Archiwum

Edytor

Edytor

Spotkanie autorskie z Joanną JaxZapraszamy naszych czytelników oraz wszystkich wielbicieli powieści historycznej na spotkanie autorskie online z pisarką Joanną Jax, autorką m.in. serii „Zemsta i przebaczenie”, „Dziedzictwo von Becków”, „Zanim nadejdzie jutro”. 

Spotkanie odbędzie się 09.03.2021 r. o godzinie 19:00 na profilu FB naszej biblioteki (https://www.facebook.com/powiatowa.biblioteka.publiczna.legionowo).

Jeśli lubicie powieści tej pisarki, a wiemy, że lubicie (dłuuugie kolejki oczekujących do wypożyczenia), to bardzo serdecznie już dziś Was zapraszamy! 

Zapewniamy, że Joanna Jax uchyli rąbka tajemnicy o swoim pisaniu, o pomysłach i twórczych uniesieniach!

Spotkanie poprowadzi Anna Seweryn.

Bądźcie z nami! 


 
 

KINO OTWARTE na sztukę "Van Gogh. U bram wieczności"
Mieliśmy już w KINIE OTWARTYM wspaniałą animację "Twój Vincent" (https://pik.legionowski.pl/wydarzenia/m-kino-otwarte/item/438-tw%C3%B3j-vincent-kino-otwarte.html), teraz nadszedł czas na kolejny film o holenderskim malarzu, autorze słynnych "Słoneczników". 26 lutego 2021 r. o godz. 19.00 zapraszamy na dramat biograficzny "Van Gogh. U bram wieczności" w reżyserii Juliana Schnabla ("Motyl i skafander").

 

"Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka". (materiały prasowe)

 

Za swoją rolę grający van Gogha Willem Dafoe otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara. W filmie towarzyszą mu m.in. Oscar Isaac, Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner czy Mathieu Amalric.

 

Tuż po seansie online, o godzinie 21.00, rozpocznie się rozmowa na żywo dziennikarki Magdaleny Felis z naszym gościem Stachem Szabłowskim – kuratorem, krytykiem sztuki i publicystą. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich, którzy chcieliby podyskutować na temat filmu i nie tylko! LINK do spotkania:  https://zoom.us/j/92206298051?pwd=emVrZmlnU3AvUkY0b0ttV1dpaGpIQT09

.

 

"Van Gogh. U bram wieczności", seans online, 26.02.2021 r., godz. 19.00; spotkanie online z gościem: godz. 21.00


Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: "ARLES" na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 25.02.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. (Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html).

 

Walentynka dla twórcyObchodzicie walentynki? Wręczacie ukochanym listy z miłosnym wyznaniem? A może chcielibyście dać wyraz swojej sympatii bądź uwielbienia dla kogoś z artystycznego grona? Stwórzcie walentynkę dla ulubionego pisarza, albo poetki! Wyznajcie uczucia adorowanej aktorce bądź reżyserowi. Wyraźcie swój zachwyt pracami podziwianej malarki, rzeźbiarza. Opiszcie, jak się czujecie, kiedy słuchacie muzyki ukochanej piosenkarki, ulubionego kompozytora.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby osoby, których dzieła i osobowość wywołują Waszą fascynację, należały do innej epoki – może uwielbiacie J.R.R. Tolkiena, Rembrandta, Magdalenę Abakanowicz, Fryderyka Chopina albo Mary Cassatt? Nasz pegaz – symbol poetyckiego natchnienia – dostarczy walentynki do wszystkich odbiorców :)

Wasze walentynki dla wybrańców muz, czyli ludzi kultury i sztuki, wysyłajcie do 14 lutego 2021 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wybrane wyznania opublikujemy na naszym facebookowym profilu :)

KINO OTWARTE online "Dzikie historie"

W ramach cyklu KINO OTWARTE online serdecznie zapraszamy na nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny, przebój festiwalu w Cannes, pełen czarnego humoru komediodramat „Dzikie historie”.

Sześć filmowych opowieści „o niezwykłej przyjemności, jaką daje... utrata kontroli”, jak to określił scenarzysta i reżyser filmu Damián Szifron. Historie spokojnych ludzi, którym w pewnym momencie puszczają nerwy.

„Zwariowane poczucie humory, dbałość o wizualną stronę filmu, doskonałe użycie muzyki i bohaterowie na skraju załamania. Nic dziwnego, że bracia Almodóvar chcieli wyprodukować ten film”. („The Hollywood Reporter”)

Wprowadzenie do wspólnego seansu online przedstawi dziennikarka filmowa Magdalena Felis.

Zapraszamy: 19 lutego 2021 r., godz. 20.00 (obowiązują zapisy)

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: "DZIKIE" na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 18.02.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. (Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html).


Subskrybuj to źródło RSS