Kino otwarte

Filmowy rejs

  • Napisane przez 
Żadne słowa ani obrazy nie są w stanie w pełni oddać tego, co działo się 28.08.2019 r. podczas imprezy „FILMOWY REJS” – wakacyjnej odsłony naszego cyklu KINO OTWARTE. A działo się! 
 
Rejs statkiem Zefir w tak pięknych okolicznościach przyrody, w doborowym towarzystwie, służbowo i nie tylko, gry i zabawy towarzyskie, piramida, poezja dla kapitana, śpiewy, tańce, hulanki, swawole, wspaniały poczęstunek przygotowany przez hotel Windsor na przystani w Jachrance, wyj ątkowi goście – Janusz „Józio” Kłosiński i Maciej Łuczak, seans kultowego „Rejsu” oraz autorskiego filmu Janusza Kłosińskiego na pokładzie statku w ciepłą letnią gwiaździstą noc…
 
Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim Uczestnikom wczorajszego rejsu, naszym szanownym Gościom, Animatorom z Sagitarius Projekt, Patronom wydarzenia: Staroście Legionowskiemu oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Serock, Sponsorom: hotelowi Narvil Conference & Spa w Serocku oraz hotelowi Windsor w Jachrance, Patronom medialnym: TVP3 Warszawa, radio Chillizet, „Mazowieckiemu To i Owo” i „Gazecie Powiatowej” oraz wspierającym nas: Radio Dla Ciebie, Co Jest Grane („Gazeta Wyborcza”), fdb.pl i Magdzie Felis. 


fot. Katarzyna Leszczyńska (Starostwo Powiatowe w Legionowie)
„PRACUJESZ NA LĄDZIE, WYPOCZYWAJ NA WODZIE” 
?
⚓️ 50 lat temu na wodach Jeziora Zegrzyńskiego kręcono kultową komedię „Rejs”.

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie oraz Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku zapraszają na wakacyjne wydarzenie z cyklu KINO OTWARTE, zatytułowane „Filmowy rejs”.


28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00 statek Zefir wypłynie z Serocka w ponaddwugodzinny rejs urozmaicony zabawami i animacjami z czasów PRL-u. O godz. 20.00, po zacumowaniu w Serocku, na pokładzie statku rozpocznie się letni seans „Rejsu” w reżyserii Marka Piwowskiego. Po pokazie odbędzie się rozmowa z zaproszonymi gośćmi – odgrywającym w „Rejsie” rolę śpiewaka Józia Januszem Kłosińskim i autorem książek na temat polskich komedii z czasów PRL-u Maciejem Łuczakiem – prowadzona przez dziennikarkę filmową Magdalenę Felis.


Uczestnicy wydarzenia zostaną wybrani spośród osób, które „prawidłowo” rozwiążą quiz opublikowany na naszym profilu facebookowym (https://www.facebook.com/powiatowa.instytucja.kultury/). O zaokrętowaniu na statek uczestnicy rejsu zostaną powiadomieni drogą mailową. Uwaga: brak miejsc dla pasażerów na gapę!


Wydarzeniu patronują Starosta Legionowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Serock. W organizacji wspierają nas hotel Narvil Conference & Spa w Serocku oraz hotel Windsor w Jachrance. Patronami medialnymi rejsu są: TVP3 Warszawa, radio Chillizet, „Mazowieckie To i Owo” i „Gazeta Powiatowa”.