Rejs po Jeziorze Zegrzyńskim - 16 września - laureaci konkursu

Data: 06.09.2023 r., godz. 13.01    747
Zapraszamy do udziału w konkursie!

Pamiętacie czerwcowy koncert urodzinowy Jeziora Zegrzyńskiego? (https://pik.legionowski.pl/aktualnosci/247) To nie koniec! 60 lat istnienia warto obchodzić długo i hucznie :)

Przygotowaliśmy więc kolejną atrakcję. Rozpoczynamy realizację projektu pt. „Pozdrowienia znad Zalewu – 60 lat Jeziora Zegrzyńskiego”.

18 września otworzymy wystawę dawnych pocztówek pt. „Pozdrowienia znad Zalewu – 60 lat Jeziora Zegrzyńskiego”. Natomiast dwa dni wcześniej (sobota, 16 września) chcielibyśmy zaprosić Was na niepowtarzalny rejs statkiem po Jeziorze, podczas którego przewodnik, Konrad Szostek – autor realizowanych przez nas nagrań Filmoteki Edukacji Regionalnej (https://www.youtube.com/playlist?list=PL3atIQV20q2HRg01IM08sZ9ba1Q6GVzEa) – opowie o historii mijanych po drodze miejsc i wyjawi niejedną związaną z nimi ciekawostkę.

Na statek może się zaokrętować określona liczba pasażerów. Na pokład zabrane zostaną osoby wylosowane spośród wszystkich uczestników KONKURSU wiedzy o Jeziorze Zegrzyńskim, którzy do 8 września br. do godziny 24.00 prześlą do nas prawidłowe odpowiedzi na trzy konkursowe pytania (odpowiedzi prosimy przesyłać pod adresem e-mail: konkurs@pik.legionowski.pl).

Pytania opublikujemy na naszej stronie www.pik.legionowski.pl w środę (6 września), czwartek (7 września) oraz piątek (8 września). Natomiast w poniedziałek 11 września wylosujemy dziesięć podwójnych zaproszeń na rejs. Pamiętajcie – trzeba prawidłowo odpowiedzieć na wszystkie konkursowe pytania*

Pytanie nr 1:

Podaj nazwę ośrodka wypoczynkowego, położonego nad Jeziorem Zegrzyńskim, w którym kręcono sceny do filmu „Piłkarski poker”.

Pytanie nr 2:

Podaj nazwy przynajmniej dwóch wydawców, którzy w latach PRL wydawali pocztówki znad Jeziora Zegrzyńskiego.

Pytanie nr 3:

Podaj nazwy przynajmniej dwóch rezerwatów przyrody położonych nad Jeziorem Zegrzyńskim.

Laureaci konkursu:

- Skobelska Anna,

- Ślaska Dorota,

- Ślaski Robert,

- Kończak Anna,

- Muzalewska Aurelia,

- Sujkowska Magdalena,

- Chojnowski Marek,

- Drewnowska K.,

- Łuczak Bartłomiej,

- Staniszewska Małgorzata.

 

Elementami projektu „Pozdrowienia znad Zalewu – 60 lat Jeziora Zegrzyńskiego” będą:

- rejs statkiem po Jeziorze Zegrzyńskim,

- wystawa pocztówek znad Jeziora Zegrzyńskiego,

- konkurs fotograficzny.

Partnerami projektu są: Powiat Legionowski, Muzeum Historyczne w Legionowie, Miasto Legionowo, Gmina Nieporęt, Miasto i Gmina Serock, Gmina Wieliszew.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

*Należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce RODO na stronie: www.pik.legionowski.pl. Dane osobowe będą przetwarzane na potrzeby konkursu i udziału w rejsie.

 

rejs.jpg (260 KB)