wydarzenia

Opowieści na ferie
UWAGA! „Opowieści...” w Legionowie (31.01.2022 r.) i w Wieliszewie (01.02.2022 r.) zostają odwołane z przyczyn zdrowotnych. Spotkania w Jabłonnie, Serocku i Nieporęcie odbędą się zgodnie z planem.

Zimowe, mroźne przedpołudnia to idealny czas na słuchanie opowieści. Zapraszamy na spotkania z tradycyjnymi baśniami i lokalnymi legendami opowiadanymi na żywo, przy dźwiękach nietuzinkowych instrumentów: handpana, cytry węgierskiej, okaryny, kalimby.

Opowiemy o tym, co wydarzyło się dawno, dawno temu... Zajrzymy na wieliszewski łęg i wsłuchamy się w pieśń czarownego ptaka, popłyniemy Narwią, by odkryć tajemnice przeklętej krypy, poznamy pewnego mądrego, żydowskiego chłopca z Legionowa, powędrujemy przez Puszczę Słupecką z taborem kolorowych wędrowców, spróbujemy miodu ze średniowiecznej barci z okolic Jabłonny.

Każde spotkanie zakończymy aktywnością plastyczną podsumowującą bajania.

Anna Woźniak – opowiadaczka, animatorka kultury, inicjatorka i koordynatorka projektów edukacyjnych i artystycznych. Od 2015 r. współtworzy artystyczna grupę Opowieści z Walizki. Występuje na festiwalach, w muzeach, domach kultury, bibliotekach, świetlicach, więzieniach.