Konkursy

KONKURS "Kobieta w sztuce. Metamorfozy"


Interesujesz się modą i sztuką? Szukasz inspiracji do wyrażenia swojej osobowości poprzez stylizację? Śledzisz wpływy sztuki na modę i odwrotnie? Ciekawi Cię, jak sztuka rozbudza wyobraźnię kreatorów mody? Lubisz eksperymentować ze swoim wizerunkiem, szukasz natchnienia do wypracowania własnego oryginalnego stylu i pragniesz inspirować się dziełami artystów? Chcesz się wyróżniać i jesteś gotowa na modowe wyzwanie?
 
Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to ten konkurs jest dla Ciebie! Wykaż się wiedzą na temat sztuki i mody i daj wyraz swojej pasji.
 
Nagroda w konkursie jest nietypowa – to możliwość udziału w artystycznej metamorfozie i przygotowana przez stylistę kreacja z motywem obrazu na własność.
 
Relacja filmowa z metamorfozy stanie się inspiracją dla innych kobiet. Mamy nadzieję, że pokazanie, czym jest kobiecość oraz w czym tkwi jej siła, będzie unikatowym prezentem z okazji Dnia Kobiet. Jak wydobyć kobiecy „charm” podczas zmiany wizerunku, czerpiąc z przekazu sztuki? Postaramy się to pokazać w materiale filmowym dokumentującym proces przemiany.
 
Zapraszamy mieszkanki powiatu legionowskiego do sprawdzenia swojej wiedzy na temat historii sztuki i mody w konkursowym quizie.
 
Konkurs inauguruje projekt „Kobieta w sztuce”, realizowany przez naszego Partnera – Pracownię & Showroom Moda Na Prostej w Jabłonnie.
 
Kobiety od zawsze były obecne w sztuce. Potrafiły zawładnąć umysłami artystów, zostawały ich muzami. W naszym projekcie mogą stać się białym niezamalowanym płótnem, które podczas metamorfozy przeistoczy się w piękny obraz.
 
Regulamin konkursu „Kobieta w sztuce – METAMORFOZY” jest dostępny na stronie www.pik.legionowski.pl.
 
Na zgłoszenia czekamy do 11 lutego 2021 r.
 
Tym zmaganiom mody ze sztuką patronuje Powiat Legionowski.

do pobrania:
  -  Regulamin konkursu [klik]
  -  Formularz zgłoszeniowy do konkursu [klik]
 Poniżej quiz, którego treść należy skopiować do e-maila, uzupełnić swoimi odpowiedziami i przesłać do nas wraz z wymaganymi załącznikami na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 11 lutego 2021 r.
 
QUIZ wiedzy o sztuce i modzie w ramach konkursu „Kobieta w sztuce – METAMORFOZY”
 1. Który projektant stworzył kolekcję inspirowaną twórczością Pieta Mondriana? O jaki element garderoby chodzi? (2 pkt)
 2. Która malarka – przedstawicielka orfizmu – została projektantką mody? (1 pkt)
 3. Kto w swoich projektach inspirował się surrealizmem i stworzył sukienkę z homarem? Twórczość którego artysty była bezpośrednią inspiracją dla tych projektów? (2 pkt)
 4. Jaki włoski dom mody założył w latach 90. fundację, która działa na rzecz promocji sztuki współczesnej? Czym wyróżnia się fasada budynku, w którym mieści się siedziba fundacji w Mediolanie? (2 pkt)
 5. Jaki polski ilustrator zaprojektował wzory słynnej apaszki Hermès? (1 pkt)
 6. Na dziedzińcu siedziby jakiego znanego projektanta mody w Rzymie znajduje się rzeźba Igora Mitoraja? Co lub kogo przedstawia ta rzeźba? (2 pkt)
 7. Jakie buty – modne w latach osiemdziesiątych – można odnaleźć na słynnym obrazie „Portret małżonków Arnolfinich” Jana van Eycka i jaka jest ich dawna nazwa? (2 pkt)
 8. Wymień pięciu projektantów/artystów, którzy współpracowali przy tworzeniu kostiumów i scenografii dla słynnego zespołu baletowego Les Ballets Russes? (5 pkt)
 9. Pop-art to kierunek w sztuce, który inspirował i inspiruje wielu projektantów. Gianni Versace umieścił na stworzonych przez siebie sukienkach słynny motyw Marilyn Monroe. Z dzieła jakiego artysty zaczerpnął ów motyw? (1 pkt)
 10. Z jakim francuskim domem mody współpracował japoński artysta Takashi Murakami? (1 pkt)
 11. Jak nazywał się brytyjski projektant mody, wielki miłośnik sztuki, który słynął z tego, że jego pokazy stanowiły każdorazowo przemyślany spektakl? Jest on autorem kolekcji (m.in.): „Plato’s Atlantis”, „Highland Rape”, „Widows of Culloden”, „Savage Beauty”, „Banshee” czy „VOSS”. (1 pkt)
 12. Jak – jednym słowem – określa się nonszalancję i swobodę, rodzaj „zaaranżowanej niedbałości” w dziele sztuki i w modzie? Pojęcie to ma swoją genezę w terminologii muzycznej. (1 pkt)
 13. Jak epoka historyczna jest dla Ciebie najciekawsza pod względem mody, a jaka pod względem sztuki? Dlaczego? (10 pkt)
 14. Dlaczego chcesz wziąć udział w metamorfozie „Kobieta w sztuce”? (5 pkt)