Kino otwarte

Edytor

Edytor

Konkurs „DRZWI DO KSIĄŻKI – NARODOWE CZYTANIE 2019”

Konkurs „DRZWI DO KSIĄŻKI – NARODOWE CZYTANIE 2019” na cykl projektów okładek do 8 nowel ogłoszonych w ramach Narodowego Czytania 2019.
 
Na mocy decyzji pary prezydenckiej lekturami Narodowego Czytania 2019 będą:
 
„Dobra pani” Elizy Orzeszkowej,
„Dym” Marii Konopnickiej,
„Katarynka” Bolesława Prusa,
„Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą”) Brunona Schulza,
„Orka” Władysława Stanisława Reymonta,
„Rozdziobią nas kruki, wrony...” Stefana Żeromskiego,
„Sachem” Henryka Sienkiewicza,
„Sawa” (z cyklu „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego.
 
Taki przekrój lektur daje różnorodne możliwości interpretacji plastycznej tych dzieł, a jednocześnie stanowi wyzwanie do znalezienia wspólnego motywu plastycznego łączącego je w spójną całość. Projekt okładki stanowi „drzwi książki” zapraszające do jej otworzenia i zanurzenia się w lekturze.
Zapraszamy artystów plastyków do stworzenia cyklu projektów okładek do 8 nowel, które będą stanowić scenerię w przestrzeni publicznej na terenie powiatu legionowskiego do organizacji happeningów czytelniczych związanych z akcją. Na prace czekamy do 22 sierpnia 2019 r.
 

Filmowy rejs

„PRACUJESZ NA LĄDZIE, WYPOCZYWAJ NA WODZIE” 
?
⚓️ 50 lat temu na wodach Jeziora Zegrzyńskiego kręcono kultową komedię „Rejs”.

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie oraz Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku zapraszają na wakacyjne wydarzenie z cyklu KINO OTWARTE, zatytułowane „Filmowy rejs”.


28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00 statek Zefir wypłynie z Serocka w ponaddwugodzinny rejs urozmaicony zabawami i animacjami z czasów PRL-u. O godz. 20.00, po zacumowaniu w Serocku, na pokładzie statku rozpocznie się letni seans „Rejsu” w reżyserii Marka Piwowskiego. Po pokazie odbędzie się rozmowa z zaproszonymi gośćmi – odgrywającym w „Rejsie” rolę śpiewaka Józia Januszem Kłosińskim i autorem książek na temat polskich komedii z czasów PRL-u Maciejem Łuczakiem – prowadzona przez dziennikarkę filmową Magdalenę Felis.


Uczestnicy wydarzenia zostaną wybrani spośród osób, które „prawidłowo” rozwiążą quiz opublikowany na naszym profilu facebookowym (https://www.facebook.com/powiatowa.instytucja.kultury/). O zaokrętowaniu na statek uczestnicy rejsu zostaną powiadomieni drogą mailową. Uwaga: brak miejsc dla pasażerów na gapę!


Wydarzeniu patronują Starosta Legionowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Serock. W organizacji wspierają nas hotel Narvil Conference & Spa w Serocku oraz hotel Windsor w Jachrance. Patronami medialnymi rejsu są: TVP3 Warszawa, radio Chillizet, „Mazowieckie To i Owo” i „Gazeta Powiatowa”.


Subskrybuj to źródło RSS