Mój sąsiad artysta, czyli sztuka za/ścianką

Liczba odwiedzających: 912
W ramach projektu „Mój sąsiad artysta, czyli sztuka za/ścianką” przybliżono sylwetki osób mieszkających na terenie powiatu legionowskiego, wykonujących artystyczne zawody – muzyków, plastyków, pisarzy i ludzi filmu.

Miks z plakatami projektu Mój sąsiad artysta, czyli sztuka za/ścianką, konkursowych prac plastycznych dzieci i fotograficznych portretów bohaterów nagrań.

Projekt „Mój sąsiad artysta, czyli sztuka za/ścianką” dobiegł końca, ale jego rezultaty ‒ mamy wielką nadzieję ‒ wciąż pozytywnie oddziałują i będą oddziaływać.

Bardzo młodzi uczestnicy i uczestniczki konkursu plastycznego „Ja ARTYSTA, ja ARTYSTKA” będą dalej tworzyć, a być może czasem, kiedy pomyślą o swojej wyśnionej przyszłości, w tym wymarzonym zawodzie ‒ zobaczą, że mają szerokie spektrum możliwości. Bo kreatywność i bujna wyobraźnia, którymi wykazali się podczas tworzenia konkursowych prac, przydadzą się potem w wielu profesjach. Szczegóły na temat konkursu, galeria nagrodzonych prac oraz fotorelacja i nagranie z uroczystości wręczenia nagród znajdują się pod linkiem: /info/zawartosc/47/

Uczestnicy i uczestniczki warsztatów kreatywnego pisania z Loesje wciąż będą gimnastykować język i głowę, bawić się słowami, dostrzegać wieloznaczność pojęć i zwrotów oraz odnajdywać poezję w codzienności. Fotorelacja z warsztatów oraz wspólnie wypracowane hasła można obejrzeć tutaj: /aktualnosci/190/.

Wszyscy dotychczasowi i przyszli odbiorcy nagrań zawierających rozmowy z mieszkającymi w powiecie legionowskim Artystkami i Artystami poznają sylwetki ośmiorga przedstawicieli różnych dziedzin sztuki ‒ muzyki, filmu, literatury i sztuk wizualnych, dowiedzą się też co nieco na temat kulis twórczych zawodów i wysłuchają „opowieści sąsiedzkich” naszych sąsiadów artystów. Może coś kogoś zainspiruje do własnej twórczości? Lub do odkrywania sztuki po prostu.
Link do rozmów z cyklu „Mój sąsiad artysta...” na platformie YouTube: https://www.youtube.com/playlist?list=PL3atIQV20q2FgfQ-9pulqszDOIeGOpd5a

Zapraszamy do zapoznania się z efektami naszego projektu i czerpania z nich pełnymi garściami!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Plakat projektu Mój sąsiad artysta, czyli sztuka za/ścianką (różowy blok mieszkalny z czterema oknami. Za nimi widać koncert, portret Szekspira, obraz van Gogha oraz kadr z czarno-białego filmu).

Czy wiecie, że wśród nas mieszkają ludzie sztuki? Na swoje miejsce na ziemi, niekiedy także miejsce pracy twórczej, wybrali jedną z miejscowości naszego powiatu. Znacie ich? A może jedną z takich osób jest Wasz sąsiad zza żywopłotu? Lub sąsiadka mieszkająca dwa bloki dalej, którą spotykacie podczas spacerów z psem?

W ramach projektu „Mój sąsiad artysta, czyli sztuka za/ścianką” postanowiliśmy przybliżyć sylwetki naszych sąsiadów i sąsiadek wykonujących artystyczne zawody – muzyków, plastyków, pisarzy i ludzi filmu. Odwiedzimy ich z kamerą i porozmawiamy o zawodzie artysty. Twórców w naszym sąsiedztwie jest wielu, na początek porozmawiamy z:

artystą plastykiem prof. Stanisławem Wieczorkiem

aktorką Jowitą Budnik

pisarką Zuzanną Śliwą

malarką Katarzyną Gawlik

gitarzystą basowym Krzysztofem Ścierańskim

aktorem Andrzejem Grabarczykiem

pisarzem Adamem Michejdą

wokalistką Gośką Andrzejewską

Czy macie pytania, które chcielibyście zadać bohaterkom i bohaterom naszych rozmów? Jeśli tak, to piszcie na adres animacja@pik.legionowski.pl, a my postaramy się – w miarę możliwości – uzyskać na nie odpowiedzi :) Czas – start!

Nagrania przeprowadzonych rozmów będziemy publikować już od sierpnia! Jesienią natomiast planujemy dla Was kolejne niespodzianki w ramach projektu - warsztaty i konkurs.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

grafika: Marlena Dziedzic-Nawrocka

----------------------------------------------------------------------------------

֍ O tym, jak z Zagłębia trafił do Jabłonny, dlaczego przedkłada wieś nad miasto i dlaczego artysta tworzy, opowiada profesor STANISŁAW WIECZOREK.

֍ O ciemnych stronach aktorskiego zawodu, o tym, jakie są plusy i minusy posiadania własnego kawałka trawnika i gdzie najlepiej odpoczywa, opowiada JOWITA BUDNIK.

֍ O sąsiedzkim "Dzień dobry", magicznej chwili nad jeziorem i dodawaniu otuchy dobrym słowem opowiada ZUZANNA ŚLIWA.

֍ O heavy metalu i operze, pustynnieniu krajobrazu oraz ukochanym widoku za oknem opowiada KATARZYNA GAWLIK.

֍ O zespole Jimiego Hendriksa, spotkaniach z wybitnymi muzykami i sąsiedzkiej Nocy Muzeów opowiada KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI.

֍ O teatralnej rodzinie, sąsiadach z Warszawy i Legionowa oraz o ważnych życiowych lekcjach opowiada ANDRZEJ GRABARCZYK.

֍ O szlifowaniu dziennikarskiego warsztatu, Nowym Jorku i planach na kolejne powieści opowiada ADAM MICHEJDA.

֍ O życiu w mieście i życiu na wsi, pracy z ukochanymi seniorami oraz różnych swoich wcieleniach opowiada GOŚKA ANDRZEJEWSKA.