Pamiątki z Biblioteki

Data: 04.04.2023 r., godz. 13.41    177
Do 20 kwietnia 2023 r. zbieramy pamiątki i wspomnienia związane z przeszłością biblioteki mieszczącej się przy ul. Sowińskiego 15 w Legionowie

czarno-biała fotografia archiwalna przedstawiająca budynek obecnej Powiatowej Biblioteki Publicznej w Legionowie

Z okazji zbliżającego się Tygodnia Bibliotek, którego tegorocznym hasłem jest: „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!”, chcielibyśmy zachęcić naszych Czytelników i Sympatyków do podzielenia się z nami wspomnieniami związanymi z biblioteką przy ul. Sowińskiego 15 w Legionowie. Może macie jakieś zdjęcia tego budynku z dawnych lat, jakąś rzecz z nim związaną? Starą książkę, która nigdy niezwrócona leży w kartonie na strychu? Pocztówkę? Zapisek? 

Powspominajmy, obejrzyjmy się za siebie, przymknijmy oczy, przenieśmy się do dawniejszych czasów, zatrzymajmy.

Zachęcamy do zajrzenia na strych, do przyprószonych kurzem zakamarków, zapomnianych, drewnianych skrzyń. Jeśli znajdziecie coś, co jakoś łączy się z naszą biblioteką i chcielibyście się tym z nami podzielić – zapraszamy! Chcemy stworzyć czasową wystawę z Waszych i naszych wspomnień, śladów, fragmentów różnych czasów, których już nie ma.

My odbyliśmy już pierwszą podróż do głębin naszej piwnicy. Znaleźliśmy wiele intrygujących wspomnień w różnych postaciach! Bardzo chętnie się nimi z Wami podzielimy.

Wasze pamiątki będziemy przyjmować od dziś do 20 kwietnia 2023 r. w godzinach pracy Powiatowej Biblioteki publicznej w Legionowie (ul. Sowińskiego 15). 

Wystawę otworzymy 9 maja wraz z początkiem Tygodnia Bibliotek.