wydarzenia

Edytor

Edytor

KINO OTWARTE - "Róża"

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu KINO OTWARTE.

4 marca br. o godz. 19.00 w Sali koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie (ul. Modlińska 1) wyświetlimy film „Róża” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, który na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał Nagrodę Dziennikarzy z uzasadnieniem: „Za poruszającą opowieść, która przywraca wiarę w miłość wbrew losowi, za prawdziwy obraz ważnego fragmentu środkowoeuropejskiej historii”.

Po seansie odbędzie się spotkanie z Marcinem Rychcikiem, aktorem, autorem biografii Romana Wilhelmiego oraz książki „Kręcone siekierą. 9 seansów Smarzowskiego”.

Wstęp wolny

Koncert Meli Koteluk AKUSTYCZNIE


Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie przygotowała niezwykły muzyczny prezent z okazji Dnia Kobiet – koncert Meli Koteluk. Artystka zaprezentuje intymne, wyciszone oblicze swojej muzyki – wystąpi w duecie z Tomaszem „Serkiem” Krawczykiem, współautorem lwiej części jej repertuaru, wziętym gitarzystą znanym m.in. z zespołów Zakopower i Bisquit. Podczas koncertu usłyszymy przede wszystkim utwory z płyt „Migracje” i „Migawka”. Poetyckie, nieco abstrakcyjne kompozycje opatrzone autorskim tekstami wokalistki, uchylają drzwi do innych światów. Koncert odbędzie się 6 marca br. o godz. 19.00 w sali widowiskowej legionowskiego ratusza. Wstęp na koncert tylko z zaproszeniami.
 
ZAPROSZENIA na koncert będą do odebrania w Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie przy ul. Sowińskiego 15 w godzinach pracy biblioteki. Warunkiem otrzymania zaproszenia jest dokończenie wersu z piosenki  pt. „Odlatujemy”: „Wszystko, co przed nami jest na wyciągnięcie ręki...”. Osoby, które przyniosą zapisany na kartce dalszy ciąg frazy, otrzymają zaproszenie uprawniające do udziału w koncercie. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwa zaproszenia.

Bal "Na wyspach Bergamutach"

Na zakończenie „Karnawału bajek” zapraszamy dzieci na bal karnawałowy „Na wyspach Bergamutach”!

"Na wyspach Bergamutach
Podobno jest kot w butach,
Widziano także osła,
Którego mrówka niosła (...)".

(Jan Brzechwa, „Na wyspach Bergamutach”)

Będzie to bal kostiumowy w baśniowej konwencji, dlatego też wszelkie przebrania i bajkowo-baśniowe elementy ubioru mile widziane. A co na balu? Przede wszystkim tańce! I zabawy! Znacie Pana Kleksa? Może widzieliście „Krainę lodu” i „Króla lwa”? Poruszamy się trochę w rytm przebojów – jak to w karnawale!

Zapraszamy 21 lutego 2020 r. o godz. 17.00 do Poczytalni Legionowo (ul. Kościuszki 8a).

Wstęp wolny

Koncert dla najmłodszych

Serdecznie zapraszamy na koncert dla najmłodszych w formie interaktywnego programu edukacyjnego, opartego o słynną suitę „Karnawał zwierząt” autorstwa Charles’a Camille’a Saint-Saënsa, z wykorzystaniem zasad teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona. Odbędzie się on w pięknej przestrzeni pałacu w Jabłonnie.

 

„Najmłodszym melomanom przedstawimy dzieło niezwykłe, utwór w zamyśle napisany jako muzyczny żart, o którym kompozytor mówił jako o »fantazji zoologicznej«. W humorystyczny muzyczny sposób przedstawia on zwierzęta, królewski marsz lwa, kury i koguta, po klawiaturze fortepianu pędzą kułany, w zaskakująco wolnej parodii słynnego kankana pojawiają się żółwie, dumnie kroczy słoń, skaczą kangury, złote rybki połyskują w akwarium, w głębi lasu słychać kukułkę, a kolorowe ptaki trzepocą skrzydłami w ptaszarni. »Karnawał zwierząt« to parodie i przeróbki słynnych utworów innych kompozytorów, »Żółwie« to najsłynniejszy kankan Offenbacha zagrany w zwolnionym tempie, w »Skamielinach« odnajdziemy fragment z »Cyrulika Sewilskiego« Gioacchino Rossiniego, w »Słoniu« wysłuchać można dzieło Hectora Berlioza. Pomiędzy kolejnymi częściami utworu dzieci i rodzice aktywnie uczestniczą w przygotowanych zgodnie z teorią gordonowską zabawach umuzykalniających, wspólnie tańcząc, śpiewając proste melodie, bawiąc się specjalnie przygotowanymi rekwizytami. Zabawy moderują instruktorzy wyspecjalizowani w teorii uczenia się muzyki prof. Gordona”.

Przy fortepianie: Hanna Lizinkiewicz, Kamil Turczyn
Zabawy gordonowskie poprowadzi Magdalena Kunce.


Partner wydarzenia: 
 

„Fundacja MUNIANIA powstała w listopadzie 2017 r.

 

Zajmuje się działalnością na rzecz rozwoju i promocji kultury. Upowszechnia dostęp do edukacji w zakresie kultury i sztuki, w szczególności muzyki. Wspiera i niesie pomoc w rozwoju osobistym, intelektualnym, kulturalnym i zawodowym dzieci, młodzieży i osób dorosłych.  

 

Fundacja Muniania specjalizuje się w edukacji muzycznej najmłodszych. W ramach swojej działalności od 2014 roku prowadzi zajęcia umuzykalniające MUNIANIA (Muzyczna Niania) w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, w Pałacu Szustra na warszawskim Mokotowie, a od tego roku także na warszawskim Żoliborzu, w Czytelni Pod Sowami. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci 0-3, a prowadzone są według Teorii Uczenia się Muzyki Gordona, która uczy dzieci „myśleć“ muzycznie...”

 

Zapraszamy najmłodszych z opiekunami 21.02.2020 r. (piątek) o godz. 11.00 do Pałacu w Jabłonnie (ul. Modlińska 105).

 

Wstęp wolny

 

Subskrybuj to źródło RSS