Konkursy

Edytor

Edytor

AUTYZM - zaprojektuj nakładkę!
Z racji tego, że kwiecień obchodzony jest jako Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, proponujemy Wam - młodym uczącym się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych - odnoszącą się do tego tematu szybką akcję z nagrodami ;) 
 
Zaprojektujcie nakładkę na zdjęcie profilowe na portalach społecznościowych, która wyrazi Waszą solidarność z kolegami i koleżankami w spektrum autyzmu.
 
Możecie przy tym użyć np. takich słów, jak tolerancja, świadomość, empatia, zrozumienie itd. Bo każdy z nas jest inny, ale każdy potrzebuje zrozumienia i akceptacji, prawda?
 
Czym jest AUTYZM? --> https://youtu.be/QLv-dvLCgAg
 
Nagrodami za najlepsze projekty nakładek profilowych są bony upominkowe o wysokości 300 zł (1. miejsce), 200 zł (2. miejsce) i 100 zł (3. miejsce).
 
Zwycięskie prace udostępnimy na Facebooku, tak żeby każdy mógł ich użyć :)
 
Na Wasze propozycje [w formie plików .psd lub skanów bądź dobrej jakości zdjęć prac wykonanych analogowo ;)] czekamy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 18 kwietnia br. (niedziela) do końca dnia. W mailu* ze zgłoszeniem napiszcie, jak się nazywacie, ile macie lat i do jakiej szkoły chodzicie, podajcie też nr tel. do rodzica/opiekuna. Czas start!
 
*Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html.
 
Organizatorzy akcji: Fundacja Promień Słońca i Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie
 
X Dni Osób Niepełnosprawnych 2021 Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego
 
#przyjaźniedlaautyzmu

KINO OTWARTE na sztukę "Młyn i krzyż"
Naszą czwartą propozycją w cyklu KINO OTWARTE na sztukę jest „Młyn i krzyż” w reżyserii Lecha Majewskiego.

Akcja filmu obejmuje jeden dzień z życia Pietera Bruegla Starszego (w tej roli Rutger Hauer), niderlandzkiego malarza i rysownika, słynącego przede wszystkim ze swych pejzaży i scenek rodzajowych. Tego dnia, roku Pańskiego 1563, artysta obserwuje swoje otoczenie i zbiera szkice do planowanego obrazu pt. „Droga krzyżowa”.

 „Młyn i krzyż” jest swego rodzaju artystycznym eksperymentem. Dzięki zastosowaniu techniki komputerowej twórcy filmu zabierają widzów do wnętrza obrazu flamandzkiego mistrza, byśmy razem z nim mogli przejść proces tworzenia.

„Lech Majewski na swój sposób od lat stara się w swoich filmach wyrażać niewyrażalne: poezji, refleksji filozoficznej, hermetycznej duchowości, tęsknotom metafizycznym - nadać wizualny kształt. Pozostaje też jednym z nielicznych współczesnych artystów, którzy swoją twórczością mają odwagę bronić kategorii piękna”. (Magdalena Lebecka, „Kino” nr 3/2011)

Gościem rozmowy po filmie będzie sam Lech Majewski – reżyser i scenarzysta (w tym także teatralny i operowy), poeta, prozaik i malarz.

ZAPRASZAMY! 23 kwietnia 2021 r., godz. 19.00 – „Młyn i krzyż”, SEANS online; godz. 21.00 – ROZMOWA Magdaleny Felis z Lechem Majewskim, na żywo na profilu FB: facebook.com/powiatowa.instytucja.kultury. 

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: "MŁYN" na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 22.04.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. (Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html).

 

KINO OTWARTE online "Oto my"Serdecznie zapraszamy na kwietniowy pokaz specjalny w KINIE OTWARTYM online z okazji Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

"Oto my" to film drogi o ojcu, Aharonie, i jego dorastającym synu - autystycznym Urim. Opowieść o dojrzewaniu, w tym także dojrzewaniu do zmiany.

"Chwytający za serce, pogodny, czuły i zaskakujący film wielokrotnie nagradzanego izraelskiego reżysera Nira Bergmana, który znalazł się w oficjalnej selekcji MFF Cannes 2020. Znakomite kreacje aktorskie na długo zapadają w pamięć. Szczególne brawa należą się odtwórcy roli autystycznego syna Noamowi Imberowi, który porywa niczym Dustin Hoffman w „Rain Manie”". (materiały prasowe)

"Oto my", seans online w ramach X Dni Osób Niepełnosprawnych 2021 Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego, 16 kwietnia 2021 r., godz. 20.00 (pokaz bezpłatny, obowiązują zapisy)

Wprowadzenie do wspólnego seansu online przedstawi dziennikarka filmowa Magdalena Felis.

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: "MY" na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15.04.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. UWAGA: adresy mailowe zapisanych na seans widzów zostaną przekazane operatorowi pokazu - platformie E-Kino Pod Baranami. (Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html oraz z Zasadami prywatności platformy E-Kino Pod Baranami: https://www.e-kinopodbaranami.pl/page/privacy/).

Subskrybuj to źródło RSS