Konkursy

KONKURS na bajkę terapeutyczną
Nawet my, jako dorośli, nie do końca rozumiemy, co się dzieje w związku z zagrożeniem zainfekowania koronawirusem. Czujemy niepokój. Jest to sytuacja wyjątkowa i dotąd nieznana. Nie wiemy, jak się zachowywać, nie jesteśmy na to przygotowani. Tym bardziej nie wiemy, jak rozmawiać z dziećmi o ryzyku choroby, jak wytłumaczyć im pojęcia „pandemia”, „epidemia” i „kwarantanna”. Jak przekonać milusińskich, że należy zostać w domu. Jak spowodować, żeby doświadczanie obawy przez opiekuna nie było dla dziecka zbyt trudne emocjonalnie. Jak nauczyć dzieci przestrzegania zasad zmniejszających ryzyko zakażenia.

 

Spróbujmy pomóc dzieciakom zrozumieć obecną sytuację i zaadaptować się do niełatwych realiów. Pomóżmy im poradzić sobie z lękiem. Najlepszym panaceum będzie BAJKA TERAPEUTYCZNA.

 

Ogłaszamy KONKURS na bajkę terapeutyczną, która w sposób zrozumiały dla dziecka wyjaśni, co się dzieje, a jednocześnie nauczy odpowiedzialnego zachowania. Wesprze najmłodszych emocjonalnie, pozwoli im oswoić się z nową rzeczywistością i okiełznać lęk. Dla autora bajki jest to duże wyzwanie i odpowiedzialność. Zachęcamy twórców profesjonalnych i amatorów do zmierzenia się z tym trudnym tematem. Swoje propozycje prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Postaramy się skonsultować przesłane utwory ze specjalistami. Najlepsze propozycje nagrodzimy i opublikujemy ‒ do wykorzystania podczas siedzenia z dziećmi w domu.

 

Mimo że życie na całym śmiecie przeniosło się w dużym stopniu do Internetu, nie zapominamy o ochronie danych osobowych. Autorów bajek prosimy o zapoznanie się klauzulą informacyjną: http://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html. Zgłaszając bajkę, pozwalacie nam przetwarzać swoje dane, a także wyrażacie zgodę na publikację nadesłanego utworu.

 

Mamy nadzieję, że nasz pomysł bajkoterapii przypadł wam do gustu. Jeśli tak, prosimy, udostępniajcie informację o konkursie.

 

Zostańcie w domu, wtedy nasze bajki będą miały szczęśliwe zakończenie.

 

#zostanwdomu