Kino otwarte

KINO OTWARTE online "Mustang"

  • Napisane przez Ostatnim przed wakacyjną przerwą filmem w cyklu KINO OTWARTE online będzie „Mustang”, historia pięciu sióstr z nadmorskiej miejscowości niedaleko Stambułu, które w obliczu skandalu zostają zmuszone do walki o wolność i możliwość kierowania własnym życiem.

Francusko-turecki dramat „Mustang” to nominowany do Oscara i Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny debiut młodej reżyserki Deniz Gamze Ergüven.

«Mustang» to hołd dla niemożliwej do ujarzmienia młodości. Debiut Deniz Gamze Ergüven jednakowo dobrze sprawdza się jako film o dojrzewaniu, współczesna baśń i alegoria polityczna. Turecka reżyserka wyraźnie odwołuje się do uniwersalnych narracji o kształtowaniu tożsamości i bolesnym, lecz niosącym wyzwolenie wkraczaniu w dorosłość. Jednocześnie jednak osadza swoją historię w bardzo konkretnej rzeczywistości. W «Mustangu» prowincjonalne miasteczko, w którym toczy się akcja filmu, przypomina Turcję w pigułce i – tak jak cały kraj - jest targane konfliktem pomiędzy konserwatyzmem a nowoczesnością”. (Piotr Czerkawski, Filmweb)

UWAGA: seans dla widzów od 16 r.ż.

Wprowadzenie do wspólnego seansu online przedstawi dziennikarka filmowa Magdalena Felis."Mustang" 
 seans online 18 czerwca 2021 r., godz. 20.00

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: „MUSTANG” na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 17.06.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. (Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html).