KINO OTWARTE: „Biała odwaga”

Data: 19.06.2024 r., godz. 19.00    304
Film „Biała odwaga” i spotkanie z reżyserem Marcinem Koszałką w ramach cyklu KINO OTWARTE | 19.06.2024 r., godz. 19.00, kino Helios w Legionowie
kino 2024-06 biala w2.jpg (450 KB)
 
W czerwcu w KINIE OTWARTYM proponujemy wspólny seans najnowszego filmu Marcina Koszałki pt. „Biała odwaga”. Historia dwóch górali – braci Andrzeja i Macieja – których wielka historia wciąga w wir i stawia na przeciwległych biegunach.

Koniec lat 30. na Podhalu. Utalentowany taternik, potomek znakomitego góralskiego rodu Jędrek Zawrat lubi życie na krawędzi. Gdy się wspina, wybiera najtrudniejsze drogi, gdy kocha, gotów jest poświęcić wszystko. Jego wybranką jest piękna Bronka, jednak na skutek rodzinnej decyzji, ręka dziewczyny zostaje oddana starszemu z braci Zawratów, statecznemu i poważnemu Maćkowi. Dumny Jędrek porzuca rodzinne strony, by szukać zapomnienia wśród krakowskiej bohemy. Na swojej drodze spotyka niemieckiego naukowca i alpinistę Wolframa, który głosi teorię, w myśl której Górale pochodzą od starogermańskiego plemienia Pragotów. Gdy wybucha wojna, Niemcy oferują mieszkańcom Podhala współpracę” (filmpolski.pl).
 
Gościem okołofilmowego spotkania będzie Marcin Koszałka – reżyser, operator filmowy i scenarzysta.
 
ZAPRASZAMY! 19.06.2024 r., godz. 19.00, kino Helios w Legionowie (CH Gondola, ul. Piłsudskiego 31c).
 
Bezpłatne WEJŚCIÓWKI na seans (max 2 na osobę) można otrzymać wyłącznie po wypełnieniu formularza dostępnego pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1paTVUEnFTWjavDEm1HcraNtedY0yJA0V_3WzIgLaP-Y. Zapisy zostaną uruchomione we wtorek 11 czerwca 2024 r., o godzinie 12.00. O otrzymaniu wejściówki decyduje data i godzina zgłoszenia. Wejściówki będą dystrybuowane do momentu wyczerpania się ich puli. Poprawne wysłanie formularza* (kopia formularza przyjdzie na podany przez Państwa adres e-mail) jest jednoznaczne z zarezerwowaniem wejściówek, które należy odebrać od 12.06.2024 r. do 18.06.2024 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Legionowie (ul. Sowińskiego 15) w godzinach pracy biblioteki.

Jeden adres e-mail = jedna osoba = max 2 wejściówki

Osoba zgłaszająca się po wejściówki będzie proszona o okazanie dowodu tożsamości w celu weryfikacji danych ze zgłoszenia. Miejsca na widowni będą przydzielane losowo. Wejściówki nieodebrane do 18 maja br. (włącznie) wracają do puli i będą dostępne dla chętnych u biletera w kinie Helios tuż przed seansem KINA OTWARTEGO 19 czerwca 2024 r. o godz. 19.00.

*Należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce RODO na stronie: www.pik.legionowski.pl oraz zaakceptować regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny pod linkiem: https://pik.legionowski.pl/pliki/2022/RODO/Regulamin_us%C5%82ugi%20cyfrowe.pdf.