Koncert "Piosenki naszych dróg" zespołu Mała Caryna

Liczba odwiedzających: 149
Czas trwania wydarzenia: od: 24.02.2024 r., godz. 18.00 do: 24.02.2024 r., godz. 19.00

ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 1
05-135 Wieliszew

Ośrodek Kultury w Wieliszewie

Łajski, ul. Stanisława Moniuszki 2 (róg Nowodworskiej)
05-119 Legionowo
tel. (22) 782 20 02, 539-304-536
e-mail: kultura@wieliszew.pl
https://www.ok.wieliszew.pl/

 

Mala_caryna_plakat_jpg.jpg (250 KB)

Łukasz Nowak i Adam Marańda to muzycy związani z grupą Caryna. Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy Łukasza Nowaka, autora tekstów i muzyki do większości piosenek. Od tamtego czasu grupa zagrała wiele koncertów, sięgając po różne gatunki muzyczne - balladę, rocka, folk, country i reggae. Zespół współtworzy pięciu muzyków, czasami na scenie pojawią się też zaprzyjaźnione wokalistki.

Piosenki ewoluowały i z czasem okazało się, że niektóre z nich brzmią lepiej w akustycznych wykonaniach. Tak w 2016 roku narodził się pomysł Małej Caryny. Na repertuar duetu składają się przede wszystkim autorskie kompozycje, tłumaczenia oraz piosenki z tzw. Krainy Łagodności. Nie zabrakło także utworów słynnych bardów, takich jak: Leonard Cohen, Jaromir Nohavica, Georges Brassens czy Bułat Okudżawa. Mała Caryna jest również znana z odświeżania nieco zapomnianych już pieśni studenckich z dawnych lat.

Z duetem często współpracują inni muzycy, jak choćby Roman Ziobro, znany basista i kontrabasista, związany niegdyś z zespołem Stare Dobre Małżeństwo.

Mała Caryna wydała nakładem łódzkiego wydawnictwa Dalmafon płytę pt. „Piosenki Naszych Dróg”. Znalazły się na niej piosenki autorskie oraz pieśni od lat towarzyszące Łukaszowi Nowakowi i Adamowi Marańdzie w ich muzycznych podróżach.

KUP BILET