Konkursy

Edytor

Edytor

Etiudy teatralne "Ko-mar" z wizytą w Zegrzynku
W maju obchodziliśmy 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, a w tym miesiącu zapraszamy do udziału w niezwykłej artystycznej podróży do dawnego Zegrzynka, do czasów, kiedy ceniona pisarka i poetka Maria Konopnicka bywała w rodzinnym domu przyszłego dramaturga Jerzego Szaniawskiego...

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do obejrzenia etiudy teatralnej, wybranej do realizacji spośród prac nadesłanych na konkurs „Ko-mar” z wizytą w Zegrzynku. Spektakl odbędzie się w plenerze, przed zabytkowym budynkiem MOK Legionowo przy ulicy Norwida 10.

„Zegrzyńskie spotkania” (scenariusz: Irena Berdys) to etiuda przygotowana przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie pod kierunkiem polonistki Ireny Berdys. Obsada 1: Zuzanna Werwińska, Zuzanna Szczepańska, Kacper Mielniczuk, Jakub Patora, Olaf Płoński, Julia Osiecka; Obsada 2: Karol Mosakowski, Cezary Wojsz, Zuzanna Śliwińska, Martyna Sas.

ZAPRASZAMY! 19 czerwca 2022 r. (niedziela), godz. 17.00, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie, ul. C.K. Norwida 10

Wydarzenie jest realizowane w ramach V edycji Festiwalu Szaniawskiego Legionowo: http://www.moklegionowo.pl/zawartosc/szaniawski_fest.html.

#RokKonopnickiej #FestiwalSzaniawskiegoLegionowo

Noc sobótki
Sobótka, kupalnocka, kupała... W nawiązaniu do zwyczajów i obrzędów mających zapewnić zdrowie i urodzaj, praktykowanych na przełomie wiosny i lata, zapraszamy Was do Jabłonny na NOC SOBÓTKI!

Pani Eliza Klimek z Rodzinnego Eko Zakątka poprowadzi warsztaty z plecenia kwietnych wianków, w których będzie można się bawić przez dalszą część dnia, aż do wieczoru. Kto uplecie najpiękniejszy?

Więcej o warsztatach familijnych: https://pik.legionowski.pl/m-projekty/co-powie-ryba-w-dorzeczu-trzech-rzek/item/754-warsztaty-familijne.html\

Będzie też coś dla łasuchów – pokaz kuchni staropolskiej! Krok po kroku zostanie zademonstrowane, jak przyrządzić rybę marynowaną w staropolskiej zalewie i opiekaną na ogniu. Pokaz zwieńczy degustacja.

Ukoronowaniem naszego sobótkowego świętowania będzie koncert zespołu T/Aboret, grającego muzykę z gatunku ethno jazz.

O zespole: http://www.taboretmusic.com/

Może po zmroku komuś uda się znaleźć magiczny kwiat paproci?...

Serdecznie zapraszamy!

NOC SOBÓTKI, 25 czerwca 2022 r. (sobota), godz. 16.00, Zespół pałacowo-parkowy PAN w Jabłonnie

Noc sobótki stanowi część projektu „Co powie ryba? – w dorzeczu trzech rzek” realizowanego w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Zalew Zegrzyński.

KINO OTWARTE "Po miłość / Pour l'amour"

Serdecznie zapraszamy na czerwcową odsłonę KINA OTWARTEGO. Tym razem pokażemy Państwu film „Po miłość / Pour l'amour" w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego.

Główna bohaterka zmaga się z poważnym kryzysem małżeńskim wywołanym przez problemy alkoholowe jej męża. Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami.

Gościem spotkania będzie Patrycja Ziniewicz, aktorka wcielająca się w postać Kingi.

Zapraszamy 23 czerwca 2022 r., godz. 19.00, kino Helios Legionowo (ul. Piłsudskiego 31c)

Bezpłatne WEJŚCIÓWKI będą do odebrania w Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie przy ul. Sowińskiego 15 od poniedziałku 13.06.2022 r., od godziny 17.00.

Warsztaty familijne
Wkrótce rozpoczynamy serię warsztatów familijnych pod wspólnym hasłem „Co powie ryba? W dorzeczu trzech rzek”, w których odwołamy się do szeroko pojętych tradycji rybackich. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie :) A jest z czego wybierać!

Znacie powiedzenie „wyjść jak Zabłocki na mydle”? Kryje się za tym naprawdę ciekawa historia! Może poznacie ją 4 czerwca w czasie obchodów Gminnego Dnia Dziecka w Serocku na warsztatach tworzenia mydeł prowadzonych przez Rodzinny Eko Zakątek.

25 czerwca macie do wyboru aż dwa warsztaty! Podczas Wianków w Serocku można się będzie nauczyć zaplatać wiklinę pod okiem Siostry plotą, a to wszystko w duchu Apoloniusza Kędzierskiego (1861-1939), malarza, który w serockiej szkole koszykarstwa uczył projektowania mebli oraz barwienia wikliny. Tego samego dnia w Jabłonnie pleść będziemy z panią Elizą Klimek z Rodzinnego Eko Zakątka kwietne wianki, idealne na obchody Nocy Sobótki.

Przygotowaliśmy też nie lada gratkę dla miłośników pracy w drewnie! 2 lipca na plaży w Wieliszewie odbędą się warsztaty flisackie prowadzone przez Mistrzów Szkutnictwa Tradycyjnego z Sandomierza.

Podczas kolejnej edycji Festiwalu Filmowego im. Andrzeja Kondratiuka będzie okazja do stworzenia własnej ceramiki z motywami wodnymi. 7 sierpnia w Nieporęcie Fundacja Artystyczna „Wylepiarnia” przeprowadzi specjalnie dla nas warsztaty ceramiczne z zastosowaniem dawnej techniki dekoracyjnej sgraffito.

Ostatnie warsztaty odbędą się podczas obchodów Zakończenia lata w Serocku. 27 sierpnia na serockiej plaży dzięki Rodzinnemu Eko Zakątkowi będziecie mogli poczuć się trochę jak rybacy wyplatający własną sieć, poznając tajniki efektownego łączenia supłów, węzłów i węzełków, czyli makramy. 

Wszystkie warsztaty są bezpłatne, jednak liczba miejsc na nich jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń na miejscu w dniu warsztatów. 

Serdecznie zapraszamy! 

HARMONOGRAM warsztatów: 

04.06.2022 r., Gminny Dzień Dziecka, boisko przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku, godz. 13:00–17:00, WARSZTATY TWORZENIA MYDEŁ (Rodzinny Eko Zakątek);

25.06.2022 r., Wianki w Serocku, plaża w Serocku, godz. 15:00–20:00, WARSZTATY WIKLINOWE (Siostry plotą);

25.06.2022 r., Noc Sobótki, zespół pałacowo-parkowy w Jabłonnie, godz. 16:00–20:00, WARSZTATY WIANKOWE (Rodzinny Eko Zakątek);

02.07.2022 r., plaża w Wieliszewie, godz. 16:00–20:00, WARSZTATY FLISACKIE (Flisacy z Sandomierza);

07.08.2022 r., Festiwal Filmowy im. Andrzeja Kondratiuka, Nieporęt, plac przy Gminnym Ośrodku Kultury, godz. 16:00–19:00, WARSZTATY CERAMICZNE (Fundacja Artystyczna „Wylepiarnia”);

27.08.2022 r., Zakończenie lata, plaża w Serocku, godz. 16:00–20:00, WARSZTATY MAKARAMY (Rodzinny Eko Zakątek).

Warsztaty są elementem projektu „Co powie ryba? – w dorzeczu trzech rzek” realizowanego w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Zalew Zegrzyński.

 

Subskrybuj to źródło RSS