Z książką na start


Szanowni Państwo,
 
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie działająca w ramach Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie, bierze udział w akcji „Z książką na start”, organizowanej przez Fundację Metropolia Dzieci, a realizowanej przez biblioteki publiczne (lista bibliotek biorących udział w projekcie znajduje się na stronie internetowej www.zksiazkanastart.pl).
Projekt „Z książką na start” jest skierowany do dzieci w wieku od 0 do 6 lat i ma na celu promocję czytelnictwa oraz zapraszanie rodziców do spędzania czasu wspólnie z dzieckiem w doborowym towarzystwie książki. Serdecznie zachęcamy całe rodziny do odwiedzenia naszej Biblioteki w Legionowie przy ul. Sowińskiego 15, biorącej udział w projekcie, by przyłączyć się do akcji „Z książką na start”. 
Podczas pierwszej wizyty w Bibliotece, Mały Czytelnik otrzyma Pakiet Startowy, a w nim Paszport Biblioteczny, w którym przemiłe Panie Bibliotekarki każdorazową wizytę, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, potwierdzą pieczątką. Po uzbieraniu 10 pieczątek na Małego Czytelnika czeka nagroda w postaci imiennego dyplomu, potwierdzającego jego czytelnicze zainteresowania. Dodatkowo na powitanie każdy Mały Czytelnik zostanie obdarowany na dobry start książką.
Gorąco zachęcamy Państwa do wzięcia udziału projekcie „Z książką na start”. Biblioteki to naprawdę wspaniałe miejsca, gdzie można spędzić czas wspólnie z dzieckiem. Jednak przede wszystkim zachęcamy do wspólnego, głośnego czytania książek. 

Badania potwierdzają, że głośne czytanie dziecku: 
· Zaspokaja jego potrzeby emocjonalne: miłości, uwagi, stymulacji. 
· Buduje mocną więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem. 
· Wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia poczucie własnej wartości. 
· Uczy poprawnego języka, rozwija zasób słów, daje swobodę w mówieniu. 
· Uczy samodzielnego myślenia: logicznego, przyczynowo-skutkowego, krytycznego. 
· Rozwija poczucie humoru. 
· Zapobiega uzależnieniu od telewizji, komputera i gadżetów elektronicznych. 
· Kształtuje na całe życie nawyk czytania i poszerzania wiedzy.

Aby dowiedzieć się więcej o naszej akcji zapraszamy na www.zksiazkastart.pl oraz do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Legionowie przy ul. Sowińskiego 15.
Czekamy na najmłodszych czytelników z rodzicami w godzinach otwarcia biblioteki: 
poniedziałek: 12-19
wtorek: 8-16
środa: 11-19
czwartek: 8-16
piątek: 11-19
 
Akcja została objęta patronatem honorowym: Instytutu Książki, Biblioteki Narodowej, Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Metropolia Dzieci, Województwa Pomorskiego, Polskiej Spółki Gazownictwa, Fundacji KGHM, Fundacji Powszechnego Czytania i Fundacji PZU.
 
MIŁOŚĆ DO KSIĄŻEK JEST PREZENTEM NA CAŁE ŻYCIE