KINO OTWARTE

Liczba odwiedzających: 2074
Seanse i spotkania filmowe

kino-otwarte-logotyp.png (86 KB)

KINO OTWARTE – cykl filmowy realizowany przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie od 2014 r. Ma on na celu ułatwienie dostępu do kultury filmowej – najbardziej wartościowych i ciekawych, zwłaszcza polskich produkcji – jak najszerszemu gronu odbiorców. Projekt polega na wspólnym comiesięcznym obejrzeniu filmu i spotkaniu z twórcami (aktorami, reżyserami itd.) bądź ekspertami z danej dziedziny. Seans poprzedza wprowadzenie w tematykę filmu, a rozmowę z gościem po filmie prowadzi dziennikarka kulturalna/ dziennikarz kulturalny.

Kino jest po to, żeby się nim dzielić. Żeby oglądać wspólnie, razem wybuchać śmiechem, trzymać się za rękę. A potem, kiedy gaśnie ekran, rozmawiać, spierać się, zgadzać i nie zgadzać. Na to wszystko jest miejsce w jednym z moich ulubionych kin – KINIE OTWARTYM. Kinie bez popcornu, bez reklam i bez biletów – czy może być lepiej?! Kinie ze starannie dobranym repertuarem i znakomitymi gośćmi: reżyserami, aktorami, artystami”.

(Magdalena Felis – dziennikarka filmowa, redaktorka, realizatorka i scenarzystka telewizyjna, wieloletnia prowadząca rozmowy w cyklu KO)