KINO OTWARTE: „Kobieta na dachu”

Data: 13.09.2023 r., godz. 09.25    158
Dramat „Kobieta na dachu” oraz spotkanie z reżyserką i scenarzystką Anną Jadowską w ramach cyklu KINO OTWARTE | 28.09.2023 r., godz. 19.00, kino Helios w Legionowie

plakat kina otwartego z filmem kobieta na dachu, zawierający plakat filmu (niebieski kadr: kobieta stoi na dachu bloku)

 

Cykl KINO OTWARTE powraca we wrześniu filmem „Kobieta na dachu”, nagrodzoną na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Tribeca Film Festival w Nowym Jorku historią jednej z wielu kobiet niewidzialnych, Miry (wspaniała rola Doroty Pomykały). Gościem rozmowy po filmie będzie reżyserka i scenarzystka Anna Jadowska.

„Tym razem [Jadowska] zaprasza nas do opowieści o jednej z milionów matek-Polek, które zatraciły się w służbie najbliższym. Znamy je doskonale – to są nasze mamy, babcie, ciotki, czasem sąsiadki. Mijamy je na ulicy czy w osiedlowym sklepie. A jednak kino konsekwentnie o nich milczało. Jeśli nawet tego typu kobiety pojawiały się na ekranie, zwykle bywały ofiarami spektakularnej przemocy, patologii lub wielkich, życiowych dramatów. Jakby one same nie zasługiwały na własną historię” (źródło: https://culture.pl/pl/dzielo/kobieta-na-dachu-rez-anna-jadowska).


ZAPRASZAMY! 28.09.2023 r., godz. 19.00, kino Helios w Legionowie (CH Gondola, ul. Piłsudskiego 31c).

Bezpłatne WEJŚCIÓWKI na seans (max 2 na osobę) można otrzymać wyłącznie po wypełnieniu formularza dostępnego pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1YNLe52f0omHbQQFcsg8MbAFIDHRYmy9D7B0ugCmd0a0. Zapisy zostaną uruchomione we wtorek, 19 września br., o godzinie 12.00. O otrzymaniu wejściówki decyduje data i godzina zgłoszenia. Wejściówki będą dystrybuowane do momentu wyczerpania się ich puli. Poprawne wysłanie formularza* (kopia formularza przyjdzie na podany przez Państwa adres e-mail) jest jednoznaczne z zarezerwowaniem wejściówek, które należy odebrać od 20.09.2023 r. do 26.09.2023 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Legionowie (ul. Sowińskiego 15) w godzinach pracy biblioteki.

Jeden adres e-mail = jedna osoba = max 2 wejściówki

Osoba zgłaszająca się po wejściówki będzie proszona o okazanie dowodu tożsamości w celu weryfikacji danych ze zgłoszenia. Miejsca na widowni będą przydzielane losowo. Wejściówki nieodebrane do 26 września br. (włącznie) wracają do puli i będą dostępne dla chętnych u biletera w kinie Helios tuż przed seansem KINA OTWARTEGO 28 września  br. o godz. 19.00.

*Należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce RODO na stronie: www.pik.legionowski.pl oraz zaakceptować regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny pod linkiem: https://pik.legionowski.pl/pliki/2022/RODO/Regulamin_us%C5%82ugi%20cyfrowe.pdf.