KINO OTWARTE: „Lombard”

Liczba odwiedzających: 272
Czas trwania wydarzenia: od: 25.01.2023 r., godz. 19.00 do: 25.01.2023 r., godz. 21.00
Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie

ul. Sowińskiego 15
05-120 Legionowo
tel. +48 (22) 774 21 44
e-mail: biuro@pik.legionowski.pl
www: http://pik.legionowski.pl

 

 

 

 

Plakat KINA OTWARTEGO (główni bohaterowie filmu - para właścicieli i troje pracowników - na żółtym tle)

Filmem inaugurującym tegoroczne KINO OTWARTE jest „Lombard” – zdobywca m.in. Grand Prix festiwalu Millennium Docs Against Gravity, „poruszająca i pełna humoru komedia dokumentalna o ludziach, którzy walczą o przetrwanie, pomagając jednocześnie bardziej potrzebującym” (opis dystrybutora).

Historia Joli i Wieśka, właścicieli bytomskiego lombardu, pary w życiu i biznesie, a także trójki ich pracowników oraz zwyczajnych-niezwyczajnych klientów zdobyła już szerokie rzesze wielbicieli. Przekonajmy się, czy do nich dołączymy :)

Gościem rozmowy po seansie będzie producentka filmu Anna Mazerant.

ZAPRASZAMY: 25.01.2023 r. (środa), godz. 19.00, kino Helios w Legionowie (CH Gondola, ul. Piłsudskiego 31c).

Bezpłatne WEJŚCIÓWKI na seans (max 2 na osobę) można otrzymać wyłącznie poprzez rezerwację drogą mailową. Zainteresowane osoby prosimy o e-mail zawierający imię i nazwisko* oraz liczbę wejściówek (1 lub 2), wysłany NAJWCZEŚNIEJ w piątek, 13 stycznia 2023 r. o godzinie 12.00 na adres: animacja@pik.legionowski.pl. Zgłoszenia wysłane przed tym czasem nie będą brane pod uwagę. O otrzymaniu wejściówki decyduje data i godzina zgłoszenia. Wejściówki będą dystrybuowane do momentu wyczerpania się ich puli. Rezerwacja wejściówek zostanie potwierdzona mailem zwrotnym. Miejsca na widowni będą przydzielane losowo.

Jeden adres e-mail = jedna osoba = max 2 wejściówki

Odbiór zarezerwowanych wejściówek będzie możliwy OD 16 DO 24 stycznia 2023 r. w godzinach pracy Powiatowej Biblioteki Publicznej w Legionowie (ul. Sowińskiego 15). Osoba zgłaszająca się po wejściówki będzie proszona o okazanie dowodu tożsamości w celu weryfikacji danych ze zgłoszenia.

*Należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS na stronie: www.pik.legionowski.pl.

 

„Wydawać się może, że łatwiej jest kręcić filmy dokumentalne o niezwykłych tematach i bohaterach, ponieważ wszyscy widzą w nich coś szokującego. Podziwiać należy jednak «rzemieślników» kina dokumentalnego, którzy potrafią stworzyć niezwykłą historię, opowiadając o najzwyklejszych tematach i postaciach, które na co dzień ignorujemy. Ten film, w wyjątkowo naturalny sposób, śledzi losy kilku niepozornych osób w pozornie codziennych sytuacjach. Tak naprawdę oglądamy jednak niesamowitych bohaterów, którzy próbują ratować innych przed «utonięciem», mimo że sami znajdują się na «tonącym statku». Zdaje się, że coraz trudniej jest odnaleźć humor w otaczającym świecie, jednak bohaterowie filmu znajdują najbardziej uniwersalne, ludzkie sposoby, by nas rozśmieszyć. Uwięzieni we własnych smutkach i nieszczęściach, nie zdają sobie sprawy ze swojej wyjątkowości. Reżyser filmu wykonał tak wspaniałą pracę, obserwując z uwagą wielowarstwowość swoich bohaterów. To piękny przykład, że należy cenić życie w jego najbardziej banalnej prostocie. «Lombard» dowodzi, że aby dostrzec wspaniałą historię, my, twórcy, powinniśmy mieć oczy szeroko otwarte na wszelkie «zakamarki» naszej rzeczywistości…” (uzasadnienie jury Docs Against Gravity Film Festival).