Niezapominajka dla Ukrainy (2024)

Data: 25.05.2024 r., godz. 10.00    1346
Kolejna edycja akcji wyrażającej pamięć o toczącej się wojnie w Ukrainie i gest solidarności wobec obywatelek i obywateli tego państwa

niezapominajka 24 w.jpg (459 KB)

 

Tegoroczna wiosna, ogrzana promieniami słońca, buchnęła kolorami ‒ przede wszystkim zielenią, symbolizującą nadzieję. Pamiętając o tym, że za naszą wschodnią granicą wciąż toczą się walki, kontynuujemy akcję „Niezapominajka dla Ukrainy”. I żywimy wielką nadzieję na rychły koniec wojny. 

Niezapominajka ma niebieskie płatki i żółty środek, kolory ukraińskiej flagi. Akcja „Niezapominajka dla Ukrainy” poprzez symbolikę patronującego jej kwiatu ma być wyrazem pamięci o toczącej się wojnie w Ukrainie i gestem solidarności wobec obywatelek i obywateli tego państwa. 

Udział w akcji polega na symbolicznym posadzeniu niezapominajek w najbliższym otoczeniu ‒ w ogrodzie, na balkonie, na rabacie kwiatowej ‒ w imię uznania dla bohaterskiej obrony Ukrainy. Im więcej niezapominajek, tym więcej znaków poparcia. Do akcji może przyłączyć się każdy ‒ od osób prywatnych, poprzez szkoły, biblioteki, instytucje, samorządy, firmy czy zakłady utrzymania zieleni miejskiej. Sprawmy, żeby rozkwitły nieprzebrane łany niezapominajek! 

Jeśli pomysł Wam się spodobał i przyłączacie się do akcji, to opublikujcie w mediach społecznościowych zdjęcia dokumentujące Wasze działania, a do ich opisu dołączcie hasztag #NiezapominajkadlaUkrainy. Publikowane w Internecie fotografie pokażą zasięg akcji i wielkość naszego wsparcia dla ukraińskich sąsiadów. 

Pomysłodawcą akcji „Niezapominajka dla Ukrainy” jest Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie.