wydarzenia

"Dla kogo KULTURA jest ważna?" - debata młodzieżowa

W naszych głowach wciąż kłębią się myśli po debacie młodzieżowej "Dla kogo KULTURA jest ważna?". Było jak zawsze kulturalnie, twórczo, inspirująco i refleksyjnie.
 
Serdecznie dziękujemy prowadzącej warsztaty i debatę niezawodnej Beacie Narel, młodym Uczestniczkom i Uczestnikom spotkania oraz naszym Gościom: nauczycielom, pracownikom Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku i Ośrodka Kultury w Wieliszewie, prezydentowi Smogorzewskiemu, a także pomysłodawczyni tej debaty Karolinie Błaszczak-Modzelewskiej i wszystkim instytucjom kultury z terenu powiatu legionowskiego - współorganizatorom debaty o kulturze.
 
W debacie wzięły udział reprezentacje uczniów: Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie, Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legionowie, Niepublicznego Liceum Językowego Academy of the Future w Legionowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Legionowie, Szkoły Podstawowej nr 8 im. 1. Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie, Szkoły Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Łajskach, Szkoły Podstawowej nr 7 im. VII Obwodu "Obroża" w Legionowie, Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Legionowie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Legionowie, Szkoły Podstawowej Akademii Dobrej Edukacji w Jabłonnie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Kiełpińskiej i Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Legionowie.
 
Dziękujemy!

Z podsumowaniem przeprowadzonej ankiety o kulturze można zapoznać się tutaj: http://pik.legionowski.pl/wydarzenia/item/582-podsumowanie-ankiety-o-kulturze.html 

Bardzo serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów na debatę młodzieżową o kulturze. 

Debata "Dla kogo KULTURA jest ważna?" odbędzie się 10 grudnia 2019 r. w godz. 10.00-14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo przy ul. Piłsudskiego 41. Do udziału w debacie zapraszamy 4-osobowe reprezentacje uczniów (wraz z opiekunami) szkół podstawowych (klasy 7 - 8) i ponadpodstawowych z terenu powiatu legionowskiego.

Debatę poprowadzi Beata Narel - nauczycielka wiedzy o społeczeństwie, lider Ośrodka Wiodącego Centrum Edukacji Obywatelskiej w Legionowie. Aktywnie współpracująca z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Od 2007 do 2010 roku była koordynatorem działań Młodzieżowej Rady Miasta. 

Przygotowaniem do debaty będzie przeprowadzenie przez Samorządy Uczniowskie ankiety wśród rówieśników, dotyczącej odbioru i uczestnictwa w kulturze oraz opracowanie jej wyników. Będzie to też ciekawe doświadczenie związane z badaniami opinii publicznej.

Podsumowanie wyników badań prosimy przesłać do 6 grudnia 2019 r. Całościowe ich opracowanie zostanie przedstawione podczas debaty.

Bardzo serdecznie zapraszamy w imieniu ośrodków kultury z terenu powiatu legionowskiego. W debacie wezmą udział przedstawiciele instytucji, dla których ważny jest głos młodzieży w sprawie kultury. 

Pomysłodawczynią tematu debaty jest Karolina Błaszczak-Modzelewska - zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie.

Potwierdzenie udziału i opracowanie wyników ankiet prosimy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 6 grudnia 2019 r.