Klub Podróżnika "W 80 dni dookoła..."

"Na szczyt Everestu w dwunastej podróży dookoła świata" - spotkanie z Piotrem Śliwińskim

  • Napisane przez 
W półtorej godziny na szczyt Everestu? Tylko z Klubem Podróżnika w „W 80 dni dookoła…”!
 
Podczas spotkania (7 stycznia 2020 r. w Muzeum Historycznym w Legionowie gościliśmy Pana Piotr Śliwińskiego.
 
Licznie zgromadzona widownia obejrzała pokaz pt. „Na szczyt Everestu w dwunastej podróży dookoła świata”. Niezwykłe zdjęcia oraz bardzo ciekawa opowieść sprawiły, że na moment przenieśliśmy się w Himalaje i razem z podróżnikiem mogliśmy wspinać się na najwyższą górę Ziemi.
 
Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania Klubu Podróżnika!
 
Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprasza na pierwszą w tym roku odsłonę Klubu Podróżnika „W 80 dni dookoła…”. Jej gościem będzie podróżnik Piotr Śliwiński, który przedstawi przybyłym historię swojej wyprawy na najwyższy szczyt świata – Mount Everest.

Zapraszamy 27 stycznia br. o godz. 18.30 do Muzeum Historycznego w Legionowie (ul. Mickiewicza 23) na spotkanie pt. „Na szczyt Everestu w dwunastej podróży dookoła świata”.

"Jacek Jaśniewski i Piotr Śliwiński, dwaj doświadczeni wspinacze z Polski, planują zdobycie Mount Everest w maju 2018 r. w Himalajach od północnej ściany przez Tybet w ramach wspólnego projektu zdobycia Korony Ziemi, czyli 9-ciu najwyższych szczytów na wszystkich kontynentach. W trakcie projektu zdobyli już siedem szczytów, a wraz nimi cenne umiejętności i wiedza potrzebne do przetrwania w trudnych warunkach panujących na dużych wysokościach.

(…)

Główną ideą, która jednoczy miłośników gór, jest odkrywanie nieznanego, obserwacje piękna natury, przekraczanie własnych ograniczeń, poznawanie ciekawych ludzi, wspólna integracja uczestników, umiejętność współpracy, pokonywanie barier i podążanie śladami Wielkich Polaków.

Nasza wyprawa będzie miała symboliczny charakter, ponieważ odbędzie się w 100-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 40-tą rocznicę pierwszego polskiego wejścia przez Wandę Rutkiewicz na Everest".

[Fragment tekstu ze strony internetowej pana Piotra: p82.pl