wydarzenia

Edytor

Edytor

KINO OTWARTE: „Chrzciny”

UWAGA! Pula wejściówek została już wyczerpana. Zapraszamy na kolejne spotkania z KINEM OTWARTYM.
Ostatnie KINO OTWARTE w tym roku to zabawa na „Chrzcinach” – w sali kina Helios w Legionowie oczywiście!

Reżyserski debiut Jakuba Skocznia otrzymał Nagrodę Dziennikarzy na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”: „[za] udowodnienie, że dobry debiut może ze sobą łączyć autorską wizję i najbardziej atrakcyjne dla widza elementy kina komercyjnego. Za porcję dobrej rozrywki i próbę zmierzenia się z trudną historią Polski, o której da się opowiedzieć bez patosu i zbędnego nadęcia. I w końcu, za pokazanie, że wszyscy Polacy mogą być jedną rodziną”.

Naszym Gościem po seansie będzie aktorka Agata Bykowska.

Bezpłatne WEJŚCIÓWKI na seans (max 2 na osobę) można otrzymać wyłącznie poprzez rezerwację drogą mailową. Zainteresowane osoby prosimy o e-mail zawierający imię i nazwisko* oraz liczbę wejściówek (1 lub 2), wysłany NAJWCZEŚNIEJ w czwartek, 8 grudnia br. o godzinie 12.00 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenia wysłane przed tym czasem nie będą brane pod uwagę. O otrzymaniu wejściówki decyduje data i godzina zgłoszenia. Wejściówki będą dystrybuowane do momentu wyczerpania się ich puli. Rezerwacja wejściówek zostanie potwierdzona mailem zwrotnym. Miejsca na widowni będą przydzielane losowo.

Jeden adres e-mail = jedna osoba = max 2 wejściówki

Odbiór zarezerwowanych wejściówek będzie możliwy od 9 do 14 grudnia 2022 r. w godzinach pracy Powiatowej Biblioteki Publicznej w Legionowie (ul. Sowińskiego 15). Osoba zgłaszająca się po wejściówki będzie proszona o okazanie dowodu tożsamości w celu weryfikacji danych ze zgłoszenia.

*Należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS na stronie: www.pik.legionowski.pl. 

ZAPRASZAMY! 15.12.2022 r., godz. 19.00, kino Helios Legionowo (CH Gondola, ul. Piłsudskiego 31c). 

 

AQUA-plenery – wystawa poplenerowaZapraszamy na wystawę prezentującą owoce pracy uczestników tegorocznych wiosenno-letnich plenerów malarskich z cyklu AQUA-PLENERY.

Pejzaże tworzone w różnych lokalizacjach powiatu legionowskiego powstawały pod okiem artystki Katarzyny Gawlik. Na wystawie zobaczymy prace pokazujące krajobrazy, których motywem przewodnim są różne akweny od rzek, jezior po urokliwe rozlewiska. Odwołano się w ten sposób do twórczości Apoloniusza Kędzierskiego – wybitnego akwarelisty, który odkrył dla malarstwa walory nadnarwiańskich pejzaży. Kędzierski tematów do malowania poszukiwał, m.in. penetrując okolice Serocka nad Narwią, natomiast uczestnicy AQUA-plenerów – twórcy amatorzy i profesjonaliści – co sobotę znajdowali natchnienie w innym miejscu: w Zegrzu, Zegrzu Płd., Jabłonnie, Nieporęcie, Serocku, Rajszewie, Wieliszewie, Radzyminie, Arciechowie, Jachrance, Poddębiu, Trzcianach.

Swoje prace zaprezentują: Izabela Artecka, Izabela Barańska, Małgorzata Bartel, Tomasz Bartel, Agnieszka Dołowy, Ewa Elsner, Mirosław Gawlik, Lena Kossak, Agata Obidzińska i Małgorzata Żmuda.

WERNISAŻ: 01.12.2022 r., godz. 18.00, Galeria Sztuki Ratusz (ul. Piłsudskiego 41, Legionowo)

Wystawa potrwa od 1 do 15 grudnia 2022 r. ZAPRASZAMY!

Wystawie będzie towarzyszyło wydawnictwo albumowe z obrazami powstałymi podczas plenerów, które przyczyni się do promocji obszarów Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński i lokalnych artystów plastyków.

zdjęcie na plakacie: K. i M. Gawlik

Wystawa jest elementem projektu „Co powie ryba? – w dorzeczu trzech rzek” realizowanego w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Zalew Zegrzyński.

 

Klub Podróżnika "W 80 dni dookoła" - Ekwador i Galapagos

Najwyższy czas powrócić na podróżniczy szlak...!
Klub Podróżnika "W 80 dni dookoła..." zaprasza na spotkanie z Robertem Gondkiem i pokaz pt. "Ekwador i Galapagos".
Kiedy? 21 listopada 2022 r. (poniedziałek)
Gdzie? Muzeum Historyczne w Legionowie (ul. Mickiewicza 23)
O której godzinie? 19:00

Ekwador to Ameryka Południowa w pigułce. W niewiele mniejszym od Polski, położonym na równiku kraju znajdziemy sięgające 6000 m n.p.m. ośnieżone wulkany, dziką i nieprzebytą dżunglę, lasy deszczowe i piękne zabytkowe miasta.
Na odległych o 1000 km od kontynentu wyspach Galapagos mieszkają gigantyczne żółwie słoniowe, iguany, fregaty i głuptaki.To jedyne takie miejsce na świecie.
To wszystko zobaczymy na zdjęciach Roberta Gondka, podróżnika, miłośnika Afryki, który w styczniu 2014 roku, w przerwie pomiędzy wyprawami na Czarny Ląd odwiedził ten fascynujący kraj.
Subskrybuj to źródło RSS