„Konopnicka – dzieci dzieciom” – konkurs plastyczny

Data: 14.03.2022 r., godz. 11.16    329
„Konopnicka – dzieci dzieciom” – konkurs plastyczny

Przedstawiamy Laureatki i Laureatów konkursu plastycznego „Konopnicka – dzieci dzieciom”, ogłoszonego z okazji Roku Marii Konopnickiej.

Kategoria „Przedszkolaki”:

  1. miejsce: Gabrysia Wyszpolska („Pszczółki”)
  2. miejsce: Blanka Jaszczura („Mały trębacz”)
  3. miejsce: Hanna Potaczek („Tęcza”)

Wyróżnienia:

Natalia Gałązka („Tęcza”)

Wojtek Grzelak („Pszczółki”)

Maksymilian Kwiatkowski („Jesienią”)

Norbert Ochenkowski („O czem ptaszek śpiewa”)

Marcelina Jakubowska („Pszczółki”)

Klaudia Krawczyk („Ogródek”)

Lena Małkowska („Pszczółki”)

Mieszko Książyk („Co mówi zegar”)

Klara Żelazo („Tęcza”)

Zuzanna Łysiak („Poranek”)

Lilianna Faderewska („W lesie”)

Piotr Iterman („W lesie”)


Kategoria „Uczniowie/uczennice klas I-III szkoły podstawowej”:

  1. miejsce: Ola Grzegorczyk („Nasz świat”)
  2. miejsce: Maria Kochańska („Niezapominajki”)
  3. miejsce: Marianna Rossowska („Niezapominajki”)

Wyróżnienia:

Magdalena Przybyło („Sanna”)

Łucja Górska („Niezapominajki”)

Ewa Bobrek („Niezapominajki”)

Miłosz Kwiatkowski („Jabłonka”)

Franciszek Wąsiewicz („Pojedziemy w cudny kraj”)

Kategoria „Uczniowie/uczennice klas IV-VI szkoły podstawowej”:

  1. miejsce: Tymoteusz Leon Książyk („Mały trębacz”)
  2. miejsce: Fabian Stasiak („Choinka w lesie”)
  3. miejsce: Łucja Banasiuk („Niezapominajki”)

Wyróżnienia:

Tymoteusz Leon Książyk („Mały trębacz”)

Wszystkim Uczestniczkom i Uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za piękne prace, a Laureatom i Laureatkom serdecznie gratulujemy!

W sprawie uroczystości wręczenia nagród skontaktujemy się z nagrodzonymi i wyróżnionymi drogą mailową.

Wybrane prace laureatek i laureatów konkursu zostały włączone do okolicznościowej publikacji jako ilustracje wierszy Marii Konopnickiej. Publikacja do pobrania TUTAJ.

okładka publikacji pokonkursowej Konopnicka - dzieci dzieciom (mały trębacz z wiersza Konopnickiej)

 

Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”
Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 1, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 2, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 3, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 4, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 5, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 6, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 7, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 8, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 9, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 10, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 11, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 12, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 13, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 14, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 15, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 16, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 17, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 18, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 19, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 20, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 21, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 22, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 23, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 24, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 25, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 26, Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Konopnicka – dzieci dzieciom”, foto nr 27,

..................................................................................................................................................................................................................................................................

ilustr_konop_dzieci2_w.jpg (778 KB)

 

Maria Konopnicka (1842-1910), wybitna poetka okresu realizmu, nowelistka, krytyczka, publicystka, tłumaczka i działaczka społeczna była także autorką utworów dla dzieci. Z okazji ustanowienia roku 2022 Rokiem Marii Konopnickiej ogłaszamy konkurs plastyczny na ilustrację wierszy dla dzieci Jej autorstwa. Wybrane prace zostaną zamieszczone w specjalnie na tę okazję przygotowanej publikacji.

Ilustracja ma za zadanie pomóc w zrozumieniu utworu, pobudzić wyobraźnię i wywołać emocje. Dopełnia literacki przekaz i sprawia, że czytany utwór może być przeżyty głębiej. Spośród zaproponowanych przez nas 16 wierszy Marii Konopnickiej wybierzcie jeden, dwa lub trzy i namalujcie obraz, który przychodzi Wam do głowy podczas czytania :)


Współorganizatorzy: Powiat Legionowski, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie; Partner: Miasto Legionowo