Kino otwarte

Edytor

Edytor

Mój sąsiad artysta, czyli sztuka za/ścianką ‒ podsumowanie


Projekt „Mój sąsiad artysta, czyli sztuka za/ścianką” dobiegł końca, ale jego rezultaty ‒ mamy wielką nadzieję ‒ wciąż pozytywnie oddziałują i będą oddziaływać.

Bardzo młodzi uczestnicy i uczestniczki konkursu plastycznego „Ja ARTYSTA, ja ARTYSTKA” będą dalej tworzyć, a być może czasem, kiedy pomyślą o swojej wyśnionej przyszłości, w tym wymarzonym zawodzie ‒ zobaczą, że mają szerokie spektrum możliwości. Bo kreatywność i bujna wyobraźnia, którymi wykazali się podczas tworzenia konkursowych prac, przydadzą się potem w wielu profesjach. Szczegóły na temat konkursu, galeria nagrodzonych prac oraz fotorelacja i nagranie z uroczystości wręczenia nagród: https://pik.legionowski.pl/m-konkursy/item/709-konkurs-plastyczny-ja-artysta,-ja-artystka.html

Uczestnicy i uczestniczki warsztatów kreatywnego pisania z Loesje wciąż będą gimnastykować język i głowę, bawić się słowami, dostrzegać wieloznaczność pojęć i zwrotów oraz odnajdywać poezję w codzienności. 
Fotorelacja z warsztatów oraz wspólnie wypracowane hasła: https://pik.legionowski.pl/wydarzenia/item/707-kreatywne-pisanie-z-loesje.html

Wszyscy dotychczasowi i przyszli odbiorcy nagrań zawierających rozmowy z mieszkającymi w powiecie legionowskim Artystkami i Artystami poznają sylwetki ośmiorga przedstawicieli różnych dziedzin sztuki ‒ muzyki, filmu, literatury i sztuk wizualnych, dowiedzą się też co nieco na temat kulis twórczych zawodów i wysłuchają „opowieści sąsiedzkich” naszych sąsiadów artystów. Może coś kogoś zainspiruje do własnej twórczości? Lub do odkrywania sztuki po prostu. Rozmowy z cyklu „Mój sąsiad artysta...”: https://pik.legionowski.pl/wydarzenia/item/697-m%C3%B3j-s%C4%85siad-artysta,-czyli-sztuka-za-%C5%9Bciank%C4%85.html

Zapraszamy do zapoznania się z efektami naszego projektu i czerpania z nich pełnymi garściami!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Konkurs na współczesną pocztówkę z powiatu legionowskiego

Chyba każdy z nas lubi wysyłać pocztówki… a jeśli nie wysyłać, to na pewno otrzymywać :)

A gdyby tak ktoś mógł dostać pocztówkę Twojego projektu?!

Zapraszamy do udziału w konkursie na współczesną pocztówkę z powiatu legionowskiego!

Technika jest dowolna: zdjęcie, grafika, obraz… możliwości jest wiele. Ważne, żeby został zachowany pocztówkowy format pracy, czyli 10 cm x 15 cm.

Zwycięskie pocztówki zostaną wydrukowane i rozdystrybuowane w instytucjach kultury na terenie powiatu legionowskiego. Ponadto wybrane prace zaprezentujemy na wirtualnej wystawie.

Do uczestnictwa w konkursie zapraszamy młodzież i dorosłych! Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: młodzież (uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych) i osoby dorosłe.

Na Wasze pocztówki czekamy do 23 grudnia 2021 r. (do końca dnia). Prace można przesłać w formie cyfrowej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście do Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie (ul. Sowińskiego 15).

Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie http://pocztowki.pik.legionowski.pl.

Konkurs jest częścią projektu „Pozdrowienia z… Wirtualne pocztówki z powiatu legionowskiego”.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pozdrowienia z... Wirtualne pocztówki z powiatu legionowskiego

Trzy, dwa, jeden… START!

W ramach projektu „Pozdrowienia z… wirtualne pocztówki z powiatu legionowskiego” udostępniamy Państwu nasz wirtualny przewodnik: http://pocztowki.pik.legionowski.pl.

Na stronie znajdziecie Państwo pocztówki z naszego powiatu, ich opisy oraz nagrane specjalnie do projektu wykłady specjalistów!
- „Pocztówka z wycieczki” – Marcin Medyński,
- „Balonem w przestworza” – Jacek Szczepański,
- „️Śladem wielokulturowości” – Piotr Oleńczak,
- „Pomyśl jak tu ładnie” – Huber Macioch,
- „To tutaj projektowali Merlini, Lanci, Marconi…” – Paweł Jankowski,
- „Poniatowscy, Radziwiłłowie, Potoccy – historia wielkich rodów” – Marcin Schirmer,
- „Na XVIII-wiecznym dworze” – Maria Czerwińska i Maciej Stanisław Rąbalski,
- „Dom Szaniawskiego” – Robert Żebrowski,
- „Życie towarzyskie w czasie II Rzeczypospolitej” - Maja i Jan Łozińscy,
- „Proszę pana, czy tutaj mieszkał smok?” – Marek Dąbrowski.

Zapraszamy do wirtualnej podróży!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Mikrokosmos Prawieku Olgi TokarczukArtystyczna podróż młodych twórców makiety Prawieku z książki Olgi Tokarczuk dobiegła końca (fotorelacje z warsztatów można zobaczyć tu: https://pik.legionowski.pl/wydarzenia/item/718-warsztaty-%E2%80%9Eprawiek-%E2%80%93-mikrokosmos%E2%80%9D.html). Teraz czas pochwalić się efektami pracy i podzielić własną wizją świata z powieści naszej noblistki.

Dzień po 2. rocznicy odebrania przez Olgę Tokarczuk literackiego Nobla, 11 grudnia br., o godzinie 11.00 wehikuł uruchomiony przez Teatr Akt zakrzywi czasoprzestrzeń i zabierze wszystkich obecnych na rynku miejskim w Legionowie (ul. Sienkiewicza 10) do czasów Prawieku i jego zwykłych-niezwykłych mieszkańców.

Archaniołowie ukażą zebranym osobliwy mikrokosmos Prawieku ukryty pod wielką przezroczystą kopułą.

Ogłoszony zostanie też konkurs na scenariusz lekcji dotyczącej twórczości Olgi Tokarczuk.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu!

PATRONI: Powiat Legionowski, Miasto Legionowo

PARTNERZY: Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Zespół Szkolny Milenium, Fundacja Promień Słońca, Fundacja Artystyczna Wylepiarnia, Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

PATRONI MEDIALNI: Radio Kolor, „Gazeta Powiatowa”, „Mazowieckie To i Owo”, LEGIO24, LegioStrefa.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Subskrybuj to źródło RSS