Akademia Edukacji Regionalnej

Edytor

Edytor

Warsztaty familijne
Wkrótce rozpoczynamy serię warsztatów familijnych pod wspólnym hasłem „Co powie ryba? W dorzeczu trzech rzek”, w których odwołamy się do szeroko pojętych tradycji rybackich. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie :) A jest z czego wybierać!

Znacie powiedzenie „wyjść jak Zabłocki na mydle”? Kryje się za tym naprawdę ciekawa historia! Może poznacie ją 4 czerwca w czasie obchodów Gminnego Dnia Dziecka w Serocku na warsztatach tworzenia mydeł prowadzonych przez Rodzinny Eko Zakątek.

25 czerwca macie do wyboru aż dwa warsztaty! Podczas Wianków w Serocku można się będzie nauczyć zaplatać wiklinę pod okiem Siostry plotą, a to wszystko w duchu Apoloniusza Kędzierskiego (1861-1939), malarza, który w serockiej szkole koszykarstwa uczył projektowania mebli oraz barwienia wikliny. Tego samego dnia w Jabłonnie pleść będziemy z panią Bogusławą Żaczkiewicz kwietne wianki, idealne na obchody Nocy Sobótki.

Przygotowaliśmy też nie lada gratkę dla miłośników pracy w drewnie! 2 lipca na plaży w Wieliszewie odbędą się warsztaty flisackie prowadzone przez Mistrzów Szkutnictwa Tradycyjnego z Sandomierza.

Podczas kolejnej edycji Festiwalu Filmowego im. Andrzeja Kondratiuka będzie okazja do stworzenia własnej ceramiki z motywami wodnymi. 7 sierpnia w Nieporęcie Fundacja Artystyczna „Wylepiarnia” przeprowadzi specjalnie dla nas warsztaty ceramiczne z zastosowaniem dawnej techniki dekoracyjnej sgraffito.

Ostatnie warsztaty odbędą się podczas obchodów Zakończenia lata w Serocku. 27 sierpnia na serockiej plaży dzięki Rodzinnemu Eko Zakątkowi będziecie mogli poczuć się trochę jak rybacy wyplatający własną sieć, poznając tajniki efektownego łączenia supłów, węzłów i węzełków, czyli makramy. 

Wszystkie warsztaty są bezpłatne, jednak liczba miejsc na nich jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń na miejscu w dniu warsztatów. 

Serdecznie zapraszamy! 

HARMONOGRAM warsztatów: 

04.06.2022 r., Gminny Dzień Dziecka, boisko przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku, godz. 13:00–17:00, WARSZTATY TWORZENIA MYDEŁ (Rodzinny Eko Zakątek);

25.06.2022 r., Wianki w Serocku, plaża w Serocku, godz. 15:00–20:00, WARSZTATY WIKLINOWE (Siostry plotą);

25.06.2022 r., Noc Sobótki, zespół pałacowo-parkowy w Jabłonnie, godz. 16:00–20:00, WARSZTATY WIANKOWE (Bogusława Żaczkiewicz);

02.07.2022 r., plaża w Wieliszewie, godz. 16:00–20:00, WARSZTATY FLISACKIE (Flisacy z Sandomierza);

07.08.2022 r., Festiwal Filmowy im. Andrzeja Kondratiuka, Nieporęt, plac przy Gminnym Ośrodku Kultury, godz. 16:00–19:00, WARSZTATY CERAMICZNE (Fundacja Artystyczna „Wylepiarnia”);

27.08.2022 r., Zakończenie lata, plaża w Serocku, godz. 16:00–20:00, WARSZTATY MAKARAMY (Rodzinny Eko Zakątek).

Warsztaty są elementem projektu „Co powie ryba? – w dorzeczu trzech rzek” realizowanego w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Zalew Zegrzyński.

 

Książka w (o)bieguPo długiej przerwie spowodowanej pandemią Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie wraca z akcją „Książka w (o)biegu”. Znów macie szansę dać książkom drugie życie!!

Z okazji 90. rocznicy Pierwszej Polskiej Wyprawy Polarnej, która pod kierownictwem inż. Czesława Centkiewicza wyruszyła z Ośrodka Aerologii Państwowego Instytutu Meteorologicznego w Legionowie, mamy jeszcze jedną niespodziankę dla dzieci! W trakcie trwania akcji będziemy tworzyć Wyspę Niedźwiedzią – rozpoczynamy o godzinie 11.00.

Zapraszamy 28 maja (sobota) od godz. 11.00 do atrium legionowskiego ratusza.

do pobrania: Regulamin akcji "Książka w (o)biegu" [klik]

Urodziny Marii KonopnickiejCzy ktoś z Was ma urodziny 23 maja? My w tym roku uroczyście obchodzimy 180. (!) rocznicę urodzin Marii Konopnickiej  ‒ poetki, nowelistki, publicystki, krytyczki literackiej, autorki utworów dla dzieci i... patronki legionowskiego liceum.

Zapraszamy za tydzień do Legionowa!

KINO OTWARTE "Fucking Bornholm"Serdecznie zapraszamy do KINA OTWARTEGO na majową premierę – dramat obyczajowy „Fucking Bornholm” Anny Kazejak w gwiazdorskiej obsadzie.

Czwórka przyjaciół (Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Grzegorz Damięcki i Jaśmina Polak) wraz z dziećmi spędza długi majowy weekend na duńskiej wyspie Bornholm. Znają się od lat, jednak pewien incydent zmusza ich do przewartościowania swoich relacji.

Na początku powstał scenariusz serialu audio „Fucking Bornholm”, następnie powieść, a po niej film. Gościem rozmowy po seansie będzie Anna Kazejak – współautorka scenariusza, autorka książki i reżyserka wersji filmowej.

Zapraszamy! 18 maja 2022 r. (środa), godz. 19.00, kino Helios Legionowo (ul. Piłsudskiego 31c)

Bezpłatne WEJŚCIÓWKI będą do odebrania w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Legionowie przy ul. Sowińskiego 15 od środy, 11.05.2022 r., od godziny 16.00.

Film dla widzów od 15. roku życia.

Subskrybuj to źródło RSS