wydarzenia

Mój sąsiad artysta, czyli sztuka za/ściankąCzy wiecie, że wśród nas mieszkają ludzie sztuki? Na swoje miejsce na ziemi, niekiedy także miejsce pracy twórczej, wybrali jedną z miejscowości naszego powiatu. Znacie ich? A może jedną z takich osób jest Wasz sąsiad zza żywopłotu? Lub sąsiadka mieszkająca dwa bloki dalej, którą spotykacie podczas spacerów z psem?

W ramach projektu „Mój sąsiad artysta, czyli sztuka za/ścianką” postanowiliśmy przybliżyć sylwetki naszych sąsiadów i sąsiadek wykonujących artystyczne zawody – muzyków, plastyków, pisarzy i ludzi filmu. Odwiedzimy ich z kamerą i porozmawiamy o zawodzie artysty. Twórców w naszym sąsiedztwie jest wielu, na początek porozmawiamy z:

artystą plastykiem prof. Stanisławem Wieczorkiem

aktorką Jowitą Budnik

pisarką Zuzanną Śliwą

malarką Katarzyną Gawlik

gitarzystą basowym Krzysztofem Ścierańskim

aktorem Andrzejem Grabarczykiem

pisarzem Adamem Michejdą

wokalistką Gośką Andrzejewską
 

Czy macie pytania, które chcielibyście zadać bohaterkom i bohaterom naszych rozmów? Jeśli tak, to piszcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a my postaramy się – w miarę możliwości – uzyskać na nie odpowiedzi :) Czas – start!

Nagrania przeprowadzonych rozmów będziemy publikować już od sierpnia! Jesienią natomiast planujemy dla Was kolejne niespodzianki w ramach projektu - warsztaty i konkurs.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

grafika: Marlena Dziedzic-Nawrocka

-----------------------------------------------------------------------------------

֍ O tym, jak z Zagłębia trafił do Jabłonny, dlaczego przedkłada wieś nad miasto i dlaczego artysta tworzy, opowiada profesor STANISŁAW WIECZOREK.֍ O ciemnych stronach aktorskiego zawodu, o tym, jakie są plusy i minusy posiadania własnego kawałka trawnika i gdzie najlepiej odpoczywa, opowiada JOWITA BUDNIK.֍ O sąsiedzkim "Dzień dobry", magicznej chwili nad jeziorem i dodawaniu otuchy dobrym słowem opowiada ZUZANNA ŚLIWA.֍ O heavy metalu i operze, pustynnieniu krajobrazu oraz ukochanym widoku za oknem opowiada KATARZYNA GAWLIK.֍ O zespole Jimiego Hendriksa, spotkaniach z wybitnymi muzykami i sąsiedzkiej Nocy Muzeów opowiada KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI.֍ O teatralnej rodzinie, sąsiadach z Warszawy i Legionowa oraz o ważnych życiowych lekcjach opowiada ANDRZEJ GRABARCZYK.֍ O szlifowaniu dziennikarskiego warsztatu, Nowym Jorku i planach na kolejne powieści opowiada ADAM MICHEJDA.֍ O życiu w mieście i życiu na wsi, pracy z ukochanymi seniorami oraz różnych swoich wcieleniach opowiada GOŚKA ANDRZEJEWSKA.