Informacja RODO

Edytor

Edytor

Letnie Archi-plenery malarskie
Zapraszamy dorosłych na letnie plenery malarskie z Katarzyną Gawlik.

Co sobotę przez całe wakacje (lipiec i sierpień) w godzinach 10.00-14.00 w podanej wcześniej lokalizacji odbywać się będzie plener artystyczny, podczas którego nad uczestnikami czuwać będzie i twórczo inspirować absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, malarka Katarzyna Gawlik.

Plenery – co tydzień w innym miejscu – będą dotyczyły kolejnych zabytków powiatu legionowskiego oraz otaczającego je krajobrazu.

Wybrane prace zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej.

Na warsztaty malarskie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli 16 lat, bez względu na artystyczne doświadczenie.

Plenery są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy (imię, nazwisko i telefon kontaktowy przesłane na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Przed wysłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS na stronie: www.pik.legionowski.pl.

Technika tworzenia jest dowolna. Przybory malarskie – papier, farby, pędzle, woda, naczynia itd. itp. każdy uczestnik/uczestniczka spotkania organizuje we własnym zakresie.

W razie niesprzyjającej aury w danym dniu plener zostaje odwołany.

 

O prowadzącej:

Katarzyna Gawlik absolwentka warszawskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w pracowni malarskiej prof. Urszuli Mroczek. Z wyróżnieniem ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych na wydziale architektury wnętrz, w pracowni projektowej doc. Henryki Gałązki i malarskiej prof. Grzegorza Pabla. Podczas poszukiwań swojej artystycznej drogi malowała, tworzyła collage oraz instalacje. Zawodowo zajęła się projektowaniem wnętrz. W ostatnim czasie wraca do swojej pierwszej miłości malarstwa.

 

 

 

Wędrujące czytanie onlinePowiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnej akcji „Wędrujące czytanie”, w tym roku w wersji on-line.
 

Co tydzień przez całe wakacje fragmenty swoich książek będzie czytała Agnieszka Tyszka, autorka cyklu książek „Zosia z ulicy Kociej”. 

W każdy piątek na profilu facebookowym Biblioteki będzie publikowany film, nagrany przez Autorkę specjalnie na tę okazję. W filmie padną pytania konkursowe dotyczące przygód Zosi. Nagrody ufundowało Wydawnictwo Nasza Księgarnia. 

Partnerzy naszej akcji: 

Powiat Legionowski, Poczytalnia Legionowo, Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Biblioteka Publiczna Gminy Nieporęt 

Do zobaczenia w każdy piątek wakacji!

  

Informacje ze strony Wydawnictwa: 

Agnieszka Tyszka – urodzona w 1968 r. w Toruniu, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Róże w garażu". Jej utwory dla młodszych czytelników to m.in.: "Świat się roi od Marianów", "Bajkowe lulanki", "Bajkowy rok", "O czym marzy czarownica", "Koronkowe historie", "Zosia z ulicy Kociej". Jej utwory dla młodzieży to m. in.: "M jak dżeM", "Kawa dla kota", "Miłość bez konserwantów", "Wyciskacz do łez", "Kredens pod Grunwaldem", "Siostry Pancerne i pies".

 

 

Wakacyjny sztambuch kultur@lnyZapraszamy do udziału w akcji "Wakacyjny sztambuch kultur@lny" 2020 ?


✏️ Dołączcie do grupy Wakacyjny sztambuch kultur@lny na Facebooku, gdzie będziecie mogli zamieszczać wpisy w naszym pamiętniku*: teksty, zdjęcia i filmiki. Wpisy mają relacjonować Wasze doświadczanie KULTURY – miejsc, wydarzeń, obiektów i kulturalnych aktywności, które napotkacie na swoim wakacyjnym szlaku.

? Jeśli zwiedzicie interesującą okolicę, poznacie ciekawy zabytek, spotkacie oryginalnego twórcę, wysłuchacie pasjonującego wykładu bądź opowieści, zachwycicie się dziełem sztuki, piękną budowlą, weźmiecie udział w inspirujących warsztatach, spektaklu, koncercie itd. itp. – napiszcie nam o tym, zarekomendujcie, dorzućcie zdjęcie bądź film ?

? Dzięki tym wpisom wspólnie odkryjemy letnie oblicza kultury, jakich sami być może wcale byśmy nie poznali. Może nawet zainspirujemy się nawzajem do odwiedzenia jakiegoś miejsca bądź do udziału w wartościowym wydarzeniu?

Z niecierpliwością czekamy na relacje z Waszego wakacyjnego życia kulturalnego! ?

*Prawa autorskie do wszelkich treści zamieszczanych w grupie (tekstów, zdjęć, filmów) należą do ich twórców.

*Każdy wpis będzie musiał zostać zatwierdzony przez administratora grupy.

KINO OTWARTE online - "Dusza i ciało"
Serdecznie zapraszamy na czerwcowe KINO OTWARTE w wersji ONLINE!

26 czerwca br. o godz. 20.00 obejrzymy wspólnie – choć każdy u siebie – film „Dusza i ciało”, węgierską produkcję obsypaną nagrodami, m.in. Złotym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie oraz Złotą Żabą na Camerimage, nominowaną do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.

„Dusza i ciało” to pełnometrażowym powrót znanej węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi. Subtelna i niezwykła historia miłosna. Film porównywany do „Amelii” oraz „Pokotu”.

Krótkie wprowadzenie do wspólnego seansu przedstawi – jak zawsze – niezastąpiona Magdalena Felis.

Osoby zainteresowane seansem prosimy o przesłanie maila o treści: "FILM" na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 25.06.2020 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. (Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html)


Subskrybuj to źródło RSS