Niezapominajka dla Ukrainy

Data: 21.05.2023 r., godz. 08.00    226
Akcja mająca upamiętniać poległych w obronie Ukrainy bohaterów i ofiary toczącej się za naszą granicą wojny

niezapominajka flaga2a_1200.jpg (466 KB)

Minął ponad rok od napaści Rosji na Ukrainę, a wojna niestety wciąż trwa… Chcąc upamiętnić poległych bohaterów, a także inne, „ciche” ofiary toczącego się w Ukrainie konfliktu, zachęcamy wszystkich do udziału w akcji „Niezapominajka dla Ukrainy”.

W ogrodzie, na balkonie, na rabacie kwiatowej posadźmy niezapominajki – symbolizujące pamięć kwiaty o niebieskich płatkach i żółtym środku, czyli w kolorach ukraińskiej flagi. Do akcji może przyłączyć się każdy ‒ od osób prywatnych, poprzez szkoły, biblioteki, instytucje, samorządy, firmy czy zakłady utrzymania zieleni miejskiej. Sprawmy, żeby rozkwitły nieprzebrane łany niezapominajek! W imię uznania dla bohaterskiej obrony Ukrainy, dla uczczenia pamięci ofiar tej wojny.

Jeśli pomysł Wam się spodobał i przyłączacie się do akcji, to opublikujcie w mediach społecznościowych zdjęcia dokumentujące Wasze działania, a do ich opisu dołączcie hasztag #NiezapominajkadlaUkrainy. Publikowane w Internecie fotografie ukażą zasięg akcji. 

Informacje o zeszłorocznej odsłonie akcji „Niezapominajka dla Ukrainy”: https://pik.legionowski.pl/aktualnosci/168 oraz na Facebooku pod hasztagiem #NiezapominajkadlaUkrainy.