KINO OTWARTE: „Doppelgänger. Sobowtór”

Data: 31.01.2024 r., godz. 19.00    493
Film „Doppelgänger. Sobowtór” oraz spotkanie z pisarzem Sławomirem Koprem w ramach cyklu KINO OTWARTE | 31.01.2024 r., godz. 19.00, kino Helios w Legionowie

kino 2024-01 doppel w_2.jpg (417 KB)

 

Rok 2024 w KINIE OTWARTYM rozpoczniemy trzymającym w napięciu dramatem/ thrillerem psychologicznym „Doppelgänger. Sobowtór”. Film został zainspirowany „prawdziwymi historiami polskich agentów specjalnych PRL, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę szpiegowską” (materiały prasowe).

„Niewielu było takich agentów wywiadu PRL-u. Sztuka życia z fałszywymi danymi udawała się tylko najlepszym, najinteligentniejszym jednostkom o stalowych nerwach. „Wtórnik” to największy stopień szpiegowskiego wtajemniczenia” (Anna Waśniewska, producentka filmu). 

„Najważniejszą dla mnie warstwą filmu, ukrytą pod kryminałem, jest ta psychologiczna, dotycząca tożsamości. „Doppelgänger. Sobowtór” jest opowieścią o jej utracie. Fascynująca jest dla mnie równoległość bohaterów, którzy niemal równocześnie tego doświadczają” (Jan Holoubek, reżyser filmu).

Gościem rozmowy po seansie będzie pisarz Sławomir Koper, autor wielu książek o tematyce historycznej, w tym cyklu „Polscy szpiedzy”. Najnowsza książka naszego gościa, „PRL. Wielcy szpiedzy”, ma się ukazać w lutym tego roku.

ZAPRASZAMY! 31.01.2024 r., godz. 19.00, kino Helios w Legionowie (CH Gondola, ul. Piłsudskiego 31c).

Bezpłatne WEJŚCIÓWKI na seans (max 2 na osobę) można otrzymać wyłącznie po wypełnieniu formularza dostępnego pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1KPk1wGsmeIXwTO6dWX5j-lIekSR3RTyb3W5wGGdIKR8. Zapisy zostaną uruchomione w poniedziałek, 22 stycznia 2024 r., o godzinie 12.00. O otrzymaniu wejściówki decyduje data i godzina zgłoszenia. Wejściówki będą dystrybuowane do momentu wyczerpania się ich puli. Poprawne wysłanie formularza* (kopia formularza przyjdzie na podany przez Państwa adres e-mail) jest jednoznaczne z zarezerwowaniem wejściówek, które należy odebrać od 23.01.2024 r. do 30.01.2024 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Legionowie (ul. Sowińskiego 15) w godzinach pracy biblioteki.

Jeden adres e-mail = jedna osoba = max 2 wejściówki

Osoba zgłaszająca się po wejściówki będzie proszona o okazanie dowodu tożsamości w celu weryfikacji danych ze zgłoszenia. Miejsca na widowni będą przydzielane losowo. Wejściówki nieodebrane do 30 stycznia br. (włącznie) wracają do puli i będą dostępne dla chętnych u biletera w kinie Helios tuż przed seansem KINA OTWARTEGO 31 stycznia 2024 r. o godz. 19.00.

*Należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce RODO na stronie: www.pik.legionowski.pl oraz zaakceptować regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny pod linkiem: https://pik.legionowski.pl/pliki/2022/RODO/Regulamin_us%C5%82ugi%20cyfrowe.pdf.