Noc Kultury w Noc Muzeów 2023

Liczba odwiedzających: 22
Czas trwania wydarzenia: od: 13.05.2023 r., godz. 21.00 do: 13.05.2023 r., godz. 22.30

Łajski, ul. Stanisława Moniuszki 2 (róg Nowodworskiej)
05-119 Legionowo
tel. (22) 782 20 02, 539-304-536
e-mail: kultura@wieliszew.pl
https://www.ok.wieliszew.pl/

Ośrodek Kultury w Wieliszewie

Łajski, ul. Stanisława Moniuszki 2 (róg Nowodworskiej)
05-119 Legionowo
tel. (22) 782 20 02, 539-304-536
e-mail: kultura@wieliszew.pl
https://www.ok.wieliszew.pl/

 

noc_kultury_plakat.jpg (1.32 MB)

Noc Kultury w Noc Muzeów – zapraszamy do Gminnego Centrum Kultury w Łajskach
W najbliższą sobotę 13 maja w wielu miejscach w Polsce i w całej Europie, muzea, galerie i inne instytucje kultury otworzą swoje podwoje w nietypowych „nocnych” godzinach. W tym roku do akcji dołącza Ośrodek Kultury w Wieliszewie, zapraszając do Gminnego Centrum Kultury w Łajskach na wernisaż malarstwa Barbary Wymazał i koncert rockowego zespołu Provizorka. Start symbolicznie o godz. 21 – o tej porze kończą się zwyczajowo zajęcia sekcji działających w GCK.
Preludium do wieczornych wydarzeń, będą warsztaty malowania pejzażu akwarelowego pt. „Wieliszewskie inspiracje”, które w godz. 11-13.30 poprowadzi w Łajskach Barbara Wymazał. Związana z Legionowem i Warszawą, artystka sztuk wizualnych, akwarelistka, graficzka, absolwentka warszawskiej ASP, nie ukrywa, że widoki malowniczych okolic Wieliszewa podziwiane przy okazji spacerów, skradły jej serce. To one będą głównym tematem warsztatów, w trakcie których uczestnicy (pow. 16 roku życia) otrzymają porcję wiedzy technicznej oraz przyjemnej praktyki – opanowując podstawy malowania nieba, łąk, barwnych widoków. Koszt udziału w warsztatach to 50 zł, w tej cenie uczestnicy otrzymają wszelkie materiały, zaś w ramach Nocy Kultury i wernisażu o godz. 21 – okazję do prezentacji własnych dzieł wspólnie z Barbarą Wymazał.
Barbara Wymazał tworzy w technice akwarelowej od 12 lat. Prowadzi kursy oraz warsztaty artystyczne. Edukuje młodzież, dorosłych i prowadzi indywidualne konsultacje techniczne dla artystów. Dwa główne cykle nad którymi aktualnie pracuje artystka, to cykl „Niedopowiedzenia” składający się z linorytów, monotypii i kompozycji wykonywanych autorska techniką oraz cykl „Reflections” złożony z akwareli wielkoformatowych przedstawiających pejzaże.
Warsztaty prowadzone we współpracy z Fundacja Edukacyjna ARGO.
Zapraszamy na profile artystki na IG:
www.instagram.com/b.wymazal/
www.instagram.com/barbarawymazal/


W ramach Nocy Kultury odbędzie się jeszcze jedno wydarzenie – podsumowujący wernisaż koncert zespołu Provizorka, doskonale znanego nie tylko wieliszewskiej publiczności z koncertów w ramach WOŚP, gminnych świąt w Wieliszewie, Jabłonnie i okolicy. Provizorka to grupa zdolnych, sympatycznych, młodych ludzi – mieszkańców powiatu legionowskiego (gmin Wieliszew, Jabłonna i Legionowo), którzy spotykają się wspólnie muzykując w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach. W repertuarze mają zarówno klasykę polskiego i światowego rocka, przeboje sceny alternatywnej jak i rock’n’rollowe aranżacje lżejszych przebojów a od niedawna również własne kompozycje. Polecamy i zapraszamy!

START: 13.05. 2023 godz.21.00
Gminne Centrum Kultury
Łajski, ul. Stanisława Moniuszki 2 (róg Nowodworskiej)