Koncerty urodzinowe u Przyjaciół

Data: 04.02.2024 r., godz. 19.00    2462
Cykl pięciu koncertów „Ścieżkami muzyki filmowej” Henryk Miśkiewicz Kwartet | Wieliszew, Nieporęt, Legionowo, Jabłonna, Serock

plakat pięciu koncertów z okazji 10 urodzin PIK (tort)

Rozpoczynający się 2024 rok będzie dla nas wyjątkowy między innymi z tego względu, że Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie kończy właśnie 10 lat. Jak się czuje nasza 10-latka? Jest pełna energii, najróżniejszych pomysłów, przeważnie rozpędzona, czasem lekko zamyślona, śmiała i kreatywna, ciekawa świata, towarzyska i otwarta.

Zastanawialiśmy się, jaki sposób świętowania 10-lecia pasowałby do dotychczasowej działalności PIK, a jednocześnie pozwolił nam na cieszenie się tym jubileuszem wspólnie z Wami – odbiorcami i uczestnikami organizowanych przez nas wydarzeń, czytelniczkami i czytelnikami, bliskimi współpracownikami, Przyjaciółmi. Najchętniej przy dobrej muzyce, jak na urodziny przystało! Wynikiem naszych przemyśleń jest cykl pięciu koncertów pt. „Ścieżkami muzyki filmowej” w wykonaniu Henryk Miśkiewicz Kwartet, z którymi zawitamy do wszystkich gmin powiatu legionowskiego.

Charakterystyczne brzmienie saksofonu Henryka Miśkiewicza, wybitnego jazzmana – saksofonisty, klarnecisty, kompozytora i aranżera – słychać na ścieżkach dźwiękowych wielu polskich kultowych filmów. Do tych właśnie, zapewne znanych Wam tematów muzycznych, odwołuje się program wspomnianych pięciu koncertów. Naszym zdaniem idealnie współgra to z filmowymi projektami realizowanymi przez PIK, takimi jak KINO OTWARTE czy Festiwal Filmowy im. Andrzeja Kondratiuka.

W skład zespołu Henryk Miśkiewicz Kwartet wchodzą: Henryk Miśkiewicz (saksofony), Wojciech Majewski (fortepian), Sławomir Kurkiewicz (kontrabas), Michał Miśkiewicz (perkusja).

Serdecznie zapraszamy na koncerty urodzinowe u Przyjaciół!

WIELISZEW: 4 lutego 2024 r. (niedziela), godz. 19.00,  Sala Koncertowa im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie, ul. Baczyńskiego 1

NIEPORĘT: 11 lutego 2024 r. (niedziela), godz. 19.00, Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie, ul. Dworcowa 9A

LEGIONOWO: 25 lutego 2024 r. (niedziela), godz. 19.00, Sala widowiskowa ratusza w Legionowie, ul. Piłsudskiego 41

JABŁONNA: 3 marca 2024 r. (niedziela), godz. 19.00, Gminne Centrum Kultury w Jabłonnie, ul. Modlińska 102

SEROCK: 23 marca 2024 r. (sobota), godz. 19.00, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, ul. Pułtuska 35

Wstęp na koncerty jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy. Będą one prowadzone wyłącznie za pośrednictwem formularzy Google, osobno dla każdego z pięciu wydarzeń. Zapisy na wszystkie koncerty zostaną uruchomione dwukrotnie: I tura – 17.01.2024 r. od godz. 12.00 do wyczerpania limitu oraz II tura – 31.01.2024 r. od godz. 12.00 do wyczerpania limitu.

Jedna osoba może zarezerwować MAKSYMALNIE DWA MIEJSCA NA WYŁĄCZNIE JEDEN, WYBRANY KONCERT. Rezerwacja w formularzu dotyczy podwójnego zaproszenia. Miejsca są nienumerowane. Wstęp na koncert będzie się odbywał na podstawie listy wygenerowanej z formularza rejestracyjnego, nie ma potrzeby odbioru wejściówek.

Jeden adres e-mail = jedna osoba = max 2 wejściówki

Poniżej udostępniamy linki do formularzy rejestracyjnych dotyczących poszczególnych koncertów.

Zapisy na koncert w Wieliszewie: https://docs.google.com/forms/d/1OmsayCHHf-T0ekiIng2CuuHgbtxcFr-MfiBzz8PIhww

Zapisy na koncert w Nieporęcie: https://docs.google.com/forms/d/1yNEODF9alhw4LPKO_PUtLkDAdgr1s-z_gvx6tOTzHPc

Zapisy na koncert w Legionowie: https://docs.google.com/forms/d/1n85VL5OhJvknyL_8wjL9uFGibq5vncNY92viTlGTaZs

Zapisy na koncert w Jabłonnie: https://docs.google.com/forms/d/1MJFtY_mOQ6ihLnv59mx2-rOgxyMQPtmxKSzKcRqQTK0

Zapisy na koncert w Serocku: https://docs.google.com/forms/d/1_y3qBiQzPa0u3p4HmNg_vOqc7E4q0HT1Jp9dPDLVqA8

Jeśli mielibyście ochotę przy tej okazji podzielić się czymś z nami, coś zrecenzować, zasugerować, za coś pochwalić… to podczas każdego koncertu będzie ku temu okazja: specjalnie wystawiona skrzynka na listy, kartki z życzeniami i wszelkiego rodzaju laurki ;) Wkleimy je potem do naszej Pamiątkowej księgi jubileuszowej (https://biblioteka.pik.legionowski.pl/aktualnosci/109).

Na koncerty urodzinowe PIK można dojechać pociągami linii S3 i S4 SKM: Warszawska Szybka Kolej Miejska, która wspiera promocyjnie nasze wydarzenie.