Kino otwarte

KINO OTWARTE na sztukę "Zabij to i wyjedź z tego miasta"

  • Napisane przez Naszą majową propozycją z cyklu KINO OTWARTE na sztukę jest tegoroczna premiera, obsypana nagrodami pełnometrażowa animacja „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego.

„Najnowszy film Wilczyńskiego to przepełniony czułością dialog z duchami, blues na cześć przyjaźni, pieczołowite wskrzeszanie: ludzi, miejsc, dialogów, neonów, dźwięków, a nawet smużki papierosowego dymu. Autobiograficzny, przywołujący atmosferę peerelowskiego dzieciństwa i dorastania w potransformacyjnej, nabierającej kolorów Polsce; «Zabij to i wyjedź z tego miasta» łączy poezję z surowym realizmem, żywych ze zmarłymi, nostalgię z godzeniem się ze stratą. Animacja Wilczyńskiego to wzruszające pożegnanie z naznaczonym wojną pokoleniem jego rodziców, ale i przypomnienie, że rozmowa z tymi, którzy nas ukształtowali, nie ma końca”. (materiały prasowe dystrybutora)

Postaci w filmie przemawiają głosami m.in. Ireny Kwiatkowskiej, Anny Dymnej, Andrzeja Wajdy, Marka Kondrata, Barbary Krafftówny, Daniela Olbrychskiego, Magdaleny Cieleckiej i Tomasza Stańki. Niezwykle ważnym elementem animacji jest też muzyka – ścieżka dźwiękowa złożona z utworów Tadeusza Nalepy.

Gościem rozmowy po filmie będzie Mariusz Wilczyński – malarz, performer, reżyser filmów animowanych i teledysków, twórca "księgoklipów".

„Zabij to i wyjedź z tego miasta”, 28 maja 2021 r., godz. 19.00: SEANS online; godz. 21.00: ROZMOWA Magdaleny Felis z Mariuszem Wilczyńskim, na żywo na profilu FB: facebook.com/powiatowa.instytucja.kultury

ZAPRASZAMY!

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: "MIASTO" na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 27.05.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. (Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html).