wydarzenia

Wędrujące czytanie onlinePowiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnej akcji „Wędrujące czytanie”, w tym roku w wersji on-line.
 

Co tydzień przez całe wakacje fragmenty swoich książek będzie czytała Agnieszka Tyszka, autorka cyklu książek „Zosia z ulicy Kociej”. 

W każdy piątek na profilu facebookowym Biblioteki będzie publikowany film, nagrany przez Autorkę specjalnie na tę okazję. W filmie padną pytania konkursowe dotyczące przygód Zosi. Nagrody ufundowało Wydawnictwo Nasza Księgarnia. 

Partnerzy naszej akcji: 

Powiat Legionowski, Poczytalnia Legionowo, Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Biblioteka Publiczna Gminy Nieporęt 

Do zobaczenia w każdy piątek wakacji!

  

Informacje ze strony Wydawnictwa: 

Agnieszka Tyszka – urodzona w 1968 r. w Toruniu, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Róże w garażu". Jej utwory dla młodszych czytelników to m.in.: "Świat się roi od Marianów", "Bajkowe lulanki", "Bajkowy rok", "O czym marzy czarownica", "Koronkowe historie", "Zosia z ulicy Kociej". Jej utwory dla młodzieży to m. in.: "M jak dżeM", "Kawa dla kota", "Miłość bez konserwantów", "Wyciskacz do łez", "Kredens pod Grunwaldem", "Siostry Pancerne i pies".