Konkursy

KONKURS "Sienkiewicz ilustrowany" rozstrzygnięty!

27 stycznia 2017 r. jednym z pierwszych punktów sesji Rady Powiatu w legionowskim ratuszu było uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Sienkiewicz ilustrowany”. Bardzo się cieszymy, że spotkaliśmy się w pełnym gronie dziesięciorga laureatów. Starosta Robert Wróbel wręczył wszystkim dyplomy i nagrody - tablety graficzne firmy WACOM, słuchawki Sony oraz komiksy i płócienne torby z wizerunkiem Henryka Sienkiewicza. Prace laureatów można podziwiać od poniedziałku (30.01) na wystawie w siedzibie PIK przy ul. Sowińskiego 15. Zapraszamy!
I jeszcze raz gratulujemy laureatom!


 • IMG_7191_1200
 • IMG_7194_1200
 • IMG_7196_1200
 • IMG_7197_1200
 • IMG_7199_1200
 • IMG_7200_1200
 • IMG_7203_1200
 • IMG_7209_1200
 • IMG_7212_1200
 • IMG_7217_1200
 • IMG_7219_1200

Simple Image Gallery Extended




Wybór był niezwykle trudny… Przysłaliście bardzo dużo pięknie wykonanych, przemyślanych, oryginalnych prac.
Otrzymaliśmy od Was ogromną liczbę komiksów (ponad 90!) i zdecydowaliśmy się wyodrębnić dwie kategorie wiekowe: do 13 lat i powyżej 13 lat. Jury w składzie: Jolanta Sztachelska (profesor Uniwersytetu w Białymstoku, specjalistka od Sienkiewicza), Karolina Błaszczak-Modzelewska (polonistka, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie) i Katarzyna Pawłowska (animatorka kultury z PIK) przyznało w obu kategoriach 1., 2. i 3. miejsca oraz po dwa wyróżnienia.
 
W kategorii do lat 13:
– Pierwsze miejsce: Ewa Marucha (11 l.) z SP im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie, autorka pracy „Jako się pan Lubomirski nawrócił i kościół w Tarnawie zbudował”. 
– Drugie miejsce: Martyna Jasek (11 l.) z SP nr 8 im. Pierwszej Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie za pracę „Sachem”. 
– Trzecie miejsce: Kacper Tomaszewski (10 l.) z SP nr 8 za pracę „Janko Muzykant”. 
– Wyróżnienia: Seweryn Dziudzik (10 l.) z SP nr 8 za komiks „Lekarze” oraz Jakub Blicharski (12 l.) z SP im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie za „Porwanie Stasia i Nel”.

 
W kategorii powyżej 13 lat:
– Pierwsze miejsce: Emilia Głozak (14 l.) z Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Legionowie za pracę „W pustyni i w puszczy”. 
– Drugie miejsce: Natalia Gągolewska (17 l.) z PZSP im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie za pracę „Sabałowa bajka”. 
– Trzecie miejsce: Mariola Rusiniak (15 l.) z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Legionowie za komiks „W pustyni i w puszczy”. 
– Wyróżnienia: Martyna Kostera-Kosterzewska (15 l.) z PZSO w Legionowie za pracę inspirowaną powieścią „W pustyni i w puszczy” oraz Luiza Srebnik (15 l.) z Gimnazjum im. Witolda Zglenickiego w Woli Kiełpińskiej za „Krzyżaków”.

 
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
 
O terminie oficjalnego wręczenia nagród poinformujemy laureatów drogą mailową bądź telefonicznie.

 
Otrzymaliśmy prace od uczniów i uczennic: Szkoły Podstawowej nr 8 im. Pierwszej Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie, Szkoły Podstawowej im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie, Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieliszewie, Szkoły Podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonnie, Gimnazjum nr 5 w Legionowie, Zespołu Szkół im. Stanisława Moniuszki w Łajskach, Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wieliszewie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Legionowie, Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Skrzeszewie, Zespołu Szkół nr 1 w Legionowie, Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku, Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Konopnickiej w Legionowie, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Legionowie, Społecznej Szkoły Podstawowa nr 35 im. Noblistów Polskich, Gimnazjum im. Witolda Zglenickiego w Woli Kiełpińskiej.
 
Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, serdecznie dziękujemy! 


 


W związku z obchodami Roku Henryka Sienkiewicza serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Sienkiewicz ilustrowany”.
 
Sięgnij po swój ulubiony utwór Henryka Sienkiewicza, rusz głową, użyj wyobraźni i stwórz komiks!
 
Przepadasz za Krzyżakami czy może wolisz W pustyni i w puszczy? Bardziej odpowiada Ci klimat Trylogii czy opis smutnych losów bohatera jednej z Sienkiewiczowskich nowel? Wybierz ulubiony fragment bądź wątek i zinterpretuj go w formie komiksu.
 
Znasz Antresolkę profesorka Nerwosolka, cykl Saga o ryjówce czy którąś z serii Kajko i Kokosz lub Tytus, Romek i A’Tomek? A może lubisz Asterixa, mangi bądź przygody superbohaterów? Odszukaj własny styl, łap za ołówek, flamastry, kredki czy komputer i do dzieła!

do pobrania:
-  Regulamin konkursu
-  Karta zgłoszeniowa