KINO OTWARTE: „Filip”

Data: 25.05.2023 r., godz. 19.00    423
Dramat wojenny „Filip” wyświetlany w ramach cyklu KINO OTWARTE | 25.05.2023 r., godz. 19.00, kino Helios w Legionowie

plakat projektu KINO OTWARTE zawierający plakat majowego seansu - dramatu wojennego Filip, na którym widać młodego mężczyznę w garniturze i z muszką, z pokiereszowaną twarzą, patrzącego spode łba

W majowym KINIE OTWARTYM obejrzymy wspólnie dramat wojenny „Filip”, którego fabułę oparto na zawierającej elementy biograficzne powieści Leopolda Tyrmanda.

„Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam, będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta ze wszystkich uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy” (opis dystrybutora).

Na 47. FPFF w Gdyni film otrzymał Srebrne Lwy oraz dwie nagrody indywidualne: dla Michała Sobocińskiego za zdjęcia i dla Dariusza Krysiaka za charakteryzację. Eryk Kulm jr., odtwórca tytułowej roli, otrzymał m.in. nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla najbardziej wyróżniającego się młodego aktora.

Naszym gościem po seansie będzie pisarz i scenarzysta Marcel Woźniak – biograf Leopolda Tyrmanda oraz autor powieści kryminalnych i wojennych.

ZAPRASZAMY! 25.05.2023 r., godz. 19.00, kino Helios w Legionowie (CH Gondola, ul. Piłsudskiego 31c).

Bezpłatne WEJŚCIÓWKI na seans (max 2 na osobę) można otrzymać wyłącznie po wypełnieniu formularza dostępnego pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1-HKsz8lWceSdj4_u71DZxoC54vdy4sj1-8KUTb3wIX8. Zapisy zostaną uruchomione w poniedziałek, 15 maja br., o godzinie 12.00. O otrzymaniu wejściówki decyduje data i godzina zgłoszenia. Wejściówki będą dystrybuowane do momentu wyczerpania się ich puli. Poprawne wysłanie formularza* (kopia formularza przyjdzie na podany przez Państwa adres e-mail) jest jednoznaczne z zarezerwowaniem wejściówek, które należy odebrać od 16.05.2023 r. do 23.05.2023 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Legionowie (ul. Sowińskiego 15) w godzinach pracy biblioteki.

Jeden adres e-mail = jedna osoba = max 2 wejściówki

Osoba zgłaszająca się po wejściówki będzie proszona o okazanie dowodu tożsamości w celu weryfikacji danych ze zgłoszenia. Miejsca na widowni będą przydzielane losowo. Wejściówki nieodebrane do 23 maja br. (włącznie) wracają do puli i będą dostępne dla chętnych u biletera w kinie Helios tuż przed seansem KINA OTWARTEGO 25 maja br. o godz. 19.00.

*Należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce RODO na stronie: www.pik.legionowski.pl oraz zaakceptować regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny pod linkiem: https://pik.legionowski.pl/pliki/2022/RODO/Regulamin_us%C5%82ugi%20cyfrowe.pdf.