Warsztaty malowania pejzażu akwarelowego

Liczba odwiedzających: 30
Czas trwania wydarzenia: od: 13.05.2023 r., godz. 11.00 do: 13.05.2023 r., godz. 13.30

Łajski, ul. Stanisława Moniuszki 2 (róg Nowodworskiej)
05-119 Legionowo
tel. (22) 782 20 02, 539-304-536
e-mail: kultura@wieliszew.pl
https://www.ok.wieliszew.pl/

Ośrodek Kultury w Wieliszewie

Łajski, ul. Stanisława Moniuszki 2 (róg Nowodworskiej)
05-119 Legionowo
tel. (22) 782 20 02, 539-304-536
e-mail: kultura@wieliszew.pl
https://www.ok.wieliszew.pl/

 

warsztaty-pejzaż-akwarela_-socialmedia.jpg (731 KB)

Niebywała gratka dla wszystkich obdarzonych artystyczną duszą i zacięciem malarskim. Już w sobotę, 13 maja, zapraszamy na warsztaty malarstwa akwarelowego, prowadzone przez Barbarę Wymazał, absolwentkę ASP w Warszawie. Głównym tematem warsztatów będzie pejzaż malowany w technice akwareli inspirowany niezwykłymi krajobrazami, które niejeden mieszkaniec Gminy Wieliszew zna z codziennych spacerów po okolicy.

Uczestnicy poznają techniki, które z powodzeniem będzie można wykorzystać podczas zbliżającego się lata. Warsztaty skierowane do dorosłych i młodzieży pow. 16 roku życia, na każdym poziomie zaawansowania. Zarówno osoby początkujące jak i te, które chciałyby spojrzeć na nowo na malowanie pejzaży, otrzymaj na tych warsztatach dawkę profesjonalnej wiedzy.

Założeniem warsztatów jest kompletne wykonanie przez kursantów pracy w technice akwareli, a ukoronowaniem – powarsztatowa wystawa, będąca jedną z atrakcji wieczornej Nocy z Kulturą zorganizowanej w ramach tegorocznej Nocy Muzeów (start: 13.05 o godz. 21.00)

W cenie warsztatów (50zł) zawarte są materiały niezbędne do przeprowadzenia warsztatów. Zachęcamy jednak gorąco do przyniesienia własnych zestawów malarskich, istnieje bowiem możliwość skonsultowania z prowadzącą swojego zestawu i skorzystania z sugestii, co mogłoby go uzupełnić.

 

Prowadząca warsztaty, Barbara Wymazał, tworzy w technice akwarelowej od 12 lat. Prowadzi kursy oraz warsztaty artystyczne. Dwa główne cykle nad którymi aktualnie pracuje artystka, to cykl „Niedopowiedzenia”  składający się z linorytów, monotypii i kompozycji wykonywanych autorska techniką oraz cykl „Reflections” złożony z akwareli wielkoformatowych przedstawiających pejzaże. Jako mieszkanka Legionowa niejednokrotnie miała okazję do spacerów po okolicy i nie ukrywa, że widoki, które miała okazję podziwiać w okolicach Wieliszewa skradły jej serce.

Warsztaty prowadzone we współpracy z Fundacją Edukacyjną ARGO.

Zapraszamy również na profile artystki na IG

www.instagram.com/b.wymazal/

www.instagram.com/barbarawymazal/