżym powietrzem, złapać trochę słońca, wiatru (albo też deszczu, dlaczego nie...) we włosy i rozejrzeć się dookoła, spojrzeć w górę, w dół, popatrzeć na odległe korony drzew i zajrzeć do wnętrza dzwonka konwalii.
 
Jeśli zechcecie zatrzymać ten widok w kadrze, zróbcie zdjęcie. Jeżeli uznacie, że warto się nim podzielić z innymi - przyślijcie je na nasz konkurs :)
 
Autorki i autorzy najwyżej ocenionych fotografii otrzymają od nas czytniki e-booków.
 
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do ostatniego dnia kalendarzowej wiosny - 21 czerwca br.
 
Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS na stronie: www.pik.legionowski.pl.
 
Regulamin konkursu: KLIK
Załącznik nr 1: KLIK
Załącznik nr 2: KLIK

30 LAT SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO - wyniki konkursu!

"30 LAT SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO" - wyniki konkursu!
 
Z przyjemnością informujemy, że zwyciężczynią konkursu została Julia Orzeszyna! Gratulujemy!

Jury postanowiło również przyznać wyróżnienia. Otrzymują je: Joanna Pełka, Paweł Mrozek oraz Leon Celiński!
 
Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!
 
Ze zwyciężczynią oraz wyróżnionymi będziemy kontaktować się mailowo w sprawie odbioru nagród.


Zwyciężczyni:

Julia Orzeszyna

Wyróżnienia:

Joanna Pełka


Leon Celiński

Piotr Mrozek


KINO OTWARTE - "Róża"

W marcu przygotowaliśmy kilka atrakcji z myślą o kobietach?
 
Na początek seans "Róży" w reż. Wojciecha Smarzowskiego w ramach cyklu KINO OTWARTE w Wieliszewie. Film o silnej kobiecie, Mazurce, i jej niełatwym życiu.
 
Naszym gościem po seansie był Marcin Rychcik - aktor, muzyk oraz autor książki "Kręcone siekierą. 9 seansów Smarzowskiego".

 • _MG_5404_1200
 • _MG_5427_1200
 • _MG_5428_1200
 • _MG_5433_1200
 • _MG_5436_1200
 • _MG_5446_1200
 • _MG_5501_1200
 • _MG_5502_1200
 • _MG_5511_1200
 • _MG_5516_1200

Simple Image Gallery Extended


Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu KINO OTWARTE.

4 marca br. o godz. 19.00 w Sali koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie (ul. Modlińska 1) wyświetlimy film „Róża” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, który na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał Nagrodę Dziennikarzy z uzasadnieniem: „Za poruszającą opowieść, która przywraca wiarę w miłość wbrew losowi, za prawdziwy obraz ważnego fragmentu środkowoeuropejskiej historii”.

Po seansie odbędzie się spotkanie z Marcinem Rychcikiem, aktorem, autorem biografii Romana Wilhelmiego oraz książki „Kręcone siekierą. 9 seansów Smarzowskiego”.

Wstęp wolny

"...w pień" projekt artystyczno-edukacyjny - WYSTAWA i WYKŁAD

W piątek 28 lutego 2020 r. zakończyliśmy wystawę "...w pień" Wandy Wolf i Magdaleny Karłowicz. Wystawę, która powstała niejako w ramach protestu przeciw bezpardonowej wycince drzew w okolicach Wołomina.
 
"Moc Natury ulokowała człowieka na wierzchołku ewolucyjnej drabiny. Paradoksalnie, miast dbać o podstawy egzystencji, degradujemy to co nam dane do zaopiekowania, z czego wyrastają nasze korzenie. "Panoszymy" się wśród bytów, uznając siebie za Panów tego świata. Teraz, w epoce antropocenu, jest czas na przewartościowanie myślenia o człowieku jako gospodarzu Ziemi. W trosce o przyszłość naszej planety odwołujemy się do teraźniejszości, w której wciąż zbyt mało uwagi poświęcamy ekologii, dbałości o ochronę środowiska i krajobrazu. A zatem niech sztuka wypowiada problemy natury a edukacja uwrażliwia małych i dużych gospodarzy Ziemi".
 
(dr Izabela Myszka, wstęp w katalogu wystawy "...w pień")
 • _MG_5287_1200
 • _MG_5289_1200
 • _MG_5305_1200
 • _MG_5312_1200
 • _MG_5328_1200
 • _MG_5348_1200
 • _MG_5353_1200
 • _MG_5366_1200

Simple Image Gallery Extended27 lutego 2020 r., w ramach projektu artystyczno-edukacyjnego "...w pień", uczniowie LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie, ZSP nr 2 w Legionowie i SP nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Legionowie wysłuchali wykładu dendrologa dr. hab. Jacka Borowskiego na temat roli DRZEW.
 
Wiedzieliśmy, że drzewa są nam niezbędne do życia. Teraz możemy to poprzeć naukowymi argumentami.
 

Bal "Na wyspach Bergamutach"

Wspominamy karnawałowy bal dla dzieci "Na wyspach Bergamutach" w legionowskiej Poczytalni w ramach "Karnawału bajek". Dziękujemy panu Bartkowi Domańskiemu za poprowadzenie zabawy. Było fantastycznie!!!

 • _MG_4435_1200
 • _MG_4441_1200
 • _MG_4456_1200
 • _MG_4463_1200
 • _MG_4471_1200
 • _MG_4517_1200
 • _MG_4518_1200
 • _MG_4558_1200
 • _MG_4583_1200
 • _MG_4605_1200
 • _MG_4606_1200
 • _MG_4621_1200
 • _MG_4628_1200
 • _MG_4629_1200
 • _MG_4630_1200
 • _MG_4636_1200
 • _MG_4646_1200
 • _MG_4647_1200
 • _MG_4650_1200
 • _MG_4654_1200
 • _MG_4661_1200
 • _MG_4676_1200
 • _MG_4688_1200
 • _MG_4697_1200
 • _MG_4710_1200
 • _MG_4729_1200
 • _MG_4748_1200
 • _MG_4760_1200
 • _MG_4775_1200
 • _MG_4797_1200
 • _MG_4813_1200
 • _MG_4817_1200
 • _MG_4835_1200
 • _MG_4839_1200
 • _MG_4866_1200
 • _MG_4868_1200
 • _MG_4887_1200
 • _MG_4913_1200
 • _MG_4936_1200
 • _MG_4945_1200
 • _MG_4946_1200
 • _MG_4951_1200

Simple Image Gallery Extended
Na zakończenie „Karnawału bajek” zapraszamy dzieci na bal karnawałowy „Na wyspach Bergamutach”!

"Na wyspach Bergamutach
Podobno jest kot w butach,
Widziano także osła,
Którego mrówka niosła (...)".

(Jan Brzechwa, „Na wyspach Bergamutach”)

Będzie to bal kostiumowy w baśniowej konwencji, dlatego też wszelkie przebrania i bajkowo-baśniowe elementy ubioru mile widziane. A co na balu? Przede wszystkim tańce! I zabawy! Znacie Pana Kleksa? Może widzieliście „Krainę lodu” i „Króla lwa”? Poruszamy się trochę w rytm przebojów – jak to w karnawale!

Zapraszamy 21 lutego 2020 r. o godz. 17.00 do Poczytalni Legionowo (ul. Kościuszki 8a).

Wstęp wolny

Koncert dla najmłodszych

W ramach "Karnawału bajek" w piątek, 21 lutego, w sali balowej pałacu w Jabłonnie odbył się koncert dla najmłodszych realizowany przez Fundację MUNIANIA i zaproszonych muzyków - Hannę Lizinkiewicz i Kamila Turczyna.
 
Zabawy gordonowskie poprowadziły Magdalena Kunce i Ewa Wałecka.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
 • _MG_3911_1200
 • _MG_3911a_1200
 • _MG_3912_1200
 • _MG_3919_1200
 • _MG_3921_1200
 • _MG_3928_1200
 • _MG_3948_1200
 • _MG_3964_1200
 • _MG_3994_1200
 • _MG_3996_1200
 • _MG_4007_1200
 • _MG_4010_1200
 • _MG_4012_1200
 • _MG_4021_1200
 • _MG_4045_1200
 • _MG_4058_1200
 • _MG_4070_1200
 • _MG_4080_1200
 • _MG_4090_1200
 • _MG_4104_1200
 • _MG_4116_1200
 • _MG_4117_1200
 • _MG_4122_1200
 • _MG_4128_1200
 • _MG_4131_1200
 • _MG_4147_1200
 • _MG_4151_1200
 • _MG_4156_1200
 • _MG_4162_1200
 • _MG_4169_1200
 • _MG_4182_1200
 • _MG_4213_1200
 • _MG_4218_1200
 • _MG_4222_1200
 • _MG_4224_1200
 • _MG_4226_1200
 • _MG_4258_1200
 • _MG_4260_1200
 • _MG_4276_1200
 • _MG_4281_1200
 • _MG_4292_1200
 • _MG_4308_1200
 • _MG_4317_1200
 • _MG_4333_1200
 • _MG_4356_1200
 • _MG_4405_1200
 • _MG_4418_1200
 • _MG_4428_1200

Simple Image Gallery ExtendedSerdecznie zapraszamy na koncert dla najmłodszych w formie interaktywnego programu edukacyjnego, opartego o słynną suitę „Karnawał zwierząt” autorstwa Charles’a Camille’a Saint-Saënsa, z wykorzystaniem zasad teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona. Odbędzie się on w pięknej przestrzeni pałacu w Jabłonnie.

 

„Najmłodszym melomanom przedstawimy dzieło niezwykłe, utwór w zamyśle napisany jako muzyczny żart, o którym kompozytor mówił jako o »fantazji zoologicznej«. W humorystyczny muzyczny sposób przedstawia on zwierzęta, królewski marsz lwa, kury i koguta, po klawiaturze fortepianu pędzą kułany, w zaskakująco wolnej parodii słynnego kankana pojawiają się żółwie, dumnie kroczy słoń, skaczą kangury, złote rybki połyskują w akwarium, w głębi lasu słychać kukułkę, a kolorowe ptaki trzepocą skrzydłami w ptaszarni. »Karnawał zwierząt« to parodie i przeróbki słynnych utworów innych kompozytorów, »Żółwie« to najsłynniejszy kankan Offenbacha zagrany w zwolnionym tempie, w »Skamielinach« odnajdziemy fragment z »Cyrulika Sewilskiego« Gioacchino Rossiniego, w »Słoniu« wysłuchać można dzieło Hectora Berlioza. Pomiędzy kolejnymi częściami utworu dzieci i rodzice aktywnie uczestniczą w przygotowanych zgodnie z teorią gordonowską zabawach umuzykalniających, wspólnie tańcząc, śpiewając proste melodie, bawiąc się specjalnie przygotowanymi rekwizytami. Zabawy moderują instruktorzy wyspecjalizowani w teorii uczenia się muzyki prof. Gordona”.

Przy fortepianie: Hanna Lizinkiewicz, Kamil Turczyn
Zabawy gordonowskie poprowadzi Magdalena Kunce.


Partner wydarzenia: 
 

„Fundacja MUNIANIA powstała w listopadzie 2017 r.

 

Zajmuje się działalnością na rzecz rozwoju i promocji kultury. Upowszechnia dostęp do edukacji w zakresie kultury i sztuki, w szczególności muzyki. Wspiera i niesie pomoc w rozwoju osobistym, intelektualnym, kulturalnym i zawodowym dzieci, młodzieży i osób dorosłych.  

 

Fundacja Muniania specjalizuje się w edukacji muzycznej najmłodszych. W ramach swojej działalności od 2014 roku prowadzi zajęcia umuzykalniające MUNIANIA (Muzyczna Niania) w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, w Pałacu Szustra na warszawskim Mokotowie, a od tego roku także na warszawskim Żoliborzu, w Czytelni Pod Sowami. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci 0-3, a prowadzone są według Teorii Uczenia się Muzyki Gordona, która uczy dzieci „myśleć“ muzycznie...”

 

Zapraszamy najmłodszych z opiekunami 21.02.2020 r. (piątek) o godz. 11.00 do Pałacu w Jabłonnie (ul. Modlińska 105).

 

Wstęp wolny