Co powie ryba? - w dorzeczu trzech rzek

W lustrze rzeki - wyniki konkursu

  • Napisane przez 
Ogłaszamy wyniki konkursu fotograficznego "W lustrze rzeki"!
 
1. miejsce otrzymuje Zdzisław Żarna
2. miejsce: Daniel Katkowski (zdjęcie "Starorzecze Bugu, rybacy w łodzi")
3. miejsce: Daniel Katkowski (zdjęcie "Zegrze Płd., brzeg Narwi, łodzie rybackie")
 
Wyróżnienia: Zdzisław Żarna, Małgorzata Szadura (zdjęcie "Rzeka płynęła i płynie...")
 
Gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym!
 
W sprawie oficjalnego wręczenia nagród oraz publikacji wybranych zdjęć w albumie podsumowującym konkurs skontaktujemy się z uczestnikami mailowo.1. miejsce, Zdzisław Żarna, bez tytułu


2. miejsce, Daniel Katkowski, "Starorzecze Bugu, rybacy w łodzi"


3. miejsce, Daniel Katkowski, "Zegrze Płd., brzeg Narwi, łodzie rybackie"


wyróżnienie, Zdzisław Żarna, bez tytułu


wyróżnienie, Małgorzata Szadura, "Rzeka płynęła i płynie..."-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Lubicie oglądać stare fotografie, na których okolica, w której mieszkacie, jest nie do poznania? Czy odnajdujecie te miejsca z fotografii dziś? Zastanawiacie się, jak zmieniał się krajobraz, jak dawniej toczyło się życie codzienne? Uwielbiacie spędzać czas nad jedną z dużych rzek przepływających przez powiat legionowski – Narwią, Bugiem lub Wisłą? Może jeszcze przepadacie za fotograficznymi wyzwaniami? Jeśli tak, to przygotowaliśmy dla Was konkurs :)
 
Punktem wyjścia konkursu fotograficznego „W lustrze rzeki” oraz inspiracją dla jego uczestników są stare zdjęcia ilustrujące dawne życie codzienne i osady rybackie, a także minione nadrzeczne krajobrazy, pochodzące z archiwum historyka dr. Sławomira Jakubczaka, zamieszczone tu: Załącznik nr 3 do Regulaminu. Uczestniczki i uczestnicy konkursu mają za zadanie odnaleźć miejsce z dawnej fotografii dziś i spróbować uchwycić ducha przeszłości we współczesnej fotografii.
 
Uwaga! Nie chodzi o dosłowne odwzorowanie dawnego zdjęcia, lecz o uruchomienie pokładów wyobraźni i kreatywności, by stworzyć własną, niepowtarzalną fotografię.
 
Nagrodzone prace w zestawieniu ze starymi zdjęciami zostaną wydane w formie albumu fotograficznego.
 
Termin nadsyłania prac: 31 sierpnia 2022 r.

       do pobrania:
Konkurs jest elementem projektu „Co powie ryba? – w dorzeczu trzech rzek”
realizowanego w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Zalew Zegrzyński.

Operacja "Co powie ryba? - w dorzeczu trzech rzek" jest realizowana w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" i wspierana ze środków Unii Europejskiej oraz ma na celu promocję rybackiego dziedzictwa kulturowego dla obszaru LGD aktywizującą lokalną społeczność poprzez cykl 7 plenerowych wydarzeń kulturalnych realizowanych do dnia złożenia wniosku o płatność. W operacji zakładany jest udział 400 osób.