wydarzenia

KOMUNIKAT - otwarcie biblioteki

KOMUNIKAT

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii informujemy, że od 11 maja br. wznowiona zostanie działalność Powiatowej Biblioteki Publicznej w Legionowie.

 

Z uwagi na warunki lokalowe oraz mając na uwadze bezpieczeństwo czytelników i pracowników biblioteki funkcjonowanie instytucji będzie się odbywać z zachowaniem następujących zasad:

1.      Biblioteka będzie czynna dla czytelników w dni powszednie od godz. 10.00 do godz. 16.00.

2.      Możliwe będzie wypożyczanie i zwrot pozycji książkowych przez okienko podawcze w osłonie w drzwiach w korytarzu.

3.      W korytarzu przed osłoną może przebywać jedna osoba.

4.      Czytelnia oraz sale biblioteczne będą wyłączone z użytkowania przez czytelników,

5.      Nie będzie możliwy wolny dostęp do księgozbioru ani prasy.

6.      Użytkownicy są zobowiązani do przebywania w bibliotece w maseczkach i rękawiczkach oraz do dezynfekcji rąk.

7.      Możliwe jest zamówienie książek poprzez rezerwację w systemie bibliotecznym, drogą telefoniczną: 22 774 21 44 w godzinach 8:00 – 16:00 oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

8.      Zwracane książki będą poddane 14-dniowej kwarantannie.

Powyższe zasady obowiązują do odwołania.

 

Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej oraz wytycznymi dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce przygotowanymi przez Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym biblioteka zostanie przygotowana do bezpiecznego funkcjonowania w czasie epidemii. W trosce o Państwa bezpieczeństwo wprowadzone rozwiązania zostały skonsultowane i pozytywnie zaopiniowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Legionowie.

  

Wszystkie terminy zwrotów książek przypadające w okresie zamknięcia biblioteki zostały przedłużone do 31 maja br. Za ten okres nie będą naliczane opłaty za nieterminowy zwrot.