wydarzenia

Koncert dla najmłodszych

Serdecznie zapraszamy na koncert dla najmłodszych w formie interaktywnego programu edukacyjnego, opartego o słynną suitę „Karnawał zwierząt” autorstwa Charles’a Camille’a Saint-Saënsa, z wykorzystaniem zasad teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona. Odbędzie się on w pięknej przestrzeni pałacu w Jabłonnie.

 

„Najmłodszym melomanom przedstawimy dzieło niezwykłe, utwór w zamyśle napisany jako muzyczny żart, o którym kompozytor mówił jako o »fantazji zoologicznej«. W humorystyczny muzyczny sposób przedstawia on zwierzęta, królewski marsz lwa, kury i koguta, po klawiaturze fortepianu pędzą kułany, w zaskakująco wolnej parodii słynnego kankana pojawiają się żółwie, dumnie kroczy słoń, skaczą kangury, złote rybki połyskują w akwarium, w głębi lasu słychać kukułkę, a kolorowe ptaki trzepocą skrzydłami w ptaszarni. »Karnawał zwierząt« to parodie i przeróbki słynnych utworów innych kompozytorów, »Żółwie« to najsłynniejszy kankan Offenbacha zagrany w zwolnionym tempie, w »Skamielinach« odnajdziemy fragment z »Cyrulika Sewilskiego« Gioacchino Rossiniego, w »Słoniu« wysłuchać można dzieło Hectora Berlioza. Pomiędzy kolejnymi częściami utworu dzieci i rodzice aktywnie uczestniczą w przygotowanych zgodnie z teorią gordonowską zabawach umuzykalniających, wspólnie tańcząc, śpiewając proste melodie, bawiąc się specjalnie przygotowanymi rekwizytami. Zabawy moderują instruktorzy wyspecjalizowani w teorii uczenia się muzyki prof. Gordona”.

Przy fortepianie: Hanna Lizinkiewicz, Kamil Turczyn
Zabawy gordonowskie poprowadzi Magdalena Kunce.


Partner wydarzenia: 
 

„Fundacja MUNIANIA powstała w listopadzie 2017 r.

 

Zajmuje się działalnością na rzecz rozwoju i promocji kultury. Upowszechnia dostęp do edukacji w zakresie kultury i sztuki, w szczególności muzyki. Wspiera i niesie pomoc w rozwoju osobistym, intelektualnym, kulturalnym i zawodowym dzieci, młodzieży i osób dorosłych.  

 

Fundacja Muniania specjalizuje się w edukacji muzycznej najmłodszych. W ramach swojej działalności od 2014 roku prowadzi zajęcia umuzykalniające MUNIANIA (Muzyczna Niania) w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, w Pałacu Szustra na warszawskim Mokotowie, a od tego roku także na warszawskim Żoliborzu, w Czytelni Pod Sowami. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci 0-3, a prowadzone są według Teorii Uczenia się Muzyki Gordona, która uczy dzieci „myśleć“ muzycznie...”

 

Zapraszamy najmłodszych z opiekunami 21.02.2020 r. (piątek) o godz. 11.00 do Pałacu w Jabłonnie (ul. Modlińska 105).

 

Wstęp wolny