wydarzenia

Spektakl "LEM_ONIADA"

W taką czasoprzestrzeń, pełną matryc, bajtów, planet, gwiazd, robotów i ich... całkiem ludzkich rozterek trafiliśmy za sprawą spektaklu "LEM_ONIADA", inspirowanego twórczością Stanisława Lema, przede wszystkim "Bajkami robotów".
 
Dziękujemy artystom z Fundacji ART_committed, którzy odwiedzili nas ze swoim fantastycznym spektaklem w Wieliszewie, oraz Gospodarzom - Ośrodkowi Kultury w Wieliszewie.

  • _MG_3329_2048
  • _MG_3357_2048
  • _MG_3363_2048
  • _MG_3401_2048
  • _MG_3406_2048
  • _MG_3465_2048-wms

Simple Image Gallery Extended

W ramach „Karnawału bajek” zapraszamy młodzież i dorosłych na niezwykły spektakl teatralno-taneczny pt. „LEM_ONIADA”, na podstawie twórczości Stanisława Lema, przede wszystkim "Bajek robotów".

Twórcy spektaklu, Fundacja ART_committed:

Jak się czujecie i kim jesteście w kosmosie zależności i relacji? O czym marzycie i jak się czujecie w prototypowym wieku lat kilkunastu? Jak znosicie królewskie rządy rodziców oraz szkolnych dostojników?

Z "Bajek robotów" i innych gwiezdnych opowieści Stanisława Lema, czerpiemy tematy oraz konwencję bajki, która wcale nie chce przypominać bajki!
Przyglądamy się Wam jak przybyszom z innej planety - czy rozpoznacie siebie w Automateuszu i Elektrine? Czy wybrzmi z tego Lem? Czy to ważne i Wasze?

Każde z nas ma swoją wersję - z ciekawości i dla zabawy wprawiamy je w ruch i podziwiamy: jak wielozadaniową maszyną może być ludzkie ciało! Chcecie spróbować?
Roboty robią robotę, a my pytamy: "Co to było?" i "Co Wy na to?".

Czas na LEM_ONIADĘ!"
 

Zapraszamy 19.02.2020 r. (środa) o godz. 16.00 do Sali koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie (ul. Modlińska 1). 

Wstęp wolny