Akademia Edukacji Regionalnej

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy zachęcić uczniów i nauczycieli szkół powiatu legionowskiego do uczestnictwa w spacerach tematycznych organizowanych przez Powiatową Instytucję Kultury w ramach realizacji Programu Edukacji Regionalnej.

Do zaoferowania mamy wiele tematów m.in. z historii, geografii, języka polskiego i wiedzy o kulturze. Poniżej znajdziecie Państwo publikację „Program edukacji regionalnej: Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość powiatu legionowskiego” w formacie pdf w której wymienione są proponowane tematy zajęć.

Jesteśmy elastyczni, dlatego wymienione tematy możemy łączyć i modyfikować, tak żeby dostosować się do realizowanego w Państwa szkole programu. Spacery będą trwały 1-2 godziny lekcyjne – w zależności od obszerności tematu.

Spotkania możemy organizować zarówno w tygodniu w czasie godzin lekcyjnych jak i popołudniami i w weekendy – np. dla uczestników kółek zainteresowań itp.

Propozycje wycieczek terenowych:

- „Śladami dawnych pocztówek i fotografii”,
- „Powstanie warszawskie w powiecie legionowskim”,
- „Śladem wielokulturowości w powiecie legionowskim”,
- „Wielkie rody na ziemiach powiatu legionowskiego a rozwój miejscowości”,
- „Poznaj bohatera”,
- „Nie tylko o pingwinach, czyli skąd się wzięli Centkiewiczowie w Legionowie”,
- „W małym kinie nikt już nie gra dzisiaj…”

Uwaga! Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Spotkania prowadzone będą przez regionalistów.

Zachęcamy do kontaktu oraz wskazania terminów, kiedy chcielibyście Państwo przeprowadzić zajęcia.

Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 517-070-699.


 

Spotkanie Akademii Edukacji Regionalnej - Serock, 22.01.2020 r.

"Historyczne atrakcje turystyczne Gminy Serock". Taki tytuł miała wczorajsza prelekcja, którą poprowadził Pan Mirosław Pakuła. Spotkanie odbyło się w ramach Programu Edukacji Regionalnej, który Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie realizuje w powiecie legionowskim. W spotkaniu…
  • 0

Edukacja regionalna - prezentacja publikacji

W ostatni wtorek (22 stycznia) odbyła się prezentacja publikacji „Program edukacji regionalnej: Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość powiatu legionowskiego”. Publikacja jest próbą zaadaptowania uniwersalnego programu edukacji regionalnej do potrzeb szkół powiatu legionowskiego. Autorzy przygotowali 26 tematów…
  • 0