Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

Liczba odwiedzających: 442
Czas trwania wydarzenia: od: 27.03.2023 r., godz. 09.00 do: 27.03.2023 r., godz. 12.00
Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie

ul. C.K. Norwida 10
05-120 Legionowo 
tel. (22) 784 44 99, (22) 774 44 74
mok@moklegionowo.pl

Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie
ul. Targowa 65
05-120 Legionowo 
tel. (22) 784 14 22
moktargowa@moklegionowo.pl

http://www.moklegionowo.pl/

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie

ul. Sowińskiego 15
05-120 Legionowo
tel. +48 (22) 774 21 44
e-mail: biuro@pik.legionowski.pl
www: http://pik.legionowski.pl

 

 

 

 

plakat konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka (z niebieskich fal wynurzają się żółte: ręka z mieczem, tarcza i syreni ogon)

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z powiatu legionowskiego do udziału w 46. edycji Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.

„Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury” (ze strony organizatora finału konkursu).

W zeszłym roku konkurs Warszawska Syrenka otrzymał nominację do SŁONECZNIKÓW w plebiscycie organizowanym przez Grupę Czas Dzieci na najlepiej przygotowany projekt skierowany do dzieci w Warszawie i okolicach w kategorii „Język”.

W 2023 roku na terenie powiatu legionowskiego etap powiatowy konkursu współorganizują Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie i Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie.

Ważne terminy:

Instytucje kultury w poszczególnych gminach powiatu legionowskiego organizują eliminacje gminne. Ich laureaci przechodzą do kolejnego, powiatowego etapu konkursu.

Eliminacje powiatowe odbędą się 27 marca 2023 r. w godzinach 9.00 – 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie, ul. Norwida 10.

Finał tegorocznej edycji Konkursu odbędzie się 15 i 16 kwietnia 2023 r. w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie, ul. Elektoralna 12.

Koncert Laureatów 46. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka odbędzie się 22 kwietnia 2023 r. w Mazowieckim Instytucie Kultury.

Dla laureatek i laureatów eliminacji gminnych mamy niespodziankę! Przygotowaliśmy „Kreatywne warsztaty ze słowem”, które odbędą się w Legionowie w sobotę 1 kwietnia 2023 r.

„Celem warsztatów jest stworzenie przestrzeni do wspólnej, kreatywnej ekspresji przy okazji wydarzenia artystycznego, jakim jest udział w konkursie recytatorskim. 

Konkurs jest spotkaniem, podczas którego uczestnicy dzielą się opowieściami, stając w szranki do zawodów. Warsztat ma celu „rozbrojenie” sytuacji rywalizacji, stawiając na współpracę. Różnorodność form, z którą uczestnicy spotkają się podczas warsztatu, pozwoli na świeże spojrzenie na własne teksty, pozostałych uczestników konkursu i samą wartość opowiadania historii. Uczestnicy spróbują również przełożyć słowa na obrazy i w ciekawy sposób poszukać dla nich miejsca na przedmiotach użytku codziennego. Warsztat nie będzie ingerował w pracę instruktorów przygotowujących uczestników do konkursu ani zmieniał interpretacji tekstów”.

Warsztaty poprowadzą: reżyser, aktor i pedagog teatru Tomasz Daszczuk (część: „Wędrowni opowiadacze”), trenerka Family-Lab Polska Martyna Skrednów (część: „Zabawa w uważność”), artysta plastyk Joanna Łabęcka (część: „Wybieram ze słów”).

Zapraszamy do udziału w Konkursie!

Strona Mazowieckiego Instytutu Kultury, organizatora finału Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka: https://www.mik.waw.pl/46-konkurs-recytatorski-warszawska-syrenka-2023/

Regulamin Konkursu: KLIK

Karta zgłoszeniowa: KLIK

Klauzula RODO: KLIK

Oświadczenie jurora: KLIK