„Simona K. Wołająca na puszczy”

Data: 21.02.2025 r., godz. 12.00    384
Monodram Agnieszki Przepiórskiej oparty na książce Anny Kamińskiej „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak”

simona wolajaca w.jpg (886 KB)

Drugim wydarzeniem w multidyscyplinarnym projekcie „preTEKSTY / konteksty przyrody” będzie spektakl „mistrzyni monodramów” Agnieszki Przepiórskiej zatytułowany „Simona K. Wołająca na puszczy”.

„Spektakl „Simona K.” opowiada o kobiecie, którą niełatwo jest zrozumieć i trudno pokochać. Simona Kossak to nie leśny anioł ratujący sarny, ptaki i drzewa. To postać z krwi i kości. Pełna konfliktów, żądna uznania, ale nie w pełni doceniona.
„Simona K. Wołająca na puszczy” to opowieść o kobiecie niezwykłej i pełnej sprzeczności. Silnej i zagubionej, bezkompromisowej i wrażliwej, ale przede wszystkim bardzo odważnej. Simona przez całe życie z czymś się mierzy – z nazwiskiem obarczonym legendą pokoleń artystów, oczekiwaniami rodziny, własnym wyobrażeniem szczęścia. Ostatecznie wybiera życie w odosobnieniu, wymagające siły i wiary w słuszność dokonanego wyboru" (biuro-prasowe.mik.waw.pl).

„Pomysłodawczynią spektaklu jest Agnieszka Przepiórska, która gra tytułową rolę. Przedstawienie reżyseruje Anna Gryszkówna, a scenografię i kostium zaprojektowała Anna Maria Karczmarska. Autorem tekstu jest jeden z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia, Piotr Rowicki. (…) Spektakl powstał z inspiracji książką Anny Kamińskiej „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” wydanej przez Wydawnictwo Literackie” (bigbookfestival.pl).

Po spektaklu odbędzie się rozmowa z aktorką Agnieszką Przepiórską.

ZAPRASZAMY 21 lutego 2025 r., godz. 12.00, sala widowiskowa ratusza w Legionowie (ul. Piłsudskiego 41)

Dla osób indywidualnych WSTĘP jest WOLNY, natomiast zgłoszenia grup szkolnych (nazwa szkoły, liczba uczniów, tel. kontaktowy) prosimy przesyłać na adres e-mail: animacja@pik.legionowski.pl.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Więcej o projekcie: https://pik.legionowski.pl/info/zawartosc/83

Mecenasem projektu „preTEKSTY / konteksty przyrody” jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

........................................................................................................

IMG_2254wm.jpg (247 KB)

FOTOrelacja z wydarzenia: KILK