wydarzenia

Kraj-obrazy - letnie plenery malarskie





Zapraszamy dorosłych na drugą edycję letnich plenerów malarskich z Katarzyną Gawlik. Tym razem tematem spotkań będzie pejzaż.

Co sobotę przez całe wakacje (lipiec i sierpień) w godzinach 10.00-14.00 w podanej wcześniej lokalizacji odbywać się będzie plener artystyczny, podczas którego nad uczestnikami czuwać będzie i twórczo inspirować absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, malarka Katarzyna Gawlik.

Plenery – co tydzień w innym miejscu – będą dotyczyły kolejnych malowniczych zakątków powiatu legionowskiego.

Pierwsze spotkanie już 3 lipca br. w Serocku! Zbiórka o godz. 10.00 przy bramie kościoła (ul. Farna 7).

10 lipca 2021 r.: zbiórka przy Kościele Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie przy ul. Modlińskiej 58;

17 lipca 2021 r.: Wieliszew, ul. Myśliwska do końca, rezerwat Łęgi Wieliszewskie;

24 lipca 2021 r.: kopalnia piasku Jabłonna-Józefów, ul. Sienkiewicza (w Józefowie) do końca (zbiórka przy krzyżu); wskazówki dojazdu: Z ulicy Strużańskiej można zjechać w ul. Szkolną, następnie skręcić w ul. Miejską, przechodzącą w ul. Sienkiewicza, przy której stoi wspomniany krzyż;

31 lipca 2021 r.: Pałac Zegrzyński – opuszczona przystań, Zegrze Północne, ul. prof. Groszkowskiego;
 
7 sierpnia 2021 r.: Wieliszew 52.436542, 20.991254 (Na drodze nr 61 Legionowo-Zegrze, jadąc od strony Legionowa, zjeżdżamy natychmiast za wiaduktem kolejowym w prawo. Wiadukt znajduje się kawałek przed rondem. Jadąc wzdłuż drogi, zjeżdżamy odrobinę w dół na łąki.)

14 sierpnia 2021 r.: Zespół Pałacowo-Parkowy PAN w Jabłonnie (ul. Modlińska 105);

21 sierpnia 2021 r.: Dębe, „Hel wieliszewski” - Państwowe Gospodarstwo Wodne  (Wody Polskie);

28 sierpnia 2021 r.: Nieporęt, kanał Żerański, ul. Dworcowa.

4 września 2021 r.: Rajszew, ul. Golfowa 2.

11 września 2021 r.: Jezioro Płotka (WSKAZÓWKI dojazdu: z Jabłonny jedziemy ul. Modlińską w stronę Nowego Dworu. W Skierdach skręcamy w lewo w ul. Lipową, na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w ul. Nadwiślańską i jedziemy aż do drogi polnej, w którą skręcamy w lewo [za skrzyżowaniem z ul. Żurawią, nie dojeżdżając do ul. Zielonej]. Polna droga doprowadzi nas na miejsce. W nawigację należy wpisać Jezioro Płotka lub lokalizację: 9RMG+83 Rajszew)

Ostatni plener w tym roku:  

25 września 2021 r.: skrzyżowanie ul. Kościelnej (Skrzeszew) z ul. Graniczną (Topolina), dokładnie pod tablicą z nazwą miejscowości Topolina. 

Wybrane prace uczestników warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej.

Na warsztaty malarskie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli 16 lat, bez względu na artystyczne doświadczenie.

Plenery są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy (imię, nazwisko i telefon kontaktowy przesłane na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Przed wysłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS na stronie: www.pik.legionowski.pl.

Technika tworzenia jest dowolna. Przybory malarskie – papier, farby, pędzle, woda, naczynia itd. itp. każdy uczestnik/uczestniczka spotkania organizuje we własnym zakresie.

W razie niesprzyjającej aury w danym dniu plener zostaje odwołany.

O prowadzącej:

Katarzyna Gawlik ‒ absolwentka warszawskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w pracowni malarskiej prof. Urszuli Mroczek. Z wyróżnieniem ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych na wydziale architektury wnętrz, w pracowni projektowej doc. Henryki Gałązki i malarskiej prof. Grzegorza Pabla. Podczas poszukiwań swojej artystycznej drogi malowała, tworzyła collage oraz instalacje. Zawodowo zajęła się projektowaniem wnętrz. W ostatnim czasie wraca do swojej pierwszej miłości ‒ malarstwa.

Organizatorzy: Powiat Legionowski, 
Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie 

Partnerzy: Gmina Jabłonna, Miasto Legionowo, Gmina Nieporęt, Miasto i Gmina Serock, Gmina Wieliszew