wydarzenia

Algorytm Szaniawskiego - warsztaty dziennikarskie online
ALGORYTM SZANIAWSKIEGO
 

warsztaty online | found footage

dla młodzieży 14‒18 lat 

 

W tym roku obchodzimy 50. rocznicę śmierci Jerzego Szaniawskiego, dramaturga i felietonisty związanego z gminą Serock, twórcy postaci profesora Tutki. 

Projekt „Algorytm Szaniawskiego” to cykl 8 warsztatów dziennikarskich online (90 min) dla młodzieży, które zwieńczy stworzenie filmu o życiu tajemniczego literata Jerzego Szaniawskiego.

Found footage ‒ metoda polegająca na wykorzystywaniu fragmentów istniejących materiałów filmowych, aby stworzyć nową jakość, narrację, punkt widzenia. Jest ona uznawana za ważny nurt współczesnej sztuki filmowej. 

Warsztaty poprowadzi Magdalena Felisdziennikarka filmowa, realizatorka i redaktorka programów telewizyjnych we współpracy z Markiem Barcinskim ‒ programistą i artystą multimedialnym mieszkającym na stałe w Holandii. 

Zgłoszenia należy przesyłać do 19 czerwca br. na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona! 

Szczegółowe informacje: CKiCz w Serocku, tel. 22 782 80 70. 

Organizatorem projektu „Algorytm Szaniawskiego” jest Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Partnerem projektu jest Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie. 

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu dotacyjnego „Kultura w sieci”.