Konkursy

Konkurs "Niezłe ziółka, czyli nasze herbarium" - wyniki!

Czy wiedzieliście, że na terenie powiatu legionowskiego znajduje się jedno z największych siedlisk storczyka w województwie mazowieckim? A czy wiedzieliście, że w parku otaczającym pałac w Jabłonnie rośnie ponad 50 pomników przyrody?

Zachęcamy do zgłębienia wiedzy na temat przyrody powiatu legionowskiego oraz uczestnictwa w konkursie „Niezłe ziółka, czyli nasze herbarium” organizowanym przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie.

Zadanie macie proste! Zróbcie zdjęcie, narysujcie, namalujcie lub wyklejcie roślinę rosnąca na terenie naszego powiatu. Wykonaną pracę prześlijcie (lub dostarczcie osobiście) nam. Raz w miesiącu wybierzemy i nagrodzimy najlepszą z nich! Warunek jest jeden – razem z pracą musicie przesłać lokalizację siedliska, w którym odnaleźliście prezentowaną roślinę. Zachęcamy również do dodania  jej opisu botanicznego.

Zapraszamy do zabawy! Konkurs będzie trwał do końca września. Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz wydane w postaci pocztówek. Konkursowi patronuje Powiat Legionowski.

Regulamin konkursu
Formularz zgłoszeniowy - uczestnik pełnoletni
Formularz zgłoszeniowy - uczestnik niepełnoletni

-----

Sierpniową edycję konkursu "Niezłe ziółka, czyli nasze herbarium" wygrywa Pan Rafał Abramczyk!

Na zdjęciu został uwieczniony krwawnik pospolity oraz żmijowiec zwyczajny. Nagrodą jest karta podarunkowa o wartości 100,00 zł.

Panu Rafałowi serdecznie gratulujemy a wszystkich zachęcamy do zgłaszania swoich prac w ostatniej edycji - wrześniowej! Na wasze prace czekamy do końca miesiąca (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)!

-----

Informujemy, że lipcową edycję konkursu "Niezłe ziółka, czyli nasze herbarium" wygrywa Pan Jacek Jaworski.

Na zdjęciu przesłanym przez Pana Jacka widać oset zwisły a w tle rumianek pospolity. Nagrodą jest karta podarunkowa o wartości 100,00 zł.

Jury przyznało również wyróżnienie. Otrzymuje je Pani Elżbieta Mundzik za zdjęcie grążela żółtego. Pani Elżbieta otrzymuje album przyrodniczy.

Laureatom gratulujemy a wszystkich zachęcamy do zgłaszania swoich prac w edycji sierpniowej! Na wasze prace czekamy do końca miesiąca (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)!

-----

Ogłaszamy wyniki czerwcowej edycji konkursu "Niezłe ziółka, czyli nasze herbarium"!

Wygrywa Pani Anna Tucholska, która zaprezentowała nam kosaćca oraz tężnicę wytworną.

Nagrodą jest karta podarunkowa o wartości 100,00 zł.

Jury przyznało również wyróżnienie. Otrzymuje je Pani Monika Średnicka za zdjęcie koniczyny białej.

Laureatkom gratulujemy a wszystkich zachęcamy do zgłaszania swoich prac w edycji lipcowej!